Arabaya Süt Dökülürse Ne Yapmalı?

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Aracin ön sağ yolcu koltuğuna 4 litre süt dökuldu.arabanin öncelikle oto kuaföre gidilip sütun vakumla çekilmesi gerekiyor.kesinlikle araca su sabun ile yıkamaya dalmayin bu en büyük hata ki ben bunu yaptım .aracin taban döşemesi çıkacak.bizim araclarin taban halısının altında haliya yapışık ince bir keçe var.o çıkarılarak kesilecek.tabanda ayak ucunda motorun sesin gelmesini engelleyen bir kalın keçe var.oraya gelen süt yoksa hiç dokunmamak gerekiyor .bizim araçlarda en sıkıntılı konu burası ordaki keçe on kolsoldan şoför tarafına gidiyor yani tek parça.keceler sokulecek sürekli havalandırma yapilacak.oto kuaförun bana tavsiyesi mangal kömürü idi.denedim ciddi fayda gordum.keceler kesilip atılmadan bu işi çözmek imkansiz.sokuleen keçe yerine 3 cm lik sünger işi çözdü .taban halısının sokup takmaya 400 lira istedi döşemeci ona göre arabaya süt koymayin:)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçmiş olsun... :) hikayedeki kahramanın rolü ne bu konuda, yani mangal kömürünü nasıl kullanıyoruz?

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Mangal kömürünü açıyoruz dokuyoruz metal saçın üstüne sonra halıyı üstüne geçiriyoruz seyyar piknik olarak geziyoruz:)

gececi

Katılımcı
Araç Markası
2011 M3 A/T Pikaçu
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Süt ölü fareden beter. 3 sene önce kurban etinin kanı dökülmüştü ve sirke ile anca halletmiştim. Ama çok sıcak günlerde koku yine beliriyordu.
Geçmiş olsun...

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Dün memleketten dönerken bir yandan atıştırdığım 200 ml'lik süt ve Cicibebe menüsünden sonra süt paketini yan koltuğa koymuştum. Süt kutusunu eğik tutup pipetin ucunu kutunun köşesine götürmeden gelmeyen, çekilince de höpürdetmeden çıkmayan ve hala bilim adamlarının çare bulmadığı o israf edilen kısımdaki süt koltuğa dökülmüş. Hemen bu konu aklıma geldi. Çektim guzuyu sağa, koltuğu sildim hemen ama döşeme çoktan içine çekmişti bile. Bugün de test için kedi gibi koltuğu koklarken anneme yakalandım. :p Neyse ki şimdilik kokmamış. Haftaya kurtçuklar basarsa deri koltuk yaptırmak için belki bahanem olur mu ki? :D

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Dün memleketten dönerken bir yandan atıştırdığım 200 ml'lik süt ve Cicibebe menüsünden sonra süt paketini yan koltuğa koymuştum. Süt kutusunu eğik tutup pipetin ucunu kutunun köşesine götürmeden gelmeyen, çekilince de höpürdetmeden çıkmayan ve hala bilim adamlarının çare bulmadığı o israf edilen kısımdaki süt koltuğa dökülmüş. Hemen bu konu aklıma geldi. Çektim guzuyu sağa, koltuğu sildim hemen ama döşeme çoktan içine çekmişti bile. Bugün de test için kedi gibi koltuğu koklarken anneme yakalandım. :p Neyse ki şimdilik kokmamış. Haftaya kurtçuklar basarsa deri koltuk yaptırmak için belki bahanem olur mu ki? :D
Yakalanıp göz göze geldiğinizde nasıl bir mimikle ne cevap verdin :D

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Yakalanıp göz göze geldiğinizde nasıl bir mimikle ne cevap verdin :D
Alışkın o benim bu deli hallerime... Açıklama beklemiyor artık. :p
Geçen gün bahçede guzuya hızlı cila yaparken de kuruyan cilalardan arta kalanları görebilmek için ışığın geldiği yönü ayarlayıp yatar vaziyette guzunun üzerine başımı eğmiştim. Bir yandan da elimde bez kaputu siliyorum, bir yandan da başım kaputun üstünde, tek gözüm kapalı kontrol ediyorum bulanık yer kaldı mı diye? :cool: Düşün ki dışarıdan nasıl anlaşılır? :koptum::koptum::koptum:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Alışkın o benim bu deli hallerime... Açıklama beklemiyor artık. :p
Geçen gün bahçede guzuya hızlı cila yaparken de kuruyan cilalardan arta kalanları görebilmek için ışığın geldiği yönü ayarlayıp yatar vaziyette guzunun üzerine başımı eğmiştim. Bir yandan da elimde bez kaputu siliyorum, bir yandan da başım kaputun üstünde, tek gözüm kapalı kontrol ediyorum bulanık yer kaldı mı diye? :cool: Düşün ki dışarıdan nasıl anlaşılır? :koptum::koptum::koptum:
Çok kıyak çocuktu, kader işte bu yaşta sıyırdı :koptum:

Üst Alt