Mazda 6 GG (2002-08) Bobin ve Titreme Sorunu

yosko

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6 - 2006
Merhaba arkadaslar gecen hafta arabaya 10 40 yag koydum dun de uzun yola ciktim donuste yolda giderken motor ariza lambasi yandi durdum aracta titreme olustu dedim yapcak bise yok gidelim eve baktirirz bugun goturdum tamirciye bilgisayara bagladi 2 inci silindir ariza vermis degistirdik sonra yine bagladi hu sefer 1 inci silindir ariza verdi eski 2inci silindirdeki bobini aldi birinciye takti degisen bise olmadi silindir kompresyon testi yapacaz dedi cuma gunu sonra ben eve geldim bi test ediyim sadece 1 inci kabloyu cikardigimda arabada hic bi tepki yok ne cikartirken ne takarken sorun nedir anlayamadim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu sorunundan önce, "Rölanti Sorunu" ile ilgili konuya en son 13 Ağustos'ta şöyle bir mesaj atmışsın...

Anlamadim duzeldimi duzelmedimi stop etmedi araba hic ama rolantide bi yukselmede olmadi bakalim yarin sabah belli olcak

Ve o yarın sabah forumda hiç olmamış, yani bir daha sorununun akibeti ile ilgili bir şey yazmamışsın...

Aradan 142 gün geçmiş ve bu konuyu açmışsın... Böyle durumlarda, "kolay gelsin" demekten öteye bir şeyler yazmak içimden gelmiyor açıkçası... ;)

yosko

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6 - 2006
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
sorun devam etseydi zaten yazardimki duzelmiski yazmamisim icinden gelmiyorsa yazma baskasinin basina gelirse ne yapacagini bilmesi acisindan acilio bu forumlar zaten cevaplar belli maksat nasil duzeldigini gostermek

yosko

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6 - 2006
Sokmeden temizledm rolanti kucuk dalgalanmalar oldu sadece pek bi fark goremedim

Adaptasyn sorunu olmadi 800 ile 900 arasnda gdip gelio arada

belki benim aklimdan cikti sorun duzelince duzeldi die belirtmedim gerci yaptigim kotuluk degilde ne demisler yapilan kotuluge iyilikle cevap verin

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
sorun devam etseydi zaten yazardimki duzelmiski yazmamisim icinden gelmiyorsa yazma baskasinin basina gelirse ne yapacagini bilmesi acisindan acilio bu forumlar zaten cevaplar belli maksat nasil duzeldigini gostermek
Sen sorunu nasıl çözdüğünü yazmazsan, başkalarına faydan nasıl olacak?

belki benim aklimdan cikti sorun duzelince duzeldi die belirtmedim gerci yaptigim kotuluk degilde ne demisler yapilan kotuluge iyilikle cevap verin

İyilikle cevap vermesem farklı şeyler yazardım. ;)

yosko

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6 - 2006
Sokmeden temizledm rolanti kucuk dalgalanmalar oldu sadece pek bi fark goremedim

Adaptasyn sorunu olmadi 800 ile 900 arasnda gdip gelio arada

zaten bundan sonra duzeldiki sokmeden temizleidigimi yazmisim

yav tamam yazmassan yazma alla alla

hatta basligida sil

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Farklı bir forumda başlık ile birlikte sen de silinmiş olurdun ama anlamamış olsanda burası çok daha farklı bir ortam.

Konu haricinde yazılan mesajlar silinecektir... "kolay gelsin" :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Arabayı sat başka araba al!

Sen elden çıkardın alan adam ne yapacak? Alan kişi insan evladı değil mi? :D

Usta neye göre kronik arıza demiş, kaç tane Mazda 6 tamir etmiş? Usta kim merak ettim.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan

Usta neye göre kronik arıza demiş, kaç tane Mazda 6 tamir etmiş? Usta kim merak ettim.

Hakan abi gelişmiş ülkelerde araç ömrü ortalama 10 senedir. 10 sene üstündeki araçların değerleri çok düştüğünden tamiri yapılmaz.
Almanya'da motoru rektefiye isteyen aracı başkasına hediye eden duymuştum. İşçilik çok pahalı çünkü.
Bizim telefon değiştirme kültürümüz gibi araba değiştirme kültürleri var oralarda.

O araba da motor rektefiye mi istiyor, yoksa subaplarda mı sıkıntı var emin olmak lazım. En iyisi Türkiye'ye gelirken getirip burada yaptırıp öyle gitmek. :) Tabi uzun süreli binme düşünülüyorsa.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Olay yurt dışında gelişiyor Hakan, 4-5 bin öyrolara çiçek gibi arabalar olduğu sürece, usta; "uğraşma bununla değiştir" der elbette. :D

yosko

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6 - 2006
Aynen arabalar ucuz doye ugrasma dedi zaten hurdaya ver dedi sat dedime bakmayin

Olay uzun yoldayken hiz sabitleyiciye kuemustum o zaman gelisti

Araba alana kadar boyle kullancam mecbur yakitta bi degisiklik olmadi ama gucu azaldi baya

Tamiri zatn araba fiyatina 600 pound dedi arabayi 750 pounda almistim

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Aracı parçalayıp Türkiye'ye yollayabilirseniz size iki tane araba alacak para toplanır :)

Oralarda parçada ucuz olması lazım. işçilik pahalı galiba?

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
ufak bir hort çekelim konuya ;)
buji kablolu ve bobinli mazda 6 lar görüyorum ama aynı zamanda bobini tek tek yani buji tepesinde olanlarda var hatta forumda geçen günlerde @huseyin akg abimiz çinden almıştı onun aracı makyajlı kasa sanırım
tam olarak hangi yılda bu değişim başlıyor tecrübeli mazda 6 sahipleri bekleniyor ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
ufak bir hort çekelim konuya ;)
buji kablolu ve bobinli mazda 6 lar görüyorum ama aynı zamanda bobini tek tek yani buji tepesinde olanlarda var hatta forumda geçen günlerde @huseyin akg abimiz çinden almıştı onun aracı makyajlı kasa sanırım
tam olarak hangi yılda bu değişim başlıyor tecrübeli mazda 6 sahipleri bekleniyor ;)

Forumda makyajlı ve makyajsız kasa sahipleri vardı ama bu ayrıntıya ya dikkat etmediler ya da bu mesajı görmediler. :)

huseyin akg

Katılımcı
Araç Markası
Terios
Araç Renk ve Tip
Füme
Forumda makyajlı ve makyajsız kasa sahipleri vardı ama bu ayrıntıya ya dikkat etmediler ya da bu mesajı görmediler. :)
Bulabildiğim kadarı ile tek bobinli olanlar 2005 öncesi M6 .Ondan sonra her bujiye bir bobin düşmekte. Tek bobin arızası ateşlemede ciddi aksama yapar. Tek tek olunca tekleme düzensiz ateşleme güç kaybı yapıyor.Bilmeyen ustalar için M6 bobin hatasını bulmak hakikaten zor.Bende ki gibi bobinleri 3/4 'ü bozuk olunca çoğunluğu motor kapak sübap ile başlıyorlar açmadan olmaz diyorlar. Honda da kullanılan flamme marka uyumlu bir modeli var dedi İzmir'de Tosun ustanın elemanı.Fiyat tanede 250 TL ve grup komple de ğişim tavsiyesi olunca Çin'den fomoco almak daha uygun oldu.Birvyıldan beri sorun çıkmadı gayet güzel çalışıyorlar.

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt