Mazda 626 GF (1997-02) Egzozdan Gelen Su

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Araçta soğutma suyu eksiltmesi var mı? Soğuk motorda bu kadar yüklenilmemesi lazım. Ayrıca hava aşırı nemli ise ya da çok soğuksa bu normaldir.
Soğutma suyunda bir eksilme göremedim.
Aracı çalıştırdım bir süre çalıştı ondan sonra böyle gaz verdim çünkü su böyle gaz verince çıkıyor.Normalde soğuk iken böyle gaz vermem.

HUAWEI KII-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Son derece normal bir durum hocam. :)
Teşekkür ederim abi bu son derece rahatlatıcı bir açıklama.
Ama birkaç yere gönderdim bu videoyu sordum.Üst kapak çatlamış olabilir diyorlar ve yarım motor tamirinden bahsediyorlar.En az 2bin lira diyorlar.O da daha üst kapak tamir edilirse diyorlar.Degisirse daha fazla çıkarmış.

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Benim bildigim arac isininca gecmesi lazim, egzos gazlari soguk egzosun icinde gecerken su olarak atilabilir ancak isininca yada sicak havada bunu yapmamasi lazim.
Birde arac soguk iken bu kadar yuklenmek cok riskli...

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Katalizör yerine takılan susturucuda biriken su olabilir bu. Sonuçta insanın solunum sonucu karbondioksit ile birlikte su üretmesi ve dışarı atması gibi LPGli araçlarda da yanma sonucu su oluşuyor bildiğim kadarıyla. Bence de gayet normal. O değil de oturdum kaç defadır videodaki kükremeyi dinliyorum. Sesine görban maşallah :)

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Dün sabah aracın suyuna baktım eksilme göremedim radyatörün üzerinden kapağı açıp kontrol ettim anormal birşey(suyun içinde yağ falan) göremedim.Motor yağını da kontrol ettim eksilme falan yok.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Su eksiltme yoksa gayet normal. Arada bir egzoz içindeki suyu boşaltmakta yarar var egzoz sisteminin ömrü uzar. Aracın arkası aşağıda kalacak şekilde yokuş bir yerde durun sonra gaz verin daha iyi temizlenir.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Konuyu açtığım günden beri sık aralıklarla aracın motor soğutma suyunu kontrol ettim.Herhangi bir eksilme yok.Dolayısıyla araç nemli havalarda bu şekilde egzozdan su atıyor.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Tekrar bilgi vereyim.Konuyu açtıktan sonra uzun bir süre aracın yağını suyunu günlük sürekli kontrol ettim.Araçta herhangi bir yağ veya su eksiltme yok.Şu anda egzozdan su atma olayı da yok.Muhtemelen bahar mevsiminin nemli havasından dolayı oldu bir de süleyman46 hocamın dediği gibi bu araçtaki katalizör çıkarılıp yerine susturucu takılınca bu su atma olayı daha arttı.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Abiler konuyu hortlayayım Yeni aldım aracı malum daha tanımıyorum ama tahminimce katalizör ya iptal olmuş ya dağılmış içi red line sokunca su buhar karışımı gibi bir şey atıyor. Mavi duman vb konular asla yok. Motor suyunu kontrol edemiyorum çünkü daha sistemini çözemedim maalesef. Soruma geleyim kat iptali olunca mesajın başında ki gibi su atması normal mi?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Abiler konuyu hortlayayım Yeni aldım aracı malum daha tanımıyorum ama tahminimce katalizör ya iptal olmuş ya dağılmış içi red line sokunca su buhar karışımı gibi bir şey atıyor. Mavi duman vb konular asla yok. Motor suyunu kontrol edemiyorum çünkü daha sistemini çözemedim maalesef. Soruma geleyim kat iptali olunca mesajın başında ki gibi su atması normal mi?
Kat ile suyun alakası yok.

Motor suyunu kontrol edemememi bende çözemedim açıkcası :rolleyes:

Üst Alt