Mazda 323 BG (1989-94) Bagaj İçine Su Alma Problemi

enes1233

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
S.a arkadaslar aracim arka bagaj su aliyor yagmur yaginca stepne ve kirkonun oldugu yere su birikiyor

PsiKoMaNYaKoLoG

Katılımcı
Araç Markası
2017 Opel Astra 1.6
Araç Renk ve Tip
Gri/Füme - Sedan
Mazda 323 BG (1989-94) - Rölanti Sorunu

Mazda 323 BA (94-98) Devir Saati Çalışmıyor

Yukarıdaki açtığın konuların sonucu varsa eğer, olumlu veya olumsuz yazarsan forumu amacı dahilinde kullanmış oluruz.

Veli abiye katılıyorum. Sorunlarına çözüm bulduysan ve forumda da paylaşırsan benzer sıkıntıyı yaşayanlar faydalanabilir.

Su alma sorununa gelince bagaj fitillerinin altlarını bi kontrol ettir. Çürüme/aşınma yapmış olabilir. ;)

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
S.a arkadaslar aracim arka bagaj su aliyor yagmur yaginca stepne ve kirkonun oldugu yere su birikiyor
bagaj fitillerini kontrol et, krikonun oldugu böyleyi kontrol et delik yer olabilir birde sag arka lastik çamurlugun içini iyice bak orda açılan yer varsa ordanda yapıyor olabilir.

son olarak eklemek istiyorum bagajın sağ ve sol bölmelerinde iç plastik kısımlarını açarak bagaj hava kapakları vardır onlarıda kontrol etmelisiniz.

Moderatörün son düzenlenenleri:

SemihC

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Bagajdan su alma problemleri ile boğuşmuş biri olarak söylüyorum
R11 Flash s,Hyundai accent admire 2006,R9 Fairway ve Mazda 323'ümde karşılaştığım problemlerden bahsetmek istedim ve hepsini çözdüm
Şunları kontrol ettirmen yada etmen sorunun tamamen ortadan kalkmasını sağlayacaktır.
yaptırmaz yada umursamaz ve temizlemessiniz su orda buharlaşıncaya kadar duracağı için orayı zamanla paslandıracak ve delince'ye kadar bırakmayacaktır:(

1)Aracın bagaj fitillerini kontrol edilmeli fitiller sağlamsa altındaki saç çürümüş olabilir kontrol edilmesi gerekir
2)Aracın arkadan darbesi varsa tampon vb bağlantı noktaları düzgün montaj yapılmadıysa burdan
3)Arka canım altındaki saç çürümüşse ordan
4) Stopların arkasındaki contalar çürümüş olabilir çürümüş ise ordan ( Arka koltuğa kadar gider maalesef amfi falan varsa bozar)
5) bagaj havalandırma kelebeklerinden alabilir( şayet burdan alırsa yine su aldığı tarafın arka koltuğunun oturma noktası ıslanır) koltuğu kaldırıp
görebilirsiniz
6)Birde aracın bagajının içinde çürüme varmı varsa yağmur yağdığında değil giderken su alır aracınız.
Not: Aracın içindeki suyu temizleyin ve kontrol etmek için yağmurun yağmasını beklemeyin 5 lt suyla bahsettiğim noktalara suyu dökün ve ardından tek tek kontrol edin su alan yere göre müdahale ederseniz probleminiz çözülür.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Bagajdan su alma problemleri ile boğuşmuş biri olarak söylüyorum
R11 Flash s,Hyundai accent admire 2006,R9 Fairway ve Mazda 323'ümde karşılaştığım problemlerden bahsetmek istedim ve hepsini çözdüm
Şunları kontrol ettirmen yada etmen sorunun tamamen ortadan kalkmasını sağlayacaktır.
yaptırmaz yada umursamaz ve temizlemessiniz su orda buharlaşıncaya kadar duracağı için orayı zamanla paslandıracak ve delince'ye kadar bırakmayacaktır:(

1)Aracın bagaj fitillerini kontrol edilmeli fitiller sağlamsa altındaki saç çürümüş olabilir kontrol edilmesi gerekir
2)Aracın arkadan darbesi varsa tampon vb bağlantı noktaları düzgün montaj yapılmadıysa burdan
3)Arka canım altındaki saç çürümüşse ordan
4) Stopların arkasındaki contalar çürümüş olabilir çürümüş ise ordan ( Arka koltuğa kadar gider maalesef amfi falan varsa bozar)
5) bagaj havalandırma kelebeklerinden alabilir( şayet burdan alırsa yine su aldığı tarafın arka koltuğunun oturma noktası ıslanır) koltuğu kaldırıp
görebilirsiniz
6)Birde aracın bagajının içinde çürüme varmı varsa yağmur yağdığında değil giderken su alır aracınız.
Not: Aracın içindeki suyu temizleyin ve kontrol etmek için yağmurun yağmasını beklemeyin 5 lt suyla bahsettiğim noktalara suyu dökün ve ardından tek tek kontrol edin su alan yere göre müdahale ederseniz probleminiz çözülür.
Bilgiler için teşekkür ederiz.elinize emeğinize sağlık.:D

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Oğuzhan in ve benim de açmış olduğum konu vardı bu sorun hakkında. Araçlar farklı ama sebep aynı genellikle.

SemihC

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Oğuzhan in ve benim de açmış olduğum konu vardı bu sorun hakkında. Araçlar farklı ama sebep aynı genellikle.
Aynen dostum amacım ben yaşadım forumdaki arkadaşlar yaşamasın sonuçta bi nebze yardımımız dokunursa insanlara ne mutlu bize bu arada eski bi konu sanırım görseydim alıntı yaparak konuları birleştirirdim yada admin konuları birleştirebilir.

Üst Alt