Mazda 323 BG (1989-94) Devir Saatinden Gelen Dişli Sesi

Westman1923

Sessiz
Araç Markası
1993 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Mavi-Sedan
Selamün aleyküm arkadaşlar 93 sedan 323 mazdam var ve devir saatinin ordan inanılmaz bi disli sesi geliyor bununla ilgili yardımcı olmanız mümkün mü acaba şimdiden teşekkürler

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Devir saati sağlıklı çalışıyor mu peki?

Gelen sesi videoya çekip YouTube yükleyip paylaşırsanız sorun daha iyi anlaşılır belki...

Bymetehan

Katılımcı
Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Kar yağdığı zaman, sıfır dereceye yakın soğuklarda bende de oluyor. Soguk genleşmesi etkiliyor bende.Kısa sürüyor ama o ses. Tokatı yiyince susuyor. Icindeki dişli kismindan yapiyor.söküp bakmak gerekir boşluk vs varmı diye.

Westman1923

Sessiz
Araç Markası
1993 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Mavi-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Tesekkurler ustam bilgi icin sökeyim derken komple cikardim yanlisla km telini simdi ses yok ama hiz ve km göstergeside calismiyo

Bymetehan

Katılımcı
Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Km telini yine arkadsn takabilirsin. Elinden geliyorsa söküp bi elden geçirebilirsin dişlileri

Westman1923

Sessiz
Araç Markası
1993 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Mavi-Sedan
Sökmeyi denedim zaten devir saatinin arkasinda onu tutan biseyler onu bi türlü bulup saatin oldugu yeri cikaramadim o yüzden oldugu gibi toplayip biraktim

darky0117

PANİK YOK ! ÇOK EĞLENECÜÜK ...
Araç Markası
Mazda 323 1.6 GLX 1993
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Km telini gosterge takiliyken takicaksaniz ucuna dikkat edin yoksa baska yerlere temas ettiginde temas ettigi yerler devreler zaten cok ince hemen kopuyor benim basima geldi o hatayj yaptim sizde yapmayin.

Bymetehan

Katılımcı
Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Km telini takmadan veya sokmeden once, motor icinde sanjiman ustunden ek yerinden ayirin. Sonra gostergeyle birlikte gelir zaten.o zaman rahat sokup takarsiniz.isiniz bittiginde yine ek yerinden tekrar birbirine baglayarak isi bitirebilirsiniz.

Westman1923

Sessiz
Araç Markası
1993 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Mavi-Sedan
Ustalar tesekkürler ikinizede bide dediginiz gibi deneyecegim insallah muhaffak olurum eger

Üst Alt