Mazda 3 BL (2009-13) Aks Körüğü Sorunu

seo06

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hatchback
Merhaba Arkadaşlar komputeste soktuğum araç 2010 model 1.6 otomatik impressive modeli.Araç lifte kaldırıldığında sol aks körüğünün yırtık olduğu ve yağ kaçırdğını söylediler.Bu tamamen aksa zarar vermiş olabilir mi? İnternette araştırdım aksı bulmak çok zormuş ve baya pahalı birşeymiş.İlk defa mazda alacağım için çekincelerim var parça bulmak sıkıntı oluyor mu?Aks başı aks körüğü ve aksı bulabilir miyim ? Arızanın boyutunu bilemiyorum.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Bulunamayacak parça yok hocam. Biz kaç yıllık araçların parçalarını buluyoruz. ;)
Körük, aks içindeki gresin dağılmasını önlemek için vardır ve körük yırtıldı diye aks tamamen yağsız kalmış anlamına da gelmeyebilir. Gres yağı sonuçta çabucak uçup giden bir malzeme değil. Ayrıca aks arızalıysa da alt takım ustaları bunu hızlıca anlayabilir.

seo06

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hatchback
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Teşekkürler arkadaşlar.Kafama takılan geçen hafta 10 binlik bakım yağ,su,filtre değişimi yaptırdım diyor.Usta altına bakınca bunun değişmesi lazım demez mi ?Basit bir parçaysa neden değiştirmezler onu anlayamadım.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Teşekkürler arkadaşlar.Kafama takılan geçen hafta 10 binlik bakım yağ,su,filtre değişimi yaptırdım diyor.Usta altına bakınca bunun değişmesi lazım demez mi ?Basit bir parçaysa neden değiştirmezler onu anlayamadım.
Usta'sına göre değişir. Bazı ustacıklar bu saydığınız üçlü dışında başka yerlere bakmazlar gerekli olmadıkça. Belki araç sahibi satacağım nasıl olsa da demiştir. Parça basit ama değişim işçiliği uzun diye kaçmış da olabilir. En iyisi aracı aldıktan sonra her bir şeyini tekrardan kendiniz elden geçirmeniz.

seo06

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hatchback
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Aynen ben de artık öyle yapacağım.Teşekkür ederim

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Kesinlikle orjinal alın körüğü.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Körük 20-30tl civarı ben sağ sol körük değişimine 50Tl ustaya 20tl tornacıya verdim. Zor şeyler değil ama sallıyor herkes. Dönüşlerde ses yapmıyorsa bozulmamıştır. İçinde ki gres hemen boşalıcak bir şey değil ama değişmesi lazım yoksa aks kafası takımını almak zorunda kalırsınız.

Üst Alt