Mazda 6 GG (2002-08) Çıkma Krank Mili Fiyatları Hakkında

emrek1

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Selamlar. 2009 mazda 6 aracım var. Bir sıkıntı yaşadık, motoru yağsız bırakmışız, yatak vurmaya başladı, şu an sanayide uğraşıyoruz.

Çıkma krank mili için 1950tl dediler, mecburiyetten tamam dedik verdik parayı ama biraz içime oturdu. Parça fiyatlarını bilen biri varsa fiyat nasıl söyleyebilir mi?

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Selamlar. 2009 mazda 6 aracım var. Bir sıkıntı yaşadık, motoru yağsız bırakmışız, yatak vurmaya başladı, şu an sanayide uğraşıyoruz.

Çıkma krank mili için 1950tl dediler, mecburiyetten tamam dedik verdik parayı ama biraz içime oturdu. Parça fiyatlarını bilen biri varsa fiyat nasıl söyleyebilir mi?
Orjinalinin fiyatını sormadınız mı? Yaklaşık 6.000 TL civarında olmalı.

Son düzenleme:

emrek1

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Orjinalinin fiyatını sormadınız mı?
Yok sormadım. Değişecek başka parçalarla komple fiyat verdi aslında, usta da uygun felan dedi gittik verdik. Parçalara vakıf olmadığım için anında kavrayamadım, sonradan incelerken kafamı kurcaladı o parça.

Yalnız ilginç başka birşey söyleyim, o konuda da yorumu olan varsa sevinirim. Usta tüm parçaları orjinal(?) sipariş etti ama krank mili çıkma daha iyi olur, sıfır iyi olmaz diye kesin konuştu. Biraz anlamaya çalıştım ama çok anlaşılır bir açıklama yapmadı. Ne diyorsunuz?

Sıfırı 6binse gerisi teferruat zaten :)..

Farklı model araçların çıkma krank milleri 700-800tl diye buldum internette. Bazı pahalı araçların 1400-2000tl gibi fiyatlar gördüm, mazda 6'yı bulamamıştım. Bulunabilirlik sıkıntısından dolayı fiyatı biraz çekmişler sanırım dediğiniz gibi..

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
daha önce çalışmış ve alışmış bir mil daha iyi olabilir diye düşünmüş olabileceğini düşünüyorum.

emrek1

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
daha önce çalışmış ve alışmış bir mil daha iyi olabilir diye düşünmüş olabileceğini düşünüyorum.
Muhtemelen. Bu saf anlamaz diye üşenip düzgün birşey söylemeden geçiştirdi beni muhtemelen.

Teşekkürler, şu 1-2 mesajda rahatlattınız beni. Aynı para çıksa da bu gece daha rahat uyuyacağım sanırım :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Çok fazla aranan bir parça olmadığından değeri, piyasası belli olan bir parça değildir. 2. el yani çıkma fiyatlarıda çok değişken olacaktır, kim neye satabilirse.
90-2000 model arası Mazda'ların çıkma kranklarına 800-1000 TL istiyorlar, sizin araç için normal denebilir

emrek1

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Çok fazla aranan bir parça olmadığından değeri, piyasası belli olan bir parça değildir. 2. el yani çıkma fiyatlarıda çok değişken olacaktır, kim neye satabilirse.
90-2000 model arası Mazda'ların çıkma kranklarına 800-1000 TL istiyorlar, sizin araç için normal denebilir
Sagol.

Gkm34

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri
Ben orijinal çıkma aldım piston kolu ile birlikte 2500 TL gibi rakama mal oldu.

Bı motorun maliyeti ortalama 7000 8000 bin TL buluyor.. bı arkadaş yazmış krank bulduktan sonra gerisi teferat diyede esas Krank mili aldıktan sonra iş başlıyor :)

Ben bilgi amaçlı yazıyorum...

Krank mili piston kolu 2500 TL

Triger zincir seti 500 TL

Takım conta 300 civarında bir şey.

Piston sekman 0.50 480
Ana kol yatak 170
Yağ pompası 250

Sibop 200
Devir daim. 60

1500 işçilik

750 rektefiye işçiliği

Takım Buji 170

Bu liste 2004 model Mazda 6 için yeni fark ettim arkadaşın araç 2009 Muş sileyim dedim ama yazayım dedim.. hazır yazmış Ken..
Ayrıca Ufak tefek ekstralar çıkar hortum olsun kablo olsun yağ filtresi yağ şanzıman yağı vs bunlar hariç benim harcadığım rakam 7 Bin TL üstü idi. Parçacı tanıdıkti yoksa yukarıdaki fiyatlar normalde çok daha yüksek saygılar..

Üst Alt