Mazda 3 BL (2009-13) Farlara Led Ampul Uygulaması

tonkano

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
IMG_7891.JPG IMG_7894.JPG IMG_7905.JPG IMG_7906.JPG

Ekli dosyalar

• IMG_7907.JPG
    IMG_7907.JPG
    296.2 KB · Görüntüleme: 100
  • IMG_7909.JPG
    IMG_7909.JPG
    362.8 KB · Görüntüleme: 99
  • IMG_7910.JPG
    IMG_7910.JPG
    313.6 KB · Görüntüleme: 96
  • IMG_7896.JPG
    IMG_7896.JPG
    183.1 KB · Görüntüleme: 95
  • IMG_7897.JPG
    IMG_7897.JPG
    442.3 KB · Görüntüleme: 97
  • IMG_7898.JPG
    IMG_7898.JPG
    514.8 KB · Görüntüleme: 95
  • IMG_7902.JPG
    IMG_7902.JPG
    474.2 KB · Görüntüleme: 100

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Marka , model ve fiyat bilgisinide paylasabilirmisin?

tonkano

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Marka , model ve fiyat bilgisinide paylasabilirmisin?
kısalar h11, uzunlar hb3 marka nighteye, fiyata satıcıya göre değişiklik gösterebilir. takriben şöyle h11:45-55 dolar hb3:55-65 dolar arasıdır.

lkuvvetmira

Sessiz
Araç Markası
2014 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Mutlu hocamın da önerisi ile kısalara niken h11, uzunlara niken hb3 takmayı düşünüyorum. Bir hafta içinde n11den sipariş veririm. Bu farların bilmem gereken başka bir değeri lümen vs var mı?
Fanlı olanları tercih edeceğim sesten rahatsız olacağımı düşünmüyorum. Umarım uzun ömürlü olurlar.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan

Abdullah07

Mazda
Araç Markası
2018 Mazda3 Power
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Ben Aliexpresten 8 ay önce kısalar için aldım ( 6000k- 3500lm ) daha önce xenon kullanıyordum. Deneme amaçlı uygun fiyatlı olanından 21 dolara almıştım. Xenondan pek farkı yok. En azından montajı çok kolay. Aydınlatmasına gelince odaklanma ve çizgi makul düzeyde.

Link: Tahmini Teslimat Zamanı

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Ben Aliexpresten 8 ay önce kısalar için aldım ( 6000k- 3500lm ) daha önce xenon kullanıyordum. Deneme amaçlı uygun fiyatlı olanından 21 dolara almıştım. Xenondan pek farkı yok. En azından montajı çok kolay. Aydınlatmasına gelince odaklanma ve çizgi makul düzeyde.

Link: Tahmini Teslimat Zamanı

+ olarak muayene avantajı da var :)

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Sislere led takıldı. Çifti 150 TL.

Aksesuarcı farlara da takalım diyor. Daha önce xenon vardı, görüş kaybı çoktu, önümü göremiyordum. Muayene bahanesiyle söktüm, normal ampuller geri takıldı.

Led ampuller ile görüş kaybı yaşar mıyım?

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Sislere led takıldı. Çifti 150 TL.

Aksesuarcı farlara da takalım diyor. Daha önce xenon vardı, görüş kaybı çoktu, önümü göremiyordum. Muayene bahanesiyle söktüm, normal ampuller geri takıldı.

Led ampuller ile görüş kaybı yaşar mıyım?
Yağmurda karda bir halojen kadar etkili değil tabiki fakat böyle ortamlarda hepsinin performansı çok düşüyor. Muayenede halojen taktığımda gece göremiyordum, ledlerle artan aydınlatma gücü çok etkili oluyor.

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Ben halojenle önümü dahi göremiyorum, ıslak zeminde hepsi zaten kötü. Bari kuru zeminde güzel performans versin diye kullanıyorum.

Alla alla. Orjinal far ampülleri ile gayet iyi görüntü var aslında. Ben sadece sarı ışık sevmiyorum, o nedenle led e sıcak bakıyorum.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Alla alla. Orjinal far ampülleri ile gayet iyi görüntü var aslında. Ben sadece sarı ışık sevmiyorum, o nedenle led e sıcak bakıyorum.

Hiç düşünmeyin, hemen takın gari :) ama sipariş vermeden önce test edin, far arkaları 6'da dolu galiba, fanı sığmıyordu, püsküllü alınabilir.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Eğer arkası kapaklı farsa maceraya gerek yok derim. Xenon takın o durumda forza 4300k. öteki türlü led soğuyamayacak, ömründen yiyebilir.

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Eğer arkası kapaklı farsa maceraya gerek yok derim. Xenon takın o durumda forza 4300k. öteki türlü led soğuyamayacak, ömründen yiyebilir.

Xenon farlar muayeneden geçmiyor, o nedenle söktüydüm. Ayrıca görüntü kaybı da var.

Abdullah07

Mazda
Araç Markası
2018 Mazda3 Power
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Yağışlı havalarda xenon ve ledlerin performansı düşük oluyor. Bunun sebebi de ışığın kelvin değeri ile ilgilidir. Yağışlı havalarda 4300k ve altı değerde olanlarla normal görüşü sağlayabilirsiniz. Xenon ve ledler yaygın olarak 6000k ve üzeri olan beyaz renk kullanılmaktadır. Daha önce 4300k xenon kullanmıştım. Sarı renk sevmediğim için şu anda 6000k led kullanıyorum.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Yağışlı havalarda xenon ve ledlerin performansı düşük oluyor. Bunun sebebi de ışığın kelvin değeri ile ilgilidir. Yağışlı havalarda 4300k ve altı değerde olanlarla normal görüşü sağlayabilirsiniz. Xenon ve ledler yaygın olarak 6000k ve üzeri olan beyaz renk kullanılmaktadır. Daha önce 4300k xenon kullanmıştım. Sarı renk sevmediğim için şu anda 6000k led kullanıyorum.
Valla hocam halojende yağmurda zonguldak ereğli arasını kör olarak gittiğimi bilirim, xenona geçince rahatlamıştım. :) Kelvin kadar ışık yoğunluğu da önemli bence.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Valla hocam halojende yağmurda zonguldak ereğli arasını kör olarak gittiğimi bilirim, xenona geçince rahatlamıştım. :) Kelvin kadar ışık yoğunluğu da önemli bence.
Zonguldak - Ereğli arasındaki o yol için xenon da yetmez. Off-road araçlarındaki tavan üstüne montajlanan 4'lü farlardan lazım. :komik:

Üst Alt