Mazda 323 BJ (1999-03) Arka Tekerlerin Çamurluğa Sürtme Sorunu

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
yani üstünden ilk sökülen amortisör kyb mi tokico nerden çıktı abi o Zaman :)

bir ikilem daha :)

Amortisör değişimini ilk defa yapan üyelerin araçlarından anlamadık mı orjinal in tokico olduğunu 626 için hadi kesin 323 için eğer orjinal kyb ise bunu Sabri abiye hemen söyleyelim ki rahat etsin çünkü o hem orjinal diye hem kaliteli diye arayışta ( benim için sorun değil ben aşınan her şeyin orta halli olmasından yanayım )

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
yani üstünden ilk sökülen amortisör kyb mi tokico nerden çıktı abi o Zaman :)

bir ikilem daha :)

Amortisör değişimini ilk defa yapan üyelerin araçlarından anlamadık mı orjinal in tokico olduğunu 626 için hadi kesin 323 için eğer orjinal kyb ise bunu Sabri abiye hemen söyleyelim ki rahat etsin çünkü o hem orjinal diye hem kaliteli diye arayışta ( benim için sorun değil ben aşınan her şeyin orta halli olmasından yanayım )

-oem urun oldugu için kyb yada tokıco fark etmıyor mazda ıkısınde onay vermiş hangisi stokda ıse onu gönderiyor.

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kesinlikle oem ona sözüm yok 1999 yılında üzerine takılmasını karar veren Mazda tociko tercih etmiş se orjinal benim için odur
Sanırım yarın gerekli yerleri aradığımızda bu işe bir nokta koyacağım. Mazda Japon ne diyorsa o olsun. Şimdi Türkiye'de adamın elinde ne varsa, en iyisi bu diyeceğine eminim.:harika:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Şuan üzerindekiler : 195/60/R15 Ama problemi çözdük @Murat bey, arka amortisörlerim patlamış.
yayların altında(sanırım ustundede) pedler var amortisörleri sökmeden onları bi kontrol et deforme olmuş ise servisden alırsın uygundu onların fiyatları temin edersin sanayide bulamayabilirsin ben bulamamıştım.

skyline

Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
yayların altında(sanırım ustundede) pedler var amortisörleri sökmeden onları bi kontrol et deforme olmuş ise servisden alırsın uygundu onların fiyatları temin edersin sanayide bulamayabilirsin ben bulamamıştım.
Çok teşekkür ederim. Bu sözler altın değerinde.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Pedler duruyordu galiba Sabri abi altına yatıp anlamaya çalışmıştık ya Benimkinde bahçe borusu gibi vir şey takmışlar Herhalde ses yapmasın diye

skyline

Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Pedler duruyordu galiba Sabri abi altına yatıp anlamaya çalışmıştık ya Benimkinde bahçe borusu döndürmüşler bir iki tur
Evet evet hatırladım. Tüm lastik, kauçuk her neyse tüm parçalarıyla sipariş vereceğim.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Pedler duruyordu galiba Sabri abi altına yatıp anlamaya çalışmıştık ya Benimkinde bahçe borusu gibi vir şey takmışlar Herhalde ses yapmasın diye

sende pedlerin siparişini ver köşede dursun lazım olur bahce hortumu nedir ya :D ben 5cm yay yakınca kullanmıştım bahçe hortumunu :D

eskide kaldı çartt çartt çart günleri :D

astina.jpg

skyline

Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB

Omer23

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 323 1.5
Araç Renk ve Tip
Mavi
İyi akşamlar konuyu hortlatalim, ve artık beni bu araba yormaya başladı bı yerini yaptırıyorum bilmedigimden diğer yerinden bişey çıkıyor, şimdide yeni lastik aldım büyük geldi 195/65/15 ebadında eski lastiği 185/65/15 di 195 olan yenisini takınca aynı bu şekil sürtme oluyor, arkaya birileri binince çamurluk yanağa sürtüyor ve şimdi lastikçi get atmamı söyledi bende biraz araştırınca darbe süspansiyon takozu varmış onu takınca bu sorunu çözüyormuş diyorlar bilgisi olan varmı başına gelen varmı fikirleriniz benim için çok değerli teşekkür ederim şimdiden

ayd

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Orijinal ölçüler ne? 185/65/15 de orijinal ölçü değil galiba. Bu ölçüyle limit ya da limit üstü bir değişim yapılmış galiba, siz üstüne daha da aşmışsınız limiti.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İyi akşamlar konuyu hortlatalim, ve artık beni bu araba yormaya başladı bı yerini yaptırıyorum bilmedigimden diğer yerinden bişey çıkıyor, şimdide yeni lastik aldım büyük geldi 195/65/15 ebadında eski lastiği 185/65/15 di 195 olan yenisini takınca aynı bu şekil sürtme oluyor, arkaya birileri binince çamurluk yanağa sürtüyor ve şimdi lastikçi get atmamı söyledi bende biraz araştırınca darbe süspansiyon takozu varmış onu takınca bu sorunu çözüyormuş diyorlar bilgisi olan varmı başına gelen varmı fikirleriniz benim için çok değerli teşekkür ederim şimdiden
Konunun ilk mesajında süspansiyon darbe takozu görülüyor fakat senin sürtme dikine değil enine oluyor anladığım kadarıyla... Orijinal jant ölçüsü 185/60/14 olabilir.

Jantların dışarıya taşacak cinsten ise bu da sürtme sebebi olabilir. Onun fotoğrafı da ilk sayfada var.

Omer23

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 323 1.5
Araç Renk ve Tip
Mavi
Evet orjinal jant ölçüsü 14 ben 15 taktım 185/65/15 de kışlık vardı ondada sürtme proplemi yoktu şimdi bı tık daha büyüyünce lastik yanaklarına sürtme oldu işte jantlar tam oturmuş taşma gibi bı olay yok ki, evet ayd ölçüyü aşmışım ama genelde zaten buyutenler oluyor bunun bı çözümü varmı yokmu onu öğrenmek istedim çünkü lastikçi ikinci el niyetine almak istiyor şu an daha 100 km ancak yaptım lastikle daha doğrusu geri de almıyor bırakırsin satarız burda diyor o yüzden bı çözüm varsa onu yapayım lastik üstünde kalsın bari diyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada arka tarafta bu sorun eski küçük lastiklerdede vardı amartisorler patlakdi ve helezon yayı da işlevini bitirmişti, her ikisini de değiştim arka Z rot da dahil değiştim körüğü vs hepsi değişti yani şimdi kesinlikle lastik büyüklüğünden olduğundan eminim yani

Üst Alt