Mazda 6 GG (2002-08) Direksiyon Boyama (Fotoğraflı)

yucelcayir

Katılımcı
Araç Markası
2001-Premacy
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
20180914_174250.jpg
20180914_174310.jpg
20180914_181757.jpg
20180914_181822.jpg

Direksiyonda güneş yanığı gibi özellikle üst kısmında solukluk vardı. Bugün boyama işlemini gerçekleştirdim. Özellikle mat siyah boya aldım. Memnun kaldım üründen düşünen arkadaşlara tavsiye ederim. İlerki zamanlarda aynı ürünle koltukları da boyamayı düşünüyorum.

Derby Special Up-wb Deri Döşeme Ve Direksiyon Boyası + Sünger - n11.com

999.JPG

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bilgilendirme için teşekkürler hocam, ellerine emeklerine sağlık.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Güle güle kullanın Yücel Hocam...
Bu aralar herkes bir direksiyon onarımı peşinde... Demek ki Eylül ayını Garaj'da direksiyon ayı olarak anacağız. Araç alma ayı Ağustos, pasta-cila ayı da Mayıs'tı; hatırlarsanız... :p
Direksiyondaki pütürler için şu konuya bakabilirsiniz bu arada... ;)

yucelcayir

Katılımcı
Araç Markası
2001-Premacy
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Güle güle kullanın Yücel Hocam...
Bu aralar herkes bir direksiyon onarımı peşinde... Demek ki Eylül ayını Garaj'da direksiyon ayı olarak anacağız. Araç alma ayı Ağustos, pasta-cila ayı da Mayıs'tı; hatırlarsanız... :p
Direksiyondaki pütürler için şu konuya bakabilirsiniz bu arada... ;)
Aslında once zımpara yapmadigima pişman oldum yapsam daha guzel olacaktı sanki. Sen baya bi detaylı girismisşin Hamdi. Neyse bakalim belki bende tekrardan yaparim belki cunku sonradan puturler gozume batmaya basladi. Bu yaptigimin ustune senin yontemleri yapsam nasil olur boyayi cikarmadan. Yoksa ustundeki boyayi cikarip mi yapayim tekrardan

Son düzenleme:

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Zımpara işini ben denemedim. @baykalbilgin denediğini söyledi ve verim alamamış. O yüzden dolgu işine girmiştim alternatif olarak. Beki işe yarayabilir sizin direksiyonda, orijinal sonuçta. Bizdeki sonradan kaplanan cinsten... ;)

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Hocam bu direksiyon boyası ne kadar uzun ömürlü acaba? Sağlam dayanıklı birsey derseniz on konsolu boyamayı denesem nasıl olur? Eriyen konsolu yani. Birde grisinden alıp koltukları boyadan nasıl olur? Benim koltuklar açık gri gibi de biraz. Sizin yeteri kadar denee sansinız olmuş tekrar deforme olma falan var mı son durum ne?

yucelcayir

Katılımcı
Araç Markası
2001-Premacy
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hocam bu direksiyon boyası ne kadar uzun ömürlü acaba? Sağlam dayanıklı birsey derseniz on konsolu boyamayı denesem nasıl olur? Eriyen konsolu yani. Birde grisinden alıp koltukları boyadan nasıl olur? Benim koltuklar açık gri gibi de biraz. Sizin yeteri kadar denee sansinız olmuş tekrar deforme olma falan var mı son durum ne?
Hocam suan 6 ay oldu herhangi bir deforme olmadı. Ama bunu sadece deri yuzeylere uygulayın. Plastik aksamlara olmaz hemen atar.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Konsoldaki döşeme kısma tutabilir. Plastiğe tutmayabilir. Pİlastik kısımları sprey boyayla ince kat atabilirsiniz.
Ben bu malzemeyle açık renk direksiyonu ve yine aynı renk hava yastığını boyamıştım hala sorunsuz kullanıyorum.
Konusu:

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Siyah renk deri dolgusu yaparak deformu olan yerleri tamir edip üzerine boyamayı düşünmüştüm ama dediğiniz gibi o kısım plastik tutmayabilir haklısınız

Üst Alt