Android Cihazdan Geri Görüş Kamerası Görüntüsü Alma

MutluTEKİR

Aktif
Mesajlar
4,600
Konum
Karabük
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
1-1.5 ay önce 5$ a gördüğüm EasyCap video yakalama kartını alayım demiştim. Amacım geri görüş kamerasındaki görüntüyü tabletten görmekti. Bu aşama tableti, araç içi multimedya cihazı olarak kullanmak için önemli bir adımdı.

Öncelikle Android cihazlara uyum konusunda video yakalama kartları çok fazla seçenek sunmuyor. Easycap en uygun fiyatlı seçenek, yalnız sadece UTV007, HTV600, HTV800 kodlu chipsete sahip ürünler destekleniyor.

Ürünü aldığım link bu:

Tahmini Teslimat Zamanı

Geri dönüşlerde Android ile çalışıyor diyen bir yorum almamda etkili oldu. Olmazsa da en kötü bilgisayar için kullanırım diye düşündüm, 5$ çünkü.

Play Store'daki hiçbir ücretsiz program uyumlu değil maalesef. Sadece ve sadece EasyCap Viewer isimli paralı program çalıştırıyor. Yine maalesef ne kadar arasam da bu ücretli programın crackli versiyonunu bulamadım. Sonunda 3.2€ yu ödeyerek aldım. Programın linki de bu:

EasyCap Viewer - Android Apps on Google Play

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sonuç olarak geri görüş kamerasından gelen video sinyalini EasyCap'in video giriş soketlerinden birine takıp programdan deneme yanılma ile ayarları yaptıktan sonra başarıya ulaştım.

P_20171116_164128_vHDR_On.jpg


Programda Araba Modu da var. Aynı bu iş için yazılmış. Video soketine gelen sinyale göre program arka plana atılıyor, ya da tam ekran olarak kamera görüntüsünü göstermekte.

Screenshot_20171116-164016.jpg


Arka plana düştüğü gibi alınan ekran görüntüsü. Normalde Video signal lost diye uyarı çıkıyor çok kısa bir süreliğine.
Screenshot_20171116-164026.jpg


Olay bu, olur da tableti araç multimedyası olarak kullanmak isteyip de geri görüş kamerası konusunu araştıranlar için faydalı olacağını umuyorum.
 

MutluTEKİR

Aktif
Mesajlar
4,600
Konum
Karabük
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
  • #2
Geçen haftasonu 1 saatlik bir boşlukta tabletin ön yüzünü kapladım. Ekran ve dokunmatik camı değiştirmiştim, haliyle çin işi olunca tam uyumlu olmuyor bazı yerleri havada kalmıştı camın. O nedenle kullandığım şeffaf yapışkan da kötü bir görüntü oluşturuyordu. Bunun için tabletin o kenar kısmını kapladım ve elimden geldiğince düzgün kesmeye çalıştım. Tabiki başarılı olamadım ama en azından uzaktan pek de belli olmuyordu.
2 tane manyetik tutucu almıştım onlar da gelince hemen bağladım. Ama durduğu yer itibariyle pek de memnun olamadım. En sonunda 2 gün sonra manyetik tutucunun tutmasını sağlayan metalin yapışkanı kendini bıraktı. Bu vesileyle torpidoda sadece müzik dinleme amacıyla yerini aldı.
Böyle bir olay yapmak isteyenler için fikir verir belki.
 

Ekli dosyalar

Üst Alt