Araç İçi Kayıt Cihazları

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
2009-Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Arkadaşlar aracımdan şükürler olsun çok memnunum,...
Temizliği, yol tutuşu, rahatlığı... Bana çok mutluluk veriyor her direksiyona geçtiğimde... LPG yi Çorum Özençler de taktırdıktan sonra yakıt olarak da fevkalade iyiyim... (karışık 75 tl ile 350 km ... 2,11 LT fiyatı)
Siyah olması en az iki günde bir temizlik gerektirse de çok mutlu oluyorum ilgilenirken bile...
Fakat;
Sütü bozuk insanlar kaputuma 2 sefer çizik attı. Biri biraz daha beyaz biri daha yüzeysel... Bunun için boyacıya gittim konuştum amacım bilgi almaktı. Pasta cila aracında bişey bırakmaz dedi. Sevindim... Ama emek verip bir şey alıyorsun birileri kıçını büyütüyor ve gelip senin malına zarar veriyor...
Düşündüm de;
aracım için 24 saat kayıt yapabilecek bir sistem arıyorum. Yani 2-3 kamera ile sürekli kayıt alacak...
Ben toz konmasın diye uğraşırken şerefsizin biri rahatca abanmış 2-3 yere...
Sokakta mahkeme kurmadan önce, adli işlem başlatacağım. Sonrasında kendi mahkememi kuracağım... :jedi: :sopa: :boks: :666:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Boşuna masrafa gerek yok kamera daha da sinir olmana sebep olur sadece...

Geçmiş olsun, bunlar işin tuzu biberi Olgun zamanla alışırsın... ;)

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Temizliği, yol tutuşu, rahatlığı... Bana çok mutluluk veriyor her direksiyona geçtiğimde... LPG yi Çorum Özençler de taktırdıktan sonra yakıt olarak da fevkalade iyiyim... (karışık 75 tl ile 350 km ... 2,11 LT fiyatı)
Siyah olması en az iki günde bir temizlik gerektirse de çok mutlu oluyorum ilgilenirken bile...
Fakat;
Sütü bozuk insanlar kaputuma 2 sefer çizik attı. Biri biraz daha beyaz biri daha yüzeysel... Bunun için boyacıya gittim konuştum amacım bilgi almaktı. Pasta cila aracında bişey bırakmaz dedi. Sevindim... Ama emek verip bir şey alıyorsun birileri kıçını büyütüyor ve gelip senin malına zarar veriyor...
Düşündüm de;
aracım için 24 saat kayıt yapabilecek bir sistem arıyorum. Yani 2-3 kamera ile sürekli kayıt alacak...
Sokakta mahkeme kurmadan önce, adli işlem başlatacağım. Sonrasında kendi mahkememi kuracağım... :jedi: :sopa: :boks: :666:

Bir arabayı ilk aldığın zamanlarda helede boyası parlaksa çiziyorlar illaki. Bizim arabayı köy yerinde bile çizmişlerdi. Araba ve boyası eskidikçe kimse ellemaz oluyor. Benim tavsiyem arabanı sık sık yıkama tozuyla dursun araba. Parıl parıl duran arabalara uyuz olup gidip çiziyorlar

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
[member=83]Olgun[/member] Geçmiş olsun, kamera işini ben inceledim ve bir tane kayıt cihazı aldım. 4 kameraya kadar destekliyor. Bu cihazı ticari minibüsüme takacağım. Aynı cihazıdan bir tanede benim M6 ya düşünüyorum. Yaklaşık maliyeti 4 kamera ve kayıt cihazı için işçilik hariç 110$ tutar. 2 kamerayı aynaların altına taktırırsın 1 kamerayı ön diğerinide arkaya. Bu şekilde 24 saat aracın yanında yöresinde olanları kaydedebilirsin.

Ben aldığım cihazı daha tam test etmedim(kameraları bekliyorum) ama 1 kamera için 3 saatlik kayıt 1 GB tutuyor. hafıza kartı da 64GB a kadar destekliyor.

Eğer 160$ a kadar çıkarsan kayıt cihazı için HDD'li olanlarından alır saklama yeri sorunu gibi birşey ile karşı karşıya kalmazsın...

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Otomatik olarak hafıza dolunca e eski kaydı siliyor mu?

Sistemin çalışma şekli yarım saatlik klipler halinde kaydetmek. Eğer hafıza dolarsa ilk baştaki kayıttan tek tek silerek yerine kayıt yapıyor. 64 GB hafıza hayli hayli iş görür 4 kamera için, eğer boşuna kayıt etmesin de derseniz hareket sensörü aktif edilir(bakmadım ama cihazda bu özellik olması lazım) kamera sadece hareket algıladağında kayıt eder.

İstediğin kamerayı kayıt yaptırabilme özelliğide var...

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Sistemin çalışma şekli yarım saatlik klipler halinde kaydetmek. Eğer hafıza dolarsa ilk baştaki kayıttan tek tek silerek yerine kayıt yapıyor. 64 GB hafıza hayli hayli iş görür 4 kamera için, eğer boşuna kayıt etmesin de derseniz hareket sensörü aktif edilir(bakmadım ama cihazda bu özellik olması lazım) kamera sadece hareket algıladağında kayıt eder.

İstediğin kamerayı kayıt yaptırabilme özelliğide var...
İşte olgunun tamda aradığı böyle birşey hareket sensörü var ise kayıt daha isabetli
Olur yaklaşan olursa çekecek kayıt yapacak :)

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Gece görüş de var mı acaba Yakup

Gece görüşü kameraya bağlı bir özellik ticari araçlar için özellikle içe takılan dome kamera seçenekleri çok fakat otomobillerin özellikle dışına takılacak(ayna altı, plakalık, logo içi) kameralar için pek bir seçenek yok. Gece görüşlüsüde denk geldi bana ama boyu büyüdükçe aracın dışına monte edecek yer şansın kalmıyor.

Ortalama dışa takılan bir kameranın fiyatı 11$ ile 30$ arası değişiyor

China-Post-Air-Mail-Free-Shipping-100-IP68-Waterproof-170-Degree-480-TVL-HD-Colour-for.jpg

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Bunun gece görüşlüsü olsa bu fiyatlarda çok iyi ben de almayı düşünüyorum.

Valla ben şu anda ilk tecrübeyi minibüste edineceğim kargoda kameralarım var gelir gelmez deneme ve görüntüleri burda paylaşırım.

Şimdilik aldıklarım: 4'lü Kayıt ünitesi, 9" monitör, 1 sesli dome kamera gece görüşlü, 1 sessiz dome kamera gece görüşlü, 1 geri görüş kamerası, 32GB SD

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
@yakup kamera ile ilgili devamı gelmemiş. Ne yaptın. Kamera ile ilgili yorumların neler. Nelere dikkat etmeliyiz, nas kamera almalıyız vs. Vs. Vs. Anlat işte

Discovery cihazımdan gönderildi

Moderatörün son düzenlenenleri:

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Arkadaşlar merhaba, yakın zamanda aracıma araç içi kamera almak istiyorum. Malum zaman kötü. Özellikle Ankara da Temmuzda yaptığım kaza da % 100 haklı olmama rağmen kaza bölgesinde şahit ve kamera bulamadığım için % 50 % 50 verdiler. :mad: Hanım hastanede idi bebek bekliyorduk bende uğraşamadım. Benim sigorta da kasko da bozuldu vs. vs. vs. Sigortaya 876 Tl ödediğim içinde aracıma kasko yaptıramadım. Bu sebeple kamera almayı düşünüyorum. İncelemeye başladım. Öğrendiklerimi de buradan paylaşırım. Sizlerden de bilgisi olan deneyimleyen arkadaşların tecrübelerinden istifade etmek isterim "garajdakiler de ister :D" Özellikle kamera alırken nelere dikkat etmeliyiz? Hangi özellikler olmazsa olmazdır? Görüş açısı en az ne kadar olmalı?.. Şimdiden teşekkür ederim

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Arkadaşlar merhaba, yakın zamanda aracıma araç içi kamera almak istiyorum. Malum zaman kötü. Özellikle Ankara da Temmuzda yaptığım kaza da % 100 haklı olmama rağmen kaza bölgesinde şahit ve kamera bulamadığım için % 50 % 50 verdiler. :mad: Hanım hastanede idi bebek bekliyorduk bende uğraşamadım. Benim sigorta da kasko da bozuldu vs. vs. vs. Sigortaya 876 Tl ödediğim içinde aracıma kasko yaptıramadım. Bu sebeple kamera almayı düşünüyorum. İncelemeye başladım. Öğrendiklerimi de buradan paylaşırım. Sizlerden de bilgisi olan deneyimleyen arkadaşların tecrübelerinden istifade etmek isterim "garajdakiler de ister :D" Özellikle kamera alırken nelere dikkat etmeliyiz? Hangi özellikler olmazsa olmazdır? Görüş açısı en az ne kadar olmalı?.. Şimdiden teşekkür ederim

ön ve arka kameralı hareket sensörlü gps'li hd kayıt yapan yükseklik ayarlı en az 120 derece açılı olursa güzel olur gopro marka var ama çok pahalı
http://www.gokamera.com/ lik ide bu ancak yurtdışı fiyatı daha ucuz

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Fakat;
Düşündüm de;

Ben bir yıl A101 den bir tane almıştım, 32 gb da kadar desteklediği için bir de hafıza kartı aldım ve taktım, sıkıntı yok, sadece dışarıyı kaydediyor, tek kamera, içeriyi kaydetmiyor, ayarlarda her ne kadar ön arka dese de arkada kamera göremedim. Aynı zamanda sesleri de kaydediyor. Fiyatı de 40 liraydı çok bir para değildi. Daha detaylı bir şey bulsam ben de istiyorum. Hatta bir serviste sabitletip elektrik bağlantısını yaptırıp, ikiye bir çakmaklığa tak çıkar olmaz en azından.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Efsane konunun linkini veriyorum, 20.000 civarı yorum var ve hepside birebir kullanıcı yorumları :) Seç, beğen, ayır ;)

Konu şurada; http://forum.donanimhaber.com/m_74988670/f_//tm.htm#74988670

Kameralar burada; http://www.gearbest.com/

Bu sitenin fiyatları oldukça iyidir, hemen hemen herkes buradan alıyor. Aliexpreste ise düşük kaliteleri mevcut.
Tesekkur ederim murat bende bundan başlamıştım incelemeye ama çok fazla bilgi var sentezlemem gerekecek.

Discovery cihazımdan gönderildi

Üst Alt