Mazda 3 BL (2009-13) Anahtar Bagajda Kaldı

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Bu gece ufak bir dalgınlık sonucu anahtarı bagajda unuttum. Seçenekler;
- kapı camı kırılıp içeri girilecek
- çilingir çağırılacak

Bu iki seçecek içinden hangisi uygun olursa onu yapacağım. Başka fikri olan var mı :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Anlaşılan yedek yok, cam fitilinden kapı açılsa, içeriden bagaja ulaşılır, iş cilingirlik görünüyor Murat geçmiş olsun.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Geçmiş olsun Murat :(
Çilingir en iyi seçenek gibi ,cam kırılsa kelebek camı daha pahalı diye biliyorum.
Çilingir zarar vermeden açabiliyormu ki ??

Not: Fazla kararsız gördüm kendimi...

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
626'larda kaput teline alt kısımdan ulaşılabiliyor. Akü kutup başı sökülüp takıldığında da kapılar açılıyor. Sizin araçta da böyle bir şey yapılırsa kapıları açıp arka koltuktan (içeri katlanıyorsa) bagaja ulaşabilirsin diye tahmin ediyorum. Sizin araçta kaput telinin konumuna ulaşılabilirse teli penseyle sıkıştırıp çekebilirsin abi, geriye aküden kapıları açmak kalıyor.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Anlaşılan yedek yok, cam fitilinden kapı açılsa, içeriden bagaja ulaşılır, iş cilingirlik görünüyor Murat geçmiş olsun.

Kapı ufacık bile gerilmiyor, çilingirle konuşacağım birazdan.

Gecmiş olsun abi Cilingir cağırmak daha iyi olur bence

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sağol Ahmet.

Geçmiş olsun Murat :(
Çilingir en iyi seçenek gibi ,cam kırılsa kelebek camı daha pahalı diye biliyorum.
Çilingir zarar vermeden açabiliyormu ki ??

Not: Fazla kararsız gördüm kendimi...

Kelebek camı 130 TL, ama faydası olmayabilir. Ön kapı camı 200 TL olmazsa ön kapı camını kırmayı düşünüyorum. Çilingirden fiyat alıp duruma göre hareket edeceğim.

626'larda kaput teline alt kısımdan ulaşılabiliyor. Akü kutup başı sökülüp takıldığında da kapılar açılıyor. Sizin araçta da böyle bir şey yapılırsa kapıları açıp arka koltuktan (içeri katlanıyorsa) bagaja ulaşabilirsin diye tahmin ediyorum. Sizin araçta kaput telinin konumuna ulaşılabilirse teli penseyle sıkıştırıp çekebilirsin abi, geriye aküden kapıları açmak kalıyor.

Gece karanlılta bir şey yapamadım, ama kapıların açılacağını bilsem bir şekilde kaputu açarım.

Geçmiş olsun abi ya kötü olmuş :(

Sağol Mustafa

Son düzenleme:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Murat abi sürücü kapısı hariç bir camı kırayım deme. Sürücü harici bir kapıdan kapı açma diliyle kilit açılamıyor. Bu kilidin sürücü kapısından açılması da belirli bir süre için geçerli olabilir, açıkçası denemedim. Ama ne zaman anahtarla kitlesem, sürücü tarafından kapıyı açabilirken diğer kapılardan açamadım. Açılmasa bile bizim içeriden kilitleme butonu ile açabilirsin diye düşünüyorum. Aynı şekilde araç kilitliyken sürücü tarafındaki içeriden kilitleme butonu ile kilit açılabilirken, diğer kapılarda ne kadar zorlanırsa zorlansın açılmıyor.
Bu nedenlerle camı kıracaksan sürücü tarafını kırman zorunlu Murat abi.

Bir diğer seçenek bagaja erişmek olabilir. Eğer arka camı kırarsan ve arka koltukları indirip direk anahtara erişilebilir.

Yedek anahtar nerede abi?

Çok geçmiş olsun. :( Dikkatli olmak gerek.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Geçmiş olsun Murat, arabanın yedek anahtar yoksa böyle saatli bomba ile geziyor insan.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
@MutluTEKİRR @Ebubekir az önce denedi, kapılar kilitliyken arka mandaldan kapıyı açabildi (aklıma kelebek camı kırmak geldi 130 TL), ama Ebubekirin araç mirai fark olabilir, müsait bir zamanda sende deneyebilir misin?

Çilingir ile konuşacağım, fiyat çok yüksek olursa duruma göre kelebek camı veya şoför camını (200 TL) kıracağım.

@süleyman46 şimdilik bir şey yapamıyorum, ehliyet yenileme işlemlerim var onlarla uğraşıyorum. Öğleden sonra duruma göre bakacağım artık...

Edit: Çilingir 250 TL demiş, fiyat alan arkadaşta o paraya hem cam kırma keyfi yaşar kalan parayla da yemek yeriz demiş :D

Son düzenleme:

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Abi hala çilingirle konuşmadn mi???fazla uzak bir yerde değil sen yol parası hariç yüksek meblalar da bir şey alacağını düşünmüyorm..tabi orası ıstanbul ne olacağı belli olmaz..gelişmeleri merakla bekliyoruz:(

Harbi bu fiyat nedir ya yuh diyorum:acpsnr::acpsnr:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yuh artık 250 lira ne? Burada olsa hiç tanımadığın Çilingir 100 lira alır. :(

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Abi hala çilingirle konuşmadn mi???fazla uzak bir yerde değil sen yol parası hariç yüksek meblalar da bir şey alacağını düşünmüyorm..tabi orası ıstanbul ne olacağı belli olmaz..gelişmeleri merakla bekliyoruz:(

Harbi bu fiyat nedir ya yuh diyorum:acpsnr::acpsnr:

Yuh artık 250 lira ne? Burada olsa hiç tanımadığın Çilingir 100 lira alır. :(

Görüşeceğim iki çilingir daha var :)

isa83

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
Abi cami kırıp aracı açsan bu sefer alarm çalabilir ve bagaja yine ulasamayabilirsin.

Yada camı kırdın diyelim araç el freni çekili vites parkta olsa bile kontagi bir defaya mahsus takmadigin için bagaj yine açılmayailir

Emin değilim ama olasılık yani.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Abi cami kırıp aracı açsan bu sefer alarm çalabilir ve bagaja yine ulasamayabilirsin.

Yada camı kırdın diyelim araç el freni çekili vites parkta olsa bile kontagi bir defaya mahsus takmadigin için bagaj yine açılmayailir

Emin değilim ama olasılık yani.

Koltuğu yatırıp bagaja girmeyi düşünüyorum :)

Üst Alt