Araç İlanı Verirken Fotoğraflamada Dikkat Etmemiz Gerekenler

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
İşim gereği bu gibi görseller aklıma takılır ve ne zamandır düşünüyordum böyle bir yazıyı ara sırada olsa ilanlara bakıyorum ve gördüğüm ilanlardaki kötü çekimler üzüyordu beni
sizlerinde bilgi sahibi olmasını istedim. Umarım işe yaramıştır.

Araba almak isteyenler internette araç bakarken bazı ilanlarda aracın tek fotoğrafı ve yarım yada kötü fotoğraflarıyla karşılaşırlar bu hem alıcının hemde satıcının işini zorlaştırır.

Aracınızın kusurlarını fotoğraflarla saklamayın.

Aracınızı iç ve dış olacak şekilde temizleyiniz ve camlarını kapatınki aracınızın bir bütün olarak görünümünü sağlayın.

Aracınızı öglen vaktinde fotoğraflarını çekmeyin kötü bir görüntü oluşturabilirsiniz.
Sabah vakitleri 7 ile 9 arasında çekmeniz daha uygun olacaktır.
birde tabiki akşam üstü saatlerinde gün batmadan
Aracınızı Otoparkta,ev önünde vs dar alanlı yerlerde çekmeyiniz bu aracınızın daha net görünmemesine sebep olabilir.

Aracınızın fotoğraflarını çekerken Önden, arkadan, yandan ve tekerlekler. Direksiyonu biraz sola kırarsanız, tekerlekleri jantlarıyla birlikte de gösterebilirsiniz. Son olarak kaputu açıp iç aksamı da çekebilirsiniz.

Aracınızı Fotoğraflarken aşağıdan yukarıya açılı konumlarda çekmeyin. Göz hizasında fotoğraflamanız daha iyi olacaktır.

İç aksam çekimlerinizde ise elinizden geldiğince geniş çekin ön gögüslük, kapılar, koltuklar, tavanlar çekimlerinizi iyi yapmalısınız alıcı arkadaşlarımızda aracınıza istediğin gibi rahatlıkla bakabilsinler ve aracınız satışa uygun bir biçimde sunulsun.

DÜRÜST OLUN;
İlana gireceğiniz bilgileri doğrultusunda kusurlarınıda yazmalısınız. Bu alıcı ve satıcı içinde daha iyi olacaktır

NOT: İlanınızdaki fotoğraflar aşırı derecede güzel ve kaliteli olursa alıcılar, aracın kendi fotoğrafı olmadığını veya ilanınızın sahte olduğunu düşünebilir. arabanızı satmak istiyorsanız dürüst bir şekilde süslemeden normal ve mütevazı bir şekilde fotoğraflamanız sizin açınızdan daha iyi olacaktır. :))

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Sattığım aracın ilan fotoğraflarını örnek olarak atacaktım ama bu konuda fotoğraf eklemeye izin yok sanırım yükleyemedim @Oğuzhan

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Screenshot_2016-10-08-17-46-19_1.jpg
Screenshot_2016-10-08-17-46-22_1.jpg
Screenshot_2016-10-08-17-46-25_1.jpg
Screenshot_2016-10-08-17-46-28_1.jpg
Screenshot_2016-10-08-17-46-31_1.jpg
Screenshot_2016-10-08-17-46-34_1.jpg
Screenshot_2016-10-08-17-46-37_1.jpg

Üst Alt