Mazda 3 BL (2009-13) Deri Döşeme Macerası (Traktörün Yeniden Doğuşu Vol.5)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
- Kullanılan deri suni, hakiki deri olursa fiyat X2 olur. Her ikisininde avantajı dezavantajı var. Suni der kolay yırtılır hakiki deriye göre, ama hakiki deri gibi de çatlama yapmaz. Suni derilerin kalitesi son yıllarda çok arttı, artık 0 araçlarda hep suni deri kullanılıyor.

- Koltuklarını istediğin gibi dizayn edebilirsin. Tabii fiyatı ona göre değişir. Bu iş tamamen senin zevkine kalmış yani, sen istediğini söylüyorsun onlar yapıyor.

- 2400 TL anahtar teslim ;)

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
İşçilik çok iyi görünüyor. Hemi de terletmeyeninden. :cool:

Aracın biraz daha dışından foto lazım başkan.

Bir de el freni ve fites derisini de mi acaba şey yapmak lazım?

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
3 yıl sonra alacak kişi yaşadı desene.

Aşırı masraf edince satması da çok zor oluyor, kıyamıyor insan.

Abi ufak tefek görsel çalışma sonunda artık işlemler bitmiş olacak :D zati hepsine kıydım ama buna kıyamıyorum :) bundan önceki araçlarda rekorum 8 aydı :D

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Abi ufak tefek görsel çalışma sonunda artık işlemler bitmiş olacak :D zati hepsine kıydım ama buna kıyamıyorum :) bundan önceki araçlarda rekorum 8 aydı :D

Bence de kıyma... İnciğini cinciğini iyi biliyorsun. Yeni alacağın bundan daha mı iyi olacak sanki.

İçine sine sine kullan...

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Adam geliştirme sürecini seviyor. Guzunun ellerinde büyüdüğünü, serpildiğini görmek, onunla beraber her güzel gün hayata hatıralar, yaşanmışlıklar ek... Diyecem sonra araca verdiği isim aklıma geliyor vazgeçiyorum anadınmı :cool:

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Güle güle kullan Murat, işçilik güzele benziyor. Bende eski araca Artcarda yaptırmıştım suni deri, delikli ve Mercedes Amg koltuklarıyla aynıydı.

@ÖnderKar delikli olsa dahi farketmiyor 15-20dk araba sür yazın, klima açık olsa dahi sırtın terliyor. Ben çözümü yazları koltuğa tshirt giydirmekte buldum. En son yurtdışı gezisinde 5000km üstü sürdüm, hiç terlemedim. Malum bel problemi olanlar için terleme büyük sıkıntı oluşturuyor.

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Güle güle kullan Murat, işçilik güzele benziyor. Bende eski araca Artcarda yaptırmıştım suni deri, delikli ve Mercedes Amg koltuklarıyla aynıydı.

@ÖnderKar delikli olsa dahi farketmiyor 15-20dk araba sür yazın, klima açık olsa dahi sırtın terliyor. Ben çözümü yazları koltuğa tshirt giydirmekte buldum. En son yurtdışı gezisinde 5000km üstü sürdüm, hiç terlemedim. Malum bel problemi olanlar için terleme büyük sıkıntı oluşturuyor.

Ben de alırken bundan çok tırsıyordum ama beni rahatsız etmedi. O deliklerden diye düşünüyorum. Bakalım uzun yoldan sonra Murat ne diyecek.

Son düzenleme:

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
delikli olsa dahi farketmiyor 15-20dk araba sür yazın, klima açık olsa dahi sırtın terliyor..

Defalar kere dedim ama dinleyen yok. :D İlla da görüntü. Ama şu da var, üzerimde askılı T-shirt varken bile daha iki gün önce kumaş koltuklu otoda sırtım sırıksıklam olduydu. Ya deri olsaydı, sonuç ne olurdu acaba?

Daha önceki mesajında suni deri koltuk kaplamanın fiyatını belirtmişsin, bayağı ucuza mal olmuş diyebilirim. 2013 yılında kumaş kaplamaya 1,500 TL saydıydım.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Bak bir şey daha aklıma geldi @Murat Yılmaz :p

Arka koltuk kolçağındaki bardaklık daha önce var mıydı? Yoksa sonradan öyle şeyler eklerler mi ki acaba, biz temin etsek bardaklığı falan? :rolleyes:

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Bak bir şey daha aklıma geldi @Murat Yılmaz :p

Arka koltuk kolçağındaki bardaklık daha önce var mıydı? Yoksa sonradan öyle şeyler eklerler mi ki acaba, biz temin etsek bardaklığı falan? :rolleyes:

Benim araçta vardı. Onu yapmak döşemeciler için çocuk oyuncağı :D süngeri oy, bardaklığı yerleştir ;) eğer kolçak çok inceyse üste sünger ekle daha da dolgunlaştır oldu bitti :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben de alırken bundan çok tırsıyordum ama beni rahatsız etmedi. O deliklerden diye düşünüyorum. Bakalım uzun yoldan sonra Murat ne diyecek.

Adamlar yapıp piyasaya sürememiş ki :D yarım yamalak yapmışlar biz tamamlıyoruz :D

Üst Alt