Mazda 323 BJ (1999-03) Bagaja Giren Suyun Çözümü

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bu işlemleri 3-4 gün yağmur yağmayacak bir zamanda yapmakta fayda var. Silikon çatlama yapabileceği ve geç kuruduğu için sıkıntı olabilir, ama dayson poliüretan mastiği sıvama şekliyle yaparsanız sorunu büyük ihtimal çözer. Tabi su izlerinin olduğu yerlere silikonlamadan önce temizlemekte fayda var.

Tabi bazı tampon bağlantı klipslerinin yeri erişilemeyen yerlerde olabilir. En garantisi Oğuzhan'ın yaptığı gibi yapmak. Tamponu söküp bağlantı noktalarına ve farı söküp far contasının üstüne poliüretan mastik sürerek de sonuca ulaşılabilir. Ya da su geçirmeyen şilte tarzı yalıtım malzemesi contalara uygun kesilerek de yapılabilr.

ConCon34tr

Sessiz
Araç Markası
1999 - 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Şampanya - Sedan
benimde bagajdaki sol tarafta su doluyordu aynı şekilde küçük bir balık koysam yaşar orada :) son aylarda olmadı ama nedense.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
BK ve BL de varsa, BM yüzer havuz gibi gezer :D
Başka bir bagaja su alma konusunda cx-5 in arka bağlantı noktalarını paylaşmıştım abi. Skyactivlerde bu durum düzeltilmiş.
Sonucda contalar
Bunlarinda bi omru var normal
Conta değil kadir kaporta birleşim yerlerindeki mastiğin zayıf olmasından kaynaklanıyor. Sadece Mazda da yok bu durum japonlarda genel.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Başka bir bagaja su alma konusunda cx-5 in arka bağlantı noktalarını paylaşmıştım abi. Skyactivlerde bu durum düzeltilmiş.

Conta değil kadir kaporta birleşim yerlerindeki mastiğin zayıf olmasından kaynaklanıyor. Sadece Mazda da yok bu durum japonlarda genel.

Stop farlarinin contalarini kas etmistim

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Dün araca detaylı temizlik yaptım. Bagajda sol ve sağ taraftaki halının altındaki çukurlarda az miktarda su birikmesi olmuş. Sol taraftaki çukurda tarihi bir bijon anahtarı buldum. Tahminimce orijinal olan bu anahtar sudan dolayı bu hale gelmiş. Hiç kullanılmamış hatta aracın eski sahipleri tarafından fark edilmemiş. Pastan kullanılmayacak hale gelmiş.
IMG_20171022_144708.jpg IMG_20171022_144635.jpg

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Dün araca detaylı temizlik yaptım. Bagajda sol ve sağ taraftaki halının altındaki çukurlarda az miktarda su birikmesi olmuş. Sol taraftaki çukurda tarihi bir bijon anahtarı buldum. Tahminimce orijinal olan bu anahtar sudan dolayı bu hale gelmiş. Hiç kullanılmamış hatta aracın eski sahipleri tarafından fark edilmemiş. Pastan kullanılmayacak hale gelmiş.
Ekli dosyayı görüntüle 23912 Ekli dosyayı görüntüle 23911

Orijinaldir. Bir adet pense, bir adet de başlığı değiştirilebilir tornavida olması lazım. ;)

by3

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Oğuzhan eline sağlık. Aynı durum benim mazda 3bk kasa da olmaya başladı simit lpg terleme yapıyor sanıyordum bi baktım bagaj içi sol ufak çukur su dolmuş ve simit lpgnin altı su dolu. Arka tamponu sökmek istiyorum fakat arka tamponu ayakları kırmadan nasıl sökerim bilemedim. Mazda 3bk kasa arka tamponu sökmeyi bilen ve yol gösterecek arkadaşlar varmı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Oğuzhan eline sağlık. Aynı durum benim mazda 3bk kasa da olmaya başladı simit lpg terleme yapıyor sanıyordum bi baktım bagaj içi sol ufak çukur su dolmuş ve simit lpgnin altı su dolu. Arka tamponu sökmek istiyorum fakat arka tamponu ayakları kırmadan nasıl sökerim bilemedim. Mazda 3bk kasa arka tamponu sökmeyi bilen ve yol gösterecek arkadaşlar varmı

Biz onu da düşündük... :D :D

Mazda 3 BK (2003-09) - Bagaja Giren Suyun Çözümü

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Yagmurlar bir iki haftadır başladı hatayda araç camlarında aşırı bugulanma oluyordu. Bugün bagajin paspasları kaldırım baktım simit tüp tankının altı kriko tarafı ve sol taraf akvaryum olmuş lakin bugün hava sıcak oldugu icin nerden sızmış su tam bulamadım

Üst Alt