Mazda 3 BL (2009-13) Enjektör Sorunu

codeart

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 2011 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz-HB
Merhaba arkadaslar, gecen sene hiç bir sorunum yokken aracı rutin bakımına soktum mazda servisi enjektor pulunuz bitmiş değiştirmeniz gerekir dedi olaylara çok uzak olan biri olarak nedir ne işe yarar bilmiyordum. Fiyatı 1250+kdv idi ve ben hiç sorun görmediğim için kalsın dedim 1 gün sonra aracımı teslim aldım ve çekişde değişiklikler ortaya çıktı üstüne birde yakıt kokusu almaya başladım o günden beride hiç bir yere götürmek istemedim çünkü resmen dolandırılıyordum, aracımıda ayda yılda birkere kullanan biri olduğuım için otoparka çektim çok gerekmedikçe çalıştırmadım.

Sonra bir gün rahatlık battı hadi aracımı biraz temizleteyim biraz güzelleştireyim hemde şu sorununu halledeyim diye yakın dostlarımdan güvenilir usta numarası istedim.

ikitelli organize sanayide engin pompa diye 3. kağıtçı takımını buldum enjektor pulu değişecek dedim 200 lira fiyat verdiler ve başladılar ustalara güvenmediğimden başında durdum asıl usta işi yardımcısına bıraktı 20 dakika enjektoru sokmeye çalıştı baya yıprattı yuvasınıda bende sinirlendim asıl usta geldi 15 saniye sürmedi cıkarması sonrasında pulu değiştirdi yuvaya takarken bir hata yaptı gözlerinden belli sonra ustaya gidip sessizce gevelemeye başladı ustada inş yağ akıtmaz sözünü duydum hemen konuya girip usta böyle birşey varsa ne gerekiyorsa yapın bidaha gel git yapmayayım usta yok birşey hiç birşey olmaz canavar gibi diyip beni yolladı
2 km sonra bir baktım ki yağ akıtarak şerit çizmişim ustayı aradım müthiş bir cevapla ikna etti beni (abi motoru yıkadık ya o sudur korkacak birşey yok) peki dedim sonra 9 km daha gittim hala akıyor ne suymuş be dedim ak ak bitmiyor ertesi gün aracı çalıştırdım halen aynı engin pompayı tekrar aradım sahibi açtı olayı anlattım nedese gülersiniz abi bizim çocuklar sana sormuş keçesi değişmesi gerekecek diye sende param yok demişsin diyince Allah belanızı versin dedim kapadım teli.

Araçtan duman çıkıyor hızdan aşırı düştü ve ben bu şekilde mazda servisine doğru yola çıktım fakat bu sefer farklı bir servise..
Durumu anlattım işlemi yaptılar 300 lira ücret ödedim fakat keçeyi değiştirmedim keçede sorun yok enjektor değişecek dediler halbuki birgün önce enjektörü makineye sokturmuştum hiç bir sorunu yoktu değerlerinde yine kuşkular içindeyim belki doğru söylüyordur yağ akıtırken mındar olmuştur diyorum hak vermeye çalışıyorum ama yine ikna olamıyorum.

Allah aşkına tertemiz işini bilen işinin hakkını veren bir usta tanıdığı olan varmı istanbulda valla araçtan soğuttular artık o eski keyfim kalmadı bi dahada araç almamayı düşünüyorum, eskisi gibi kiralama sistemine dönmeyi planlıyorum.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Öncelikle geçmiş olsun, aracınızı hiç kimseye elletmeden Ekinci Otomotiv'e (Adem Usta) götürün direkt.

codeart

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 2011 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz-HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yeri tam olarak tarif edermisiniz mapsde arastirdigimda 3 yer var ve galeri olarak cikiyor.
Cevabiniz icin tesekkur ederim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Testi kırıldıktan sonra yol gösteren çok olurmuş... :( Tanışma mesajında yazdığınız gibi keşke "buradaki bilgilerden faydalansaydınız" :( olayın öncesinde foruma danışmış olsaydınız, belki testiyi kırmayacak çözüm bulunabilirdi...

Yeri tam olarak tarif edermisiniz mapsde arastirdigimda 3 yer var ve galeri olarak cikiyor.
Cevabiniz icin tesekkur ederim.
www.mazdaekinci.com

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
@codeart aracınızı ikitelli'de bulunan Yalçın Dizel'e götürün. Enjektör konusunda bu işin profesörü onlar. Şehir dışından bir çok müşterileri var. İşi çözemeyen bir çok usta bile onlara yönlendiriyor. Yakın zamanda bende kendilerine uğrayacağım. İnternetten olumlu yorumlarına bakabilirsiniz.

codeart

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 2011 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz-HB
tesekkur ederim 2 yerede aracimi gosterip sonrasinda secim yapacagim insallah hayirli haberleri buradan sizlere duyuracagim. Bu arada aracimdan necvox marka multimedya cikardim dokunmatiginde sorunu var sadece 200 lira masrafla calisir hale gelir ihtiyaciniz varsa size hediye edebilirim yardim severliginizden oturu.

codeart

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 2011 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz-HB
Hocam bilemiyorsun cekecegim varmis diyorum cektim diyip kendimi avutmaya calisiyorum yalcin dizelden randevu aldim sizede gelecegim artik ayni hataya dusup ilk gittigim yere teslim etmek gibi bir hata yapmayacagim :( Ne geliyorsa basima safligimdan hata benim.
insallah daima musterisi olacagim bir firmayi secerim de kafam rahat eder.

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
@codeart Öncelikle geçmiş olsun. Anlamadığım nokta o nasıl bir enjektör puluymuş 1250+ kdv tutuyor. Enjektör pulu dediğiniz üç kuruşluk malzeme Enjektör kütüğünü söküp takmakta öyle bir baskı balata kadar işçilik istemiyor, iyi bir ustanın yarım saatini almaz, Bu nasıl bir fiyat nasıl bir mantık?

codeart

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 2011 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz-HB
@HAKAN24 Hocam bu pul icin 7 yere sordum degisimi icin 200 TL ile 1800 TL arasinda fiyat verdiler ve bu fiyatlari telefonda verdiler araci bile gormeden.
Cikardigim bir ders varsa bu iste oda sudur adamlara bir sorun soylediginde kesinlikle sorun var oluyor yani soyle test ettim balata eskimis gibi duruyor biryer oyle demisti ayagi yaptim adam direk evet balatalarin bitmis dedi :) Oyle bir kufur ettimki adama bidaha belini dogrultamaz sanirim icimden edince ruhuna isletiyorum adamin.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İnsan, kendinin doktoru, aracının ustası olmalı biraz... Yoksa ne hipokrat yemini işe yarıyor ne de ustaların vicdanı... :( Allah, herkesi iyi insanlarla karşılaştırsın. Amin.

codeart

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 2011 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz-HB
@Murat Yılmaz Senin olayda harikaymis :) adamlar okadar relax ki bazen ufak yerlerdeki sanayi ustalari daha mantikli geliyor canakkalede arkadaslar hep memnunlar ustalarindan, nedeni ise kucuk yer adi kotu manada ciksin istememeleri, cunku hemen mimleniyorlar :) Tabiki dogru durust usta kucuk veya buyuk sehir fark etmeksizin hakkiyla calisiyordur.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
@codeart şu ana kadar aracımı gözüm kapalı bırakıp gittiğim iki usta oldu, biri konuda bahsi geçen Adem usta diğeri de çok değerli bir honda ustası. Ama şu anki aracım dizel olduğu için mecburiyetten özel ford servislerine gidiyorum. Tanıdıklar vasıtasıyla iyi bir ford servisi buldum, onun haricinde ustalara güvenim kalmadı hiç. Mümkün olduğu kadar selamla, tavsiyeyle gitmeye çalışıyorum...

codeart

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 2011 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz-HB
Aracı yalcın dizele götürdüm enjektörlerde hiç bir poblem çıkmadı sadece partikül hatası var dediler.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Üst Alt