Mazda 323 BJ (1999-03) Debriyaj Seti Hakkında

MZYUN

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Aracımın debriyajı ömrünü tamamlamak üzere. 2 - 3 bin ya gider ya gitmez. Bu sebeple 2001 model sedan 1.6 ZM motorlu BJ kasa aracıma debriyaj seti fiyatlarını araştırmaya başladım.

İnternet üzerinden araştırdığımda ve direkt yedek parça satan firmaları aradığımda aracım için kesin bilgi veremiyorlar. Ya 1.5 için ya da 1.8 astina için parça bulabiliyorum veya daha eski modeller için.

Aramızda aracımın modeline uygun debriyaj seti önerecek olan veya daha önce değiştiren varsa çok makbule geçecek inanın.

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Merhaba, geçmiş olsun. Ben bir ara orijinal olarak araştırmıştım. ( Daha bitmedi ama stoklarım dediydim:) ustam gerek duymadı almadık. ) Muğla Gören Mazda’dan Ender bey ile iletişime geçebilirsin. Şahsi fikrim orijinal takıp senelerce sana hizmet etsin.

MZYUN

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Merhaba, geçmiş olsun. Ben bir ara orijinal olarak araştırmıştım. ( Daha bitmedi ama stoklarım dediydim:) ustam gerek duymadı almadık. ) Muğla Gören Mazda’dan Ender bey ile iletişime geçebilirsin. Şahsi fikrim orijinal takıp senelerce sana hizmet etsin.

Verdiğiniz cevap için teşekkür ederim üstadım. Bende genel bir araştırmaya girdim. AISIN ve DAIKIN tavsiye edilmekte. Serviste de bildiğim kadarıyla DAIKIN takılıyormuş. Değişim sırasında parçayı elime alıp, yedek parça satışı yapan dükkanlara bakmam gerekecek ve sanırım başka da yolu yok.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
İstanbulda Vizyon oto yu arayabilirsiniz bence kesin japon malı olarak vardır veya temin ederler.

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Şase numarasından parça oem numarasını öğreneceğiniz yabancı kaynaklı siteler var. Bildiğim kadarı ile 1.5 ve 1.6 aynı seti kullanıyor. Şase numaranı yazarsan daha net bilgi verebilirim.

MZYUN

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
İstanbulda Vizyon oto yu arayabilirsiniz bence kesin japon malı olarak vardır veya temin ederler.

Teşekkür ederim üstadım. Pazartesi arayacağım.

Şase numarasından parça oem numarasını öğreneceğiniz yabancı kaynaklı siteler var. Bildiğim kadarı ile 1.5 ve 1.6 aynı seti kullanıyor. Şase numaranı yazarsan daha net bilgi verebilirim.

Teşekkür ederim üstadım. Böyle bir site varsa çok güzel olur cidden. Size zahmet olmassa ö.m den şasi no yu yazıyorum. Bakabilirseniz çok makbule geçer.

MZYUN

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
MAZDA 323 FAMİLİA , LANTİS DEBRİYAJ SET (VALEO KORE) | Mazda Yedek Parça | Orijinal ve Eşdeğer Sıfır Yedek Parça
Dediğim gibi 1.5 motor 1.6 hatta 1.8 motorlar aynı parçayı kullanıyor. Ben valeo markayı tavsiye ederim. Fiyat olarak uygun.

Valeo çok kaçırıyor ya da sıyırıyor diyorlar genelde. O yüzden biraz mesafeliyim açıkcası. İstanbul İkitelli’de ki Kazancı Segman’da aynı ürünü 330 TL ye buldum bu arada. AISIN marka için de 530 lira dediler. Sanırım AISIN daha mantıklı olacak.

Teşekkür ederim ilginiz ve bilgilendirmeniz adına.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Öyle bir şey Yaşamadım kaçırma tekleme vb durumlar yok aracımda. Valeo gayet parasını karşılayan ürün. Aracımın üstünden çıkan da valeo firmasının ürünüydü daha 10bin km giderdi. Söyleyenlere pek kulak asmamak lazım. Bu arada valeo 280tl aldım exedy 550tldi kur 3.50 civarıydı :)
802A55A1-54DE-4749-9176-9BF1C4A42CB2.jpeg

061zafer

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323
exedy marka setin 60bin kmde bitmesi normal midir ? gayet düzgün kullandığımı düşünüyorum. bu arada ankara ivedikte şuan güncel fiyat 520 tl

Üst Alt