Mazda 3 BL (2009-13) Chrome Edition Oldu

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Merhaba.

Epeydir yurt dışından getirttiğim aksesuarları toparlayıp aracı temizleyip bir fotoğraf çekeyim diyorum bir türlü zaman bulamamıştım.

Benden önceki sahibi kapı basamaklarını spreyle griye boyamış. Bir kısmı soyulmuş bir kısmı boyalı duruyordu. Çok uğraştım çıkarmak için, çıkardığımda da hafif matlaşmış görüntüyle karşılaştım. Boya selülozik olduğu için plastiği matlaştırmış muhtemelen.
Krom basamaklıkları bu görüntüden kurtulmak için yaptım.

Cam çıtalarını yaptıktan sonra kapı kolları yavan kaldı gibi geldi, sonraki siparişe onları da ilave ettim.
Bir de kaldırımlara yanaşınca kapı altının dikkatsizliklerde dokunmasına koruma olması için ve kromlara da takım olsun diye kapı altlarına krom çıtalar yapıştırdım.

Orijinal aksesuarlarındaki satine alüminyum görünümlü iç kapı kolları hoşuma gitti, ama fiyat olarak çok pahalı geldi. Takan birinde gördüğüm kadarıyla o görüntü boya ile verilmiş, kenarı soyulmuştu. Boyalı parça için o kadar para vermek çok geldi. Satine dokulu siyah folyo ile kaplama yaptım, çok sırıtmadı. Hafif bi derinlik verdi.

Krom egzoz ucum...
Orijinal S2000 den :)
Önceki aracıma S2000 egzozu takmıştım, satarken kafalığını vermedim. Boş boş duruyordu kenarda. Denedim, japon kardeşliği, hiç tadilata gerek kalmadan, hem tampon oyuntusuna hem boruya tam oturdu. Tampona sallantıda dahi dokunmuyor. Şekil olarak tam Mazda 3 için tasarlamışlar :-D

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Gayet güzel olmuş ellerine sağlık. Sadece krom cam kenarliklari hoşuma gitmedi. Koyu tonlarda dikkat çektiği için sanki arabanın bir parçası değilmiş gibi geliyor.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Güle güle kullanın , basamaklar ve iç kapı kollarındaki kaplama çok güzel olmuş , egsoz ucu benim eski araçtakinin aynısı en güzel bu şekil oluyor bana göre , ancak çok dışarıda kalmış biraz daha içeri yaklaşırsa daha şık olur . Diğer kromajlar zevk meselesi sizin beğenmeniz önemli :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Guzel olmus gule gule kullan

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Hayırlı olsun güzel olmuş aracınız. Cam krom çıtaları ve kapı kolu için link alabilir miyim?

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Güle güle kullanın , basamaklar ve iç kapı kollarındaki kaplama çok güzel olmuş , egsoz ucu benim eski araçtakinin aynısı en güzel bu şekil oluyor bana göre , ancak çok dışarıda kalmış biraz daha içeri yaklaşırsa daha şık olur . Diğer kromajlar zevk meselesi sizin beğenmeniz önemli :)

Evet 1 cm kadar daha içeri alabilsem daha iyi olacak ama aracın egzoz borusunun ucunu biraz kesmem gerekiyor ondan dolayı bu şekilde taktım. Krom kafa içinde yuvası var egzoz borusu bu yuvaya oturuyor, ileri veya geri bırakamıyorum. Boş bir vakitte yapılacaklar listemde :)

Hayırlı olsun güzel olmuş aracınız. Cam krom çıtaları ve kapı kolu için link alabilir miyim?
Kapı Kolları: 10,0$
For Mazda 2 2009 2013 Mazda 3 2010 2013 Mazda 6 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 New Chrome Car Door Handle Cover Trim-in Chromium Styling from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group

Cam çıtaları; Tam yarım durumuna göre değişiyor fiyat, Ben alırken 85 dolardı. Şuan 102 olmuş.
Free shipping Mazda 6 Mazda 3 star Cheng hatchback / sedan stainless steel decorative window trim strip GJ1-in Stickers from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group

Kapı basamaklıkları; 18$
ACCESSORIES FIT FOR 2009 2010 2011 2012 2013 MAZDA 3 STAINLESS DOOR SCUFF SILL SILLS PANEL STEP PLATES COVER TRIM PROTECTOR-in Chromium Styling from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group

Tuzlu tuzsuz olmazsa olmaz bence :p

Spoiler dışarıda 250 civarı var ama marspiyel orjinal kalıpta hiç görmedim, icabında sonbaharda muhtemelen indirim olacak serviste, bu dönemde temin edilebilir

Spoiler dediğiniz gibi 250 civarında ama bagaj amortisörü ve yaylarını yeniden hesaplama deneme yanılma işine girmem gerekecek. Birazda onun için üşeniyorum :) Marşpiyel hiç aklıma gelmedi, nasıl duruyor ona da bakmadım aslında..
Spoiler yapılacaklar listesinde :)

Direksiyon logosunun da yenisini sipariş verdim.

Logoyu değiştirirken nokta şeklinde bir hasar oldu yeni logoda. Şimdilik o şekilde duruyor, tecrübe etmiş oldum. En azından eskisi gibi soyulma durumu yok gözümün önünde. Ama daha iyisi olabilir.
Yeni logo gelince daha dikkatli işlem yapacağım.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Spoiler dediğiniz gibi 250 civarında ama bagaj amortisörü ve yaylarını yeniden hesaplama deneme yanılma işine girmem gerekecek. Birazda onun için üşeniyorum :) Marşpiyel hiç aklıma gelmedi, nasıl duruyor ona da bakmadım aslında..
Spoiler yapılacaklar listesinde :)
Maespiyel on numara duruyor, spoiler için servisten uygun amortisör alınabilir çok sıkıntı değil.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sade dokunuşlar guzulara yakışıyor. Kazasız belasız günlerde kullanmak nasip olsun. :)

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Orjinal spoiler aldığın zaman içinde amortisörleride veriyorlar...

Benim amortisörlerim orijinalden farklı :)
Bagaj otomatik açılması işlemi için revize ettim birazcık, yeni verecekleri amortisörler spoiler ile 5cm kalkacak şekilde olacaktır muhtemelen de. 800 Lira civarındaydı.
Orijinali biraz baharatı fazla sankim :)

Tatil dönüşü bütçe değerlendirip 250 civarındaki olanlardan almayı düşünüyorum. Önceki aracıma da aynı şekilde almıştım. Fiber olduğu için üstüne bastırınca çatlama vs oluyor. Alt tarafından belli aralıklarla delik delip, içini dolgu köpük ile doldurunca oldukça dirençli oluyor

enjinu

Sessiz
Direksiyon logosunun da yenisini sipariş verdim.

Logoyu değiştirirken nokta şeklinde bir hasar oldu yeni logoda. Şimdilik o şekilde duruyor, tecrübe etmiş oldum. En azından eskisi gibi soyulma durumu yok gözümün önünde. Ama daha iyisi olabilir.
Yeni logo gelince daha dikkatli işlem yapacağım.
Merhaba, logonun linkini paylaşabilirmisiniz. Ve eski logoyu nasıl söktünüz?

D2533 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Krom, nikelaj araçlarda farklılık yaratır ama dozunda kullanmak lazım. Daha fazla ekleme yapmayın bence bu haliyle güzel ;)

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Bence de yeterli.. Araç koyu olduğu için bu kadarında bile tereddütlüyüm aslında da :)

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Merhaba, logonun linkini paylaşabilirmisiniz. Ve eski logoyu nasıl söktünüz?

D2533 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Direksiyon logosunu sökmek pek mümkün değil maalesef. Aslında airbagi dışarı alıp, ön plastik kaplamayı perçinlerini sökerek tamamen airbagden ayırıp sonra logoyu sökebilir ve kesiğiniz perçinlerin yerine somunlu vida ile bağlantı yapabilirsiniz.... Ama bu çok zor ve riskli gördüğüm için uğraşmadım.

Direksiyon logosu önden arkaya uzanan pimlerinin arkadan perçinlenmesiyle sabitlenmiş durumda. Malzememiz plastik ve esnek olduğu için logonun kenarından sentil çakısı gibi sivri ve keskin olmayan çizmeyecek bir malzeme sokup logoyu öne doğru esnettiğinizde aralanıyor. Bu aralıkdan (8-9 taneydi sanırım) perçinleri maket yardımıyla kesince logoyu sökmüş oluyorsunuz. Perçinlerin içerde kalan kısımları airbagi dışarı alıp sallayınca aralardan düşüyor zaten.
Yeni gelen logonun perçinleri denk gelmiyor. Perçinleri kesip arkasını düz hale getirdikten sonra şırınga ile silikon yardımıyla yapıştırdım.

İki farklı logo siparişi vermiştim. İlki 2mm küçük geldi ve yuvaya oturmadı. Onun için fiyatı çok baz almayın. Aliexpressde logo ile ilgili çok farklı fiyatlar var ama yuvaya oturma problemi olabiliyor. Bu paylaştığım linkten ikinci logoyu sipariş verdim.
Çünkü uygulama yaparken direksiyon göbeğinin kavisini verebilmek için biraz uğraştım logo ile, bir köşesinde iz oldu çok belli değil ama fazla titizim. O yüzden yenileyeceğim. :)

Yanlış gelen logo üzerinde eğimi nasıl verebileceğim konusunda biraz denemeler yaptım. 25 kglık boya tenekesi (benzer bir şey de olabilir.) Üzerine logoyu yapıştırıp fön ile önden arkadan ısıtarak boya tenekesinin eğimini almasını sağladığımda tam oldu :) Ama 67mm diye gönderilen ürün 65 mm olduğu için kullanamadım tabiiki.

Umarım açıklayabilmişimdir.
Ürünün linki; 67mm olanı seçmeniz gerekiyor.
Chrome Steering Wheel Emblem fits MAZDA 3 5 6 NOT Sticker-in Steering Covers from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Aracım benzer renkte.
Sadece kapı kolları ve cam kenarlıklarının alt bölümüne nikelaj yapsam çok sırıtır mı? Daha sonra sökmek istesem kalan izleri kolayca temizleyebilir miyim?

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Aracım benzer renkte.
Sadece kapı kolları ve cam kenarlıklarının alt bölümüne nikelaj yapsam çok sırıtır mı? Daha sonra sökmek istesem kalan izleri kolayca temizleyebilir miyim?

Kişisel zevkler kişiye göre değişir.
İz bırakma olayı yapıştırmakta kullanacağınız yapıştırıcıya bağlı. Sadece kendi çift taraflı bandı ile yapıştırırsanız pek iz kalmaz. Ama o da zamanla bırakma yapabiliyor. Standart silikon temizlemesi biraz uğraştırır ama bilindik markalarda pek iz bırakmıyor.

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Denemeden duramadım :) Ama güzel oldu.
Tabi şimdilik sadece alt cam çıtalarına yapıştırdım. Bana pek uzun ömürlü olacak gibi gelmiyor. İlk tazyikli suyla yıkamada çıkarlar herhalde.

9DABWN.jpg

qJpXQd.jpg

Üst Alt