Amerigan Rüyası

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bir iki düzletme yapayım, aracın beyni sağlammiş yazmışim, tam sağlam değilmiş, vites atıyor yazmışım 1'den 2'ye atıyormus sadece :) kısa mesafe kullandığım için anlamamişim. Şimdi neler olduğuna dönelim. Kurban bayramına giderken aracı boyaya verdim. 3 haftalık tatilde o iş aradan çıksın diye, boya işinden sonra aracı evin önüne çektirdim. İçi yığınla malzeme dolu leş gibi bir durumda olduğu için önce hijyen diyerek aracın içindeki herşeyi söküp dışarı attım, silip tekrar içine dizdim. Bunu 3 hafta önce bir haftasonu yapabildim. Bayram sonu eşimin sağlık sorunları(devam ediyor) sebebiyle aylarca hastanelerde kaldık, iyi olduğu ve benim de işimin olmadığı haftasonlarini ayırabiliyorum ancak. Hijyen işi içinin tamamı için yaptım sadece halı ve tavanı ellemedim. Vites atmama işine bakayım dedim (en sevdiğim arizadir) Ölçümlerimde input sensöründen veri alamadım, hat sağlam olduğuna göre sensör bozuk diyerek sensörü değiştim ve şanzıman sorunu halloldu. Rölanti sorunu vardı ona baktım beyinden rölanti voltajlari çıkmıyordu, beyin değiştim, voltajlar geldi ama rölantide hala can yok, rölanti motorunu da değiştim şuan Zenith saat :) Rolex de olur bana farketmez. (Garip guraba dostlarım bunlar saat markasıdir Googledan bakmayın kıyamam). Vites pnrd ışıkları yanmıyordu, LED attım içine şerit, kadranın arka plan ışıkları yanmıyordu, kadranı eve çıkarıp tamirini yaptım, besleme girişlerinin board ayakları komple soğuk lehimdi, tazleedim halloldu. Arka stoplari yerleştirdim, ampullerin arızalı olanlarıni (neredeyse hepsi) değiştim, stoplar frene basınca yanmıyor, fren müsurune bakacam, bakılacak listemde, sol ön kapının kapı switchi yok onu edinicem. Ayna arkası kapaklarında biri yok. On farları temizlemeye verdim arkadaşa 3 haftadır hiç ellememis aynı ben o yüzden kızamıyorum da :) Bu hafta sonu yani bugün de silecek motoru çalışmıyordu onu söküp tamir ettim ama hava yağıyor geri takmadim henüz... Böyle böyle çalışmayan her eksiğini yapmaya devam ediyorum. Pek resim çekmem biliyorsunuz, olanları karışık şekilde atacağım esen kalın

To be continue...
Mesaj otomatik birleştirildi:

IMG20231119170014.jpg
IMG20231119185001.jpg
IMG20231105124218.jpg
IMG20231030233742.jpg

IMG20231124194457.jpg
IMG-20231124-WA0060.jpeg

Evet resimleri yüklerken farkettim arada her iki aynayı da tamir ettim :)

Tavan lambasına şerit LED ile yaptığım çalışma tamamen can sıkıntısından olduğunu da belirtmek isterim :) :) :)

Screenshot_2023-11-25-17-03-55-17_965bbf4d18d205f782c6b8409c5773a4.jpg

Screenshot_2023-11-25-17-03-55-17_965bbf4d18d205f782c6b8409c5773a4~2.jpg

Son düzenleme:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bugün de sunroof modülünü elden geçirdim, içindeki ana entegre işini yapmıyor bende kestirmeden bobin bacaklarına yol çektim, entegreyi bulursam orjinaline döneceğim şuan için sorun çıkarmıyor :)
Ekli dosyayı görüntüle 68311
Bu durumlarda çekik gözlülerin mantığı aklıma geliyor ve bir kez daha minnettar oluyorum
Adamlar bir kablo bir sigorta olayı bitirmiş
Alman Amerikan Fransız vs 20 ayrı kablo 20 diyot-direnç vs yaptığı işi bir entegre ile yapıyor ama ondan sonra bir sorun olursa bul bulabilirsen.

Emeğine sağlık.

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Bu arkadaş da çok sade aslında, motorun çekip bir yerde stoplamasi, sıkışınca stoplamasi felan bu kısmıni bypass etmek zorunda kaldım çünkü işlemci entegresinde hiç can yok :) şuan düz mantık bas çalışsın şeklinde çalışacak:)

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Evet hemen özetliyorum, cam düğmelerinde şoför kapısı hariç hepsi çalışıyordu, düğmeyi söküp kontrol ettim, 2 direnç değişimi bir de yol çekerek onu hallettim, şoför kapısında kapıları kilitleyip açan tuş da çalışmıyordu, neyse onda sadece oksit ve soğuk lehimler vardı onu da hallettim, ayna kontrol da tahmin edeceğiniz üzere çalışmıyordu, hala çalışmıyor attım çöpe :) çıkma olarak bakacam ona... Farlar söküldü iç dış zımpara boya kloroform yapıldı bu sabah daysonla kapattım halen masamda duruyor, Teyp yoktu, ortağımda vardı orjinal teybi, hibe olarak aldım ve tabiki çalışmıyordu :) ekran gelmiyor ses çıkmıyor felan onları da hallettim ama tekrar Sökecem onu bazı tuşlar basmıyor, hallettim sanıp topladım, aslında ben hallettim de onun başka problemleri de varmış:) silecek motorunu yerine taktım, onun üstündeki panjuru hiç yoktu onu da hibe olarak bir parçacidan aldım aslında çöktüm :) onları boyadım, silecekleri de boyadım, o arada panjuru da boyadim Hazir elimde boya varken :) başka da bişi yapmadım.

to be continue...

IMG20231204194941.jpg
IMG-20231204-WA0025.jpeg

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Silecek su motoru yoktu sıfır alıp taktım, sisler temizlendi tampondaki yerini aldı, panjur ve farları da taktım. Stop tesisatini elden geçirdim, stoplar yanmıyordu o da fren switchinden çıktı onu da değiştim sorun kalmadı. Lastikler rezaletti 2. el 2022 üretim Continental premium bilmem ne 6 modelli lastikleri aldım, bugün montajını yaptırdım. O arada davlumbazlari taktım ve egzoza uc aldim sıfır onu kaynattırdim. Öncesinde tavanı sokmuştum yazdım mi daha önce bilmiyorum onu taktım, sunroof modülünü yerine yerleştirdim, düğmelerini felan yerine taktım, kızaklari yağladim o iş de benim açımdan bitti. Sol şoför kapı switchi yoktu onu aldım taktım

To be continue...

IMG20240110125348.jpg
IMG20240107131311.jpg
IMG20240107131306.jpg

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Silecek su motoru yoktu sıfır alıp taktım, sisler temizlendi tampondaki yerini aldı, panjur ve farları da taktım. Stop tesisatini elden geçirdim, stoplar yanmıyordu o da fren switchinden çıktı onu da değiştim sorun kalmadı. Lastikler rezaletti 2. el 2022 üretim Continental premium bilmem ne 6 modelli lastikleri aldım, bugün montajını yaptırdım. O arada davlumbazlari taktım ve egzoza uc aldim sıfır onu kaynattırdim. Öncesinde tavanı sokmuştum yazdım mi daha önce bilmiyorum onu taktım, sunroof modülünü yerine yerleştirdim, düğmelerini felan yerine taktım, kızaklari yağladim o iş de benim açımdan bitti. Sol şoför kapı switchi yoktu onu aldım taktım

To be continue...

Ekli dosyayı görüntüle 68926Ekli dosyayı görüntüle 68927Ekli dosyayı görüntüle 68928
Guttt

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Onu da aldım bunu da aldım dediklerini kolay temin edebiliyor musun? Muadil parçalar mı bunlar
Evet, ameriganci japon bu yahu, motor mitçibişi, @Domestos Veli abim sadcee Elon Musk güzellemesi yapıyor diye dünyadaki tek mitçibişi space star sanmayalim lütfen, distribütör bobini Mazda 323 yada 626 ile aynı :)

Çoğumuzun aklına bu soru geliyor ancak, Erçay'ın bütçesi bizim çenemizi yoracağı için sorunsuz hallediyordur diye tahmin ediyorum. :D
En kötü ağam var benim @mustafayk , gerçi garip guraba çok diye pek uğramıyor buralara ama yine de etiketleyim

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
5.2 çok yakıyormuş diye sesi soluğu çıkmıyormus, onu satmış, bugün de gelmiş Ankara'dan skiyong kayiyon almış en dizelinden, bence isim bayağı birşeyler anlatmaya çalışıyor dedim, yok daha az yakar bu kanka dedi, uzun yolda 4 liradan fazla yaktı diye mesaj attı Bolu'ya varınca :) isminin hakkını veren bir araç daha almış ağam

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
5.2 çok yakıyormuş diye sesi soluğu çıkmıyormus, onu satmış, bugün de gelmiş Ankara'dan skiyong kayiyon almış en dizelinden, bence isim bayağı birşeyler anlatmaya çalışıyor dedim, yok daha az yakar bu kanka dedi, uzun yolda 4 liradan fazla yaktı diye mesaj attı Bolu'ya varınca :) isminin hakkını veren bir araç daha almış ağam
Yakıtı düşünüyorsa; 1,3 multijet bişiler alsın, hem ismi de sıkıntılı değil.

Üst Alt