Benzin ve Lpg'de 2500 Devire Kadar Boğulma Sebebi Nedir?

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Arkadaşlar,foerster otomatik olan aracım 2500 devire kadar boğuluyor,2500 devirden sonra bağlıymış da boşanmışcasına hızlanıyor.arada bir düzeliyor.sonra yine aynı.bu durum egr valflerini temizlemek için manifold söküldükten sonra olmaya başladı.egr valfi arızası devam ediyor ama bunla alakalı olacağını sanmıyorum.
İlginç olan tam 2500 devirde araç boğulmaden kurtuluyor,vites yükseltip devir düşünce 2500 devire kadar yine aynı şey yaşanıyor...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hocam bence tamamen egr valfi arızası ile ilgili bir sorun... O devire kadar valf işlevini yerine getiremediği için yığılma yapıyor olabilir.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Abi bazen tamamen normale dönüyor.jaspadaki ibrahim abi ustasına egr valflerini sordu başka bişeye neden olmaz dedi ama, şeytan diyor yazı bekleme bas git istanbula...
Bu arada forester kullanım açısından harika bir araç ama mazdalarınızın kıymetini bilin.ülser yapar insanda subaru.Aldım alalı 6 bin lira yedi(subapları ve lpgyi değiştim),şimdi de 2bin lira gidecek en az.Avrat sözü dinlersen olacağı bu. Pahalı arabaya binmiyor ama araç hem pahaya hem bana çok güzel biniyor.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Veli abi egr yi iptal ettirsem ne olur...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi bazen tamamen normale dönüyor.jaspadaki ibrahim abi ustasına egr valflerini sordu başka bişeye neden olmaz dedi ama, şeytan diyor yazı bekleme bas git istanbula...
Bu arada forester kullanım açısından harika bir araç ama mazdalarınızın kıymetini bilin.ülser yapar insanda subaru.Aldım alalı 6 bin lira yedi(subapları ve lpgyi değiştim),şimdi de 2bin lira gidecek en az.Avrat sözü dinlersen olacağı bu. Pahalı arabaya binmiyor ama araç hem pahaya hem bana çok güzel biniyor.

Allah da seni güldürsün hocam... Gece gece iyi geldi ikinci paragraf...

Ayrıca; gezi ile ilgili fotoğrafları bekliyoruz müsait bir zamanda. ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Veli abi egr yi iptal ettirsem ne olur...

İptal ettirip memnun kalanları da okudum forumlarda, iptal ettirip memnun kalmayanları da... Benim görüşüm, o zımbırtı oraya orijinal olarak konumlandırıldıysa eğer, devre dışı bırakmak bana pek mantıklı gelmiyor...

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Abi aracın da resimlerini atacam pasta çilaya sıra gelirse...
Biz orjinale devam o zaman...

ali_semet

Katılımcı
geçmiş olsun umarım çözülür sorun. egr valfi sökülüp temizlendikten sonra araca tekrar program atılmalı beyin sıfırlanmalı diye biliyorum ama,sorun bundan olabilir mi? tam 2500 devirde yapması sanki teknik bir hatadan hissi verdi bana.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Beyin sıfırlama yapılmadı sadece arıza silindi.akü kutup başını söksem beyin sıfırlanırmı...

ali_semet

Katılımcı
program atılıyor galiba sıfırlama için. format atma gibi bir işlem yapılıyor. bi araştırın derim ben.

Üst Alt