Mazda 323 BG (1989-94) Ateşleme Modülü Tavsiyeleri

kmurat

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Sedan
Merhaba sayın forum üyeleri,
Ateşleme modülüm arızalandı bizde parçacıdan acele ile yan sanayi alıp taktık. Galiba yan sanayinin ömrü fazla uzun değilmiş, bu yüzden yedek almak istiyorum.fakat orjinali olan mitsubishi markanın sıfırını bulamıyorum.
bu yüzden sizce çıkma mitsubishi mi? Yoksa sıfır taiwan malı mı almak mantıklı yada sıfır mitsubishi bulabileceğim önereceğiniz parçacı varmı

kmurat

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Peki sizin bir öneriniz olur mu? yani yan sanayi kullansam çok mu pişman olurum

kmurat

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Sedan
Teşekkür ederim.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bir de sanırım modülü termal macun ile takınca ömrü daha uzun oluyor. Modülün yanma sebebinin başında aşırı ısınması geliyor diye biliyorum. Yine bir sorun iyi bir ustaya.

10-15 tl birşey termal macun, az biraz büyük bilgisayarcılarda veya Vatan Bilg. gibi yerlerde satılıyor.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Bir de sanırım modülü termal macun ile takınca ömrü daha uzun oluyor. Modülün yanma sebebinin başında aşırı ısınması geliyor diye biliyorum. Yine bir sorun iyi bir ustaya.

10-15 tl birşey termal macun, az biraz büyük bilgisayarcılarda veya Vatan Bilg. gibi yerlerde satılıyor.
mantıklı çünkü dün komşumun fransız marka bir arabasında bobin ile birlikte büyük aluminyum malzemeden bir soğutucusuda mevcut idi.
gerçi modül ayrı bobin ayrı ama ısındığı için termal macun düşünülebilir

darky0117

PANİK YOK ! ÇOK EĞLENECÜÜK ...
Araç Markası
Mazda 323 1.6 GLX 1993
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Merhaba sayın forum üyeleri,
Ateşleme modülüm arızalandı bizde parçacıdan acele ile yan sanayi alıp taktık. Galiba yan sanayinin ömrü fazla uzun değilmiş, bu yüzden yedek almak istiyorum.fakat orjinali olan mitsubishi markanın sıfırını bulamıyorum.
bu yüzden sizce çıkma mitsubishi mi? Yoksa sıfır taiwan malı mı almak mantıklı yada sıfır mitsubishi bulabileceğim önereceğiniz parçacı varmı
benimde araci aldigimda ustunde dr muller vardi 3 sene gitti sonra bozuldu gene dr muller alip taktik ama 1 sene anca dayandi oda bozuldu simdi gene dr muller alip taktim bakalim ne kadar goturucek galiba birazda sans isi ama imkaniniz varsa orjinal alip uzun bir süre kullanmak olur ama en kötü ihtimalle dr muller is gorur bozulma sebebi büyük ihtimal ısıdan ama termal macun olayı hic aklima gelmemisti faydasi olabilir denemek lazim

kmurat

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Sedan
Orjinalini almaya durumun müsait değil çin malı almaktansa alman malı daha mantıklı görünüyor. Internetten ben bulamadım bildiğiniz önereceğiniz parçacı varmı acaba

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Orjinalini almaya durumun müsait değil çin malı almaktansa alman malı daha mantıklı görünüyor. Internetten ben bulamadım bildiğiniz önereceğiniz parçacı varmı acaba
Bu sana yardımcı olur, sanırım bu modül uygun. Direkt bu fiyatı baz alma. Sipariş vermek istersen mutlaka stok sor.

Ateşleme Modülü [g60118v20/0.410.845] - 323 90-94 - n11.com

Ayrıca İzmir Odak Japon, Özkur Oto, Mobis Gaziemir, Antalya Aktif Japon, İstanbul Jakopar, Oto Veysel (Engin Şenler) gibi parçacılara da telefonla ulaşıp bilgi ve fiyat al.

Bunun yanında;

Cooler Master Htk-002 Termal Macun - n11.com

Bu tarz bir termal macun alın. Bu ürün olması şart değil. Benzeri bir şey de olabilir. Örnek olması açısından paylaştım.

kmurat

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Sedan
Çok teşekkür ederim sağolun

Üst Alt