Arabaya Süt Dökülürse Ne Yapmalı?

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Arabaya süt döküldü 3 haftadır mahvoldum ki halen araba sut kokuyor.neler yaptım neler :)sinekler hemen arabayı basıyor o kadar yani keçeler değişecek.demekki neymiş hiç bir şeye gereğinden fazla deger vermeyecekmisiz.
Valet Pro Enzyme Odour Eater 5L ben bundan 5lt. halinde aldım daha denemedim ama işe yaradığını söylüyorlar
ya da bu ürünü Drmat alabilirsin

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Süt döküldüğü anda, koltuk veya zemin üzerinde pamuklu bir bez ile müdahale ederek yayılmasını ve zeminin sütü emmesini engellemek ilk hareket olmalı. Halı yıkama makinesi varsa eğer, dökülen yeri çektirip yine bu makine ile bir kaç kez yıkamak sonra oluşacak kötü kokuyu engeller. Ayrıca; kötü süt kokusu oluşmaması için kahve telvesi önerilmekte... Plastik bir kap içerisine kahve telvesini koltuk altına bir yerde iki üç hafta bekletmek kötü kokuya çözüm olabilir.

Beyaz sirke de, süt kokusundan kurtulmakta etkili bir yöntem olarak yazılıp çizilmiş olsa da, sirkenin kötü kokusu araç içinde kalıcı olursa sıkıntı olabilir. Ancak denemek için, 4/1 oranında beyaz sirkeyi sulandırarak süt dökülen yere uygulayıp temizlemek gerekiyor, kötü kokunun araç içinde kalmaması için camların açık bırakılması önerilmekte.

Başka bir seçenek ise; halı temizleyici ürünleri olabilir... Üzerinde yazan talimatlara göre, süt dökülen yere uygulamak faydalı olabilir.

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Araca yaptıklarımı yazsam valla gulersiniz o yüzden yazamıyorum:)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Koku %80azaldi ama halen var.kokuyu bilen alıyor hemen.taban halısıni soktum keçelere ulastim . kalorifer plastik parçası hepsi çıktı.taban halısının altı da keçeli.yapiskan ile yapistirmislar onu da atacam.torpidonun altındaki keçeler maalesef şoför koltuğuna kadar yekpare kesecem artık.

Son düzenleme:

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Araca yaptıklarımı yazsam valla gulersiniz o yüzden yazamıyorum:)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Koku %80azaldi ama halen var.kokuyu bilen alıyor hemen.taban halısıni soktum keçelere ulastim . kalorifer plastik parçası hepsi çıktı.taban halısının altı da keçeli.yapiskan ile yapistirmislar onu da atacam.torpidonun altındaki keçeler maalesef şoför koltuğuna kadar yekpare kesecem artık.
Sen yine de fazla su kullanma temizlerken ve önerdiğim ürünleri kullan, su kullandıkça dökülen süt daha da yayılıyor. Vakumlama ile temizlik yapmalısın.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Bir zamanlar Adapazarı :) sene 1994 , tanıdığımız bir noter gitti sıfır Toyota Corona aldı, daha birinci haftasında köyden gelen 5 kg sütü ön yan koltuk ayak kısmına koyup eve giderken kapağı kapanmayan süt bidonu taban halısına boca olmuş..Yukarıda bahsedilen ürünler yok ki o dönem :) 15 gün kadar dolaştı baktı olacak gibi değil aldığı galeriye verip yine sfırını aldı...

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Benimde başımdan geçmişti 2009 du galiba.Bagajda ki bidonu devirip öyle çok değil bir avuç kadar dökülmüş, dökülen yeri iyice deterjan vs ile temizlememe rağmen fayda etmemişti,ne iğrenç bir kokudur öyle ya, en sonunda müsait bir gün halıfleksi söküp yıkayıp 2-3 gün havalandırıp kurtulmuştum.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Aynı olay 3-4 sene önce babamın aracının arka koltuğunda olmuştu, koltuk deri olduğu içinmi bilmiyorum koltuğu kaldırıp altını ilk önce güzelce sabunlu suyla temizleyip sonra aspirix tarzı bir ilaçla temizlemiştim koltuğun üstünüde aynı şekilde yaptım hiç sıkıntı çıkmamıştı, ancak kalıcı kokularda 1 bidon benzin birde çakmak çok iş görür :):D:D:p

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Ürünümüz geldi.
2740a11d3bdbed08e98d617b95d6d66b.jpg

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yucelcayir

Katılımcı
Araç Markası
2001-Premacy
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Ben sut degil ama yogurt doktum. Kokusu hic cikmadi o yuzden arabayi sattim. Saka bi yana gercekten cok can sikici durum. Benim arka bagaja dokulmustu mazda 3 deyken. Bagajdan arka koltuklarin altindan dosemeye kadar sizmisti. Cok zor temizledim ama gene komu vardi

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Halen koku devam ediyor arabadan ciddi soğudum satacam diyecem koltuklara @Murat talip gönlüm el vermiyor bu kadar güzel arabayı vermeye.siz siz olun hiç bir şeyi fazla sevmeyin.en sevdiğin ile imtihan edilirmişin doğru imiş.

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
10 bin fark çıkar Murat'im rahat .yazık olur şimdi kaşıntı tutmasın hem onda deri koltukta yoktur şimdi:)

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Kolay var söküp döşemeyi komple yıkayabilirsiniz.

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Süt konusu sorunu çözüldü .yaklaşık 1 aylık tecrübeye sahip oldum Allah size yasatmasin ama lazım olursa ömrüm olursa yardımcı olurum:)

Üst Alt