50-60 Bin Arası Temiz Araç (Mazda Öncelikli)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
sizin arayışlar nasıl gidiyor var mı gelişme
konuyu yukarı taşımak istedim belki satan olur :)
Maalesef şu ana kadar birşey bulamadım.
Seçenekleri çoğalttım ama yine de şu ana kadar bir gelişme olmadı.
Skoda Süperb (2009-12)Opel Insignia (2009-12)ve tabiki de Mazda 6.
Bunlardan Insignia nın lpg de subap eritme problemi varmış.Ama çok donanımlı güzel bir araç.Superb zaten bilinen bir araç.
Bakalım bunlardan biri temiz denk gelirse diye bakınıyorum.

Son düzenleme:

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Opsiyonlanmasa tam senlik bir araçtı

Opsiyonlanmasa tam senlik bir araçtı

Yaklaşık bir hafta önce de opsiyonlu görünüyordu. Açıkçası galerilerin opsiyonlu demeleri çok inandırıcı gelmiyor,bazen dikkat çekmek için yaptıklarını düşünüyorum. Opsiyonlandiysa fırsat aracmis demek ki, algısı...

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Yaklaşık bir hafta önce de opsiyonlu görünüyordu. Açıkçası galerilerin opsiyonlu demeleri çok inandırıcı gelmiyor,bazen dikkat çekmek için yaptıklarını düşünüyorum. Opsiyonlandiysa fırsat aracmis demek ki, algısı...
Galerilerin hiçbir şeyi inandırıcı gelmiyor bana.Ayrıca bu araçta fotoğraflara bakıldığında göğüs bozulmuş görünüyor ve direksiyon kutusu da muamma.
Ben açıkcası forum dışında Mazda 6 almaktan korkuyorum.Çünkü göğüs ve direksiyon kutusu problemlerinin ikisini düzeltme maliyeti yaklaşık 10 bin lirayı buluyor.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
2010 Skoda Süperb.1.4 tsi.200 bin km de.150 bine kadar servis bakımlı.Şimdi de bir polis memurunda ve yine bakımlı.
Otomatik park dahil full donanım.Tsi motor uyumlu Lovato lpg takılı.
Değişen yok.3 parça boya 19bin tl hasar kaydı var.
Son fiyat 49bin lira istiyor.
Nasıl arkadaşlar sizce alınır mı?

Ekli dosyalar

• IMG-20190226-WA0022.jpg
    IMG-20190226-WA0022.jpg
    385.3 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG-20190226-WA0010.jpg
    IMG-20190226-WA0010.jpg
    146.6 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG-20190226-WA0016.jpg
    IMG-20190226-WA0016.jpg
    250.5 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG-20190226-WA0018.jpg
    IMG-20190226-WA0018.jpg
    193.2 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG-20190226-WA0011.jpg
    IMG-20190226-WA0011.jpg
    191.6 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG-20190226-WA0006.jpg
    IMG-20190226-WA0006.jpg
    221.4 KB · Görüntüleme: 24

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
2010 Skoda Süperb.1.4 tsi.200 bin km de.150 bine kadar servis bakımlı.Şimdi de bir polis memurunda ve yine bakımlı.
Otomatik park dahil full donanım.Tsi motor uyumlu Lovato lpg takılı.
Değişen yok.3 parça boya 19bin tl hasar kaydı var.
Son fiyat 49bin lira istiyor.
Nasıl arkadaşlar sizce alınır mı?
Şahsen şu arabayı veya bu tasarımı sıfır olarak o fiyata verseler, binmem satarım hocam... Bilmem anlatabildim mi? :)

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Alınıp satılan rakamlarını hiç bilmiyorum ama temiz ise alınır.
Hasar kaydına bağlı kaza veya kazalar nasıl olmuş onlara bakıp karar vermek lazım bence
Ön soldan bir kazası olmuş.Hava yastıkları açılmamış.Serviste ön 3 parça değişmeden düzeltilip boyanmış.Adamın söylediği bu şekilde.Başka herhangi bir yerinde boya darbe yokmuş.
Şahsen şu arabayı veya bu tasarımı sıfır olarak o fiyata verseler, binmem satarım hocam... Bilmem anlatabildim mi? :)
Çok iyi anlaşıldı abi.Saygı duyuyorum görüşüne. :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Ön soldan bir kazası olmuş.Hava yastıkları açılmamış.Serviste ön 3 parça değişmeden düzeltilip boyanmış.Adamın söylediği bu şekilde.Başka herhangi bir yerinde boya darbe yokmuş.

Urfa'da SuberB çok var. Motor şanzıman elektronik Wolksvagen grubu ile aynı parça sıkıntısı olmaz. 1.4 TSI'ları nasıl bilmiyorum ben daha çok dizel modellerini gördüm. Farlarıda çok özellikli ama hassas, bir kaç tane beyni vardı sanırım (xenon, afs, led) su alırsa hemen bozuluyor ve beyinlerin taneside 500-1000 lira arasında değişiyor diye biliyorum

Satılık olan araç nasıl darbe aldı dış aksam haricinde ön panel gibi iç aksamsa darbe düzeltme varmı onu araştırmak lazım

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Abi o arabayı iyi bir ekspertize göster derim, hava yastıkları tamirli, direnç koyulmuş şekilde duruyor olabilir. 3 parça düzeltme ve boyaya 19 bin çıkması çok anormal. Benim bildiğim servisler düzeltme yapmayıp değişim yapıyor. Bir de yetkili serviste mi onarımı yapılmış?

Şahsen ben bu araçtan uzak dururdum.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Abi o arabayı iyi bir ekspertize göster derim, hava yastıkları tamirli, direnç koyulmuş şekilde duruyor olabilir. 3 parça düzeltme ve boyaya 19 bin çıkması çok anormal. Benim bildiğim servisler düzeltme yapmayıp değişim yapıyor. Bir de yetkili serviste mi onarımı yapılmış?

Far, sis, tampon değişenden boyanandan sayılmıyor eğer onlarda değiştiyse hasar kaydı normal. Bunların bir farına 5000 ₺ yazar servis

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan

Bilgilendirme ve uyarın için teşekkür ederim kardeşim.
İş ciddiye gelirse hepsini yaparız inşallah.Ama Hakan komutanımın da dediği gibi işin içine tampon,far,sis v.s girince rakamın oralara çıkması bana da normal gibi geliyor.
Ayrıca araç kaza yaptığında eğer kusurlu kendisi ise karşı tarafın hasarı da vuran araca mı yazılır?Yoksa her aracın hasarı kendine mi yazılır?
Far, sis, tampon değişenden boyanandan sayılmıyor eğer onlarda değiştiyse hasar kaydı normal. Bunların bir farına 5000 ₺ yazar servis
Bu araçların normalde km si az boyası darbesi yok veya az olanları 65-70 e kadar yazılmış malum sitede.Onun için bu durumunda bu fiyat bana uygun geldi.
Ayrıca araç yabancı değil bir tanıdık vasıtasıyla bulduk.Adam Hizanda görev yapmış.Hatta burada iken araç kendisinde imiş.İlk mesajda yazdığım gibi 150 bine kadar servis bakımlı imiş.Bu adam da 155 binde almış ve ondan beridir de bütün bakımlarını zamanında düzenli olarak yaptırmış.En son balataları falan değişmiş ayrıca 3bin liraya kışlık lastik (17jant) almış.
Turboyu sordum.Ben eski kamyoncuyum turbonun nazını iyi bilirim onun için de almadan önce birkaç yere özellikle turboya baktırdım hiçbir sıkıntı çıkmadı dedi.Şu anda da herhangi bir sıkıntı ötme v.s yok dedi.Ayrıca kullanırken de turbolu araç nasıl kullanılırsa öyle kullandım dedi.
Ayrıca yazın araca nanoteknolojik koruma da yaptırdım dedi.
Yine adamın dediğine göre şu anda tek yapılacak şey iç dış detaylı bir kuaför yapılacak başka yapacak hiçbir şey yokmuş.
Tabi aracın düz vites olması bence avantaj çünkü bu km de dsg nin sıkıntı çıkarma ihtimali yüksek olurdu.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Dsg o kadar sıkıntılı değil bence. Urfa'lılarda sorun çıkarmıyorsa sağlamdır :)
250-300 binde adamlar binip duruyorlar, Urfa da şanzıman ustası da yok ona rağmen çok yoğun bir şekilde Ww grubu araç var. Bizim ustanın dükkana gelen 10 araçtan 7'si Ww grubu çoğuda Dsg.

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
DSG'nin ana sıkıntısı yoğun trafikte ısınma. Onun haricinde çok sıkıntılı değil. Küçük şehirlerde tercih edilebilir.
Bir de yarı otomatik olduğu için debriyaj balatası değiştirme olayı var. Bu da biraz maliyetli.
Toyota'da mmt şanzıman debriyaj balatası 1500 TL'cik. VW'de muhtemelen daha pahalıdır.

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt