Evden Hortumla Su Çekerek Araba Yıkamak

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Resimleri teker teker yüklemekle uğraşamayacağım için yazımı aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.
Araba yıkamak bazı psikopatlar için bir hobi, bazıları için daha iyi temizlik, daha detaylı temizlik demek. Bunun yapılabilmesi için neler gerekli, aşağıdaki linkteki yazımda açıkladım. İyi okumalar.

Mutlu Tekir: Evden Hortumla Su Çekerek Araba Yıkamak

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Soru işareti koymayı unutmuşsun.
Yıkanır niye yıkanmasın. Teyzeler halı yıkarken iyi. :D

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Aartık onlarda yıkamıyorkı.
Yıkasa bile evin kendi arsası üzerinde suyu dışarı akmayacak şekilde ise yıkıyorlar.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Aartık onlarda yıkamıyorkı.
Yıkasa bile evin kendi arsası üzerinde suyu dışarı akmayacak şekilde ise yıkıyorlar.

Ciddi ciddi böyle bir yasak mı var? Su ile ilgili yasakların yazın işlediğini sanıyordum, kuraklık olabilir vs diye. Burası Almanya mı kardeşim, insan evinin önünde de mi aracını yıkayamayacak.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ciddi ciddi böyle bir yasak mı var? Su ile ilgili yasakların yazın işlediğini sanıyordum, kuraklık olabilir vs diye. Burası Almanya mı kardeşim, insan evinin önünde de mi aracını yıkayamayacak.
Belediye mail attım gelen cevap böyleydi.
Bide bizim belediyenin bi kanunu daha var sokakları gölet yapan bu kararı alırken neye göre aldılar anlamadım.
Yağmurda oluşan çatı suları oluklar pimaşlar ile kanalizasyon hattına bağlı idi belediye bina bina dolaştı ağır yaptırım uyguladı (suyu elektriği kesmek gibi) pimaşlar kanalizasyon dan çıkarılıp sokaklara caddelere verildi???

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Belediye mail attım gelen cevap böyleydi.
Bide bizim belediyenin bi kanunu daha var sokakları gölet yapan bu kararı alırken neye göre aldılar anlamadım.
Yağmurda oluşan çatı suları oluklar pimaşlar ile kanalizasyon hattına bağlı idi belediye bina bina dolaştı ağır yaptırım uyguladı (suyu elektriği kesmek gibi) pimaşlar kanalizasyon dan çıkarılıp sokaklara caddelere verildi???

Mesai saati dışında ya da haftasonu yıka sen de. Öyle iş mi olur. Bina otoparkı yaptırsalardı o zaman evlerin projelere izin verirken.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Ben de bir benzinlik çalışanından duydum. Yılbaşından sonra, benzinliklerde bulunan kendin yıka türündeki bölümler tehlike oluşturulduğu için belediye tarafından kaldırılma kararı çıkacakmış. Belki sadece Bursa için geçerli olabilir. Belediye araba yıkama işini de kendine bağlayacak galiba. Eee malum makam arabalarını değişip devletimizin itibarını artırmak için daha fazla paraya ihtiyaç duyulabilir (!).

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ben de bir benzinlik çalışanından duydum. Yılbaşından sonra, benzinliklerde bulunan kendin yıka türündeki bölümler tehlike oluşturulduğu için belediye tarafından kaldırılma kararı çıkacakmış. Belki sadece Bursa için geçerli olabilir. Belediye araba yıkama işini de kendine bağlayacak galiba. Eee malum makam arabalarını değişip devletimizin itibarını artırmak için daha fazla paraya ihtiyaç duyulabilir (!).
Bulunduğum belediyeye yıkama işini siz yapın yada alan ayarlayın kendimiz yıkayalım yıkamaların çogunda kullanılan kimyasalların çevreye etkisi bilinmiyor vergi kaçırılıyor kaçak işçi desen zaten gani dedim
Cvp: böyle bi planımız yok dediler.
Bildigim kadarı ile eski şehirde belediyeyının halka böyle bi hizmeti var.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Bulunduğum belediyeye yıkama işini siz yapın yada alan ayarlayın kendimiz yıkayalım yıkamaların çogunda kullanılan kimyasalların çevreye etkisi bilinmiyor vergi kaçırılıyor kaçak işçi desen zaten gani dedim
Cvp: böyle bi planımız yok dediler.
Bildigim kadarı ile eski şehirde belediyeyının halka böyle bi hizmeti var.

Gayet güzel bir uygulama olur aslında, Belediye bünyesinde yer sorunu olmaz geniş bir alan ayarlanır, ortalama 8-10 bölümlük yıkama bölümü yapılıp geri kalan açık alanda kurulama cilalama bölümü yapılır. Para veya akbil benzeri bir ödeme sistemi yapılır ohh mis gibi gelir.
Ya da tüm bu yazdıklarım 55 yıllık kiralama ile yandaş bir firmaya verilir ...
Yazdığım fikirden soğudum resmen..

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Kullanım suyunun kanalizasyona akması gerekiyor yasak bu yüzden. Çünkü kullanım suyunun kanalizasyonlar vasıtası ile toplanıp arıtmaya girmesi gerekiyor.
Yağmur suyununda tam tersi kanalizasyona akmaması gerekiyor. Tabi bu ne kadar denetleniyor? Ne kadar yaptırım uygulanıyor orası muamma. Evin önünde araba yıkarken zabıta gelip kanunen ceza yazabiliyor aklınızda olsun.
Araba yıkamak benim için zevk.

Üst Alt