Mazda 3 BK (2003-09) 3000 Devirde Motordan Gelen Ötme Sesi

EMD

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
Merhaba 2009 benzinli aracımda 5. viteste araç seyir halindeyken 3000 d/dk'ya çok yakınken ötme ince bir ötme sesi geliyor. ( Turbo ötme sesine benzer ) 3000d/dk'yı geçince veya o devre gelmeden ses yok. Diğer viteslerde ve rölantide söz konusu ses duyulmuyor. aracın çekişinde ve yakıt tüketiminde değişen bir durum yok. Herhangi bir arıza lambası da yakmıyor. Sorun size göre ne olabilir.

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Aynı model aracım vardı ve böyle bir ses duyduğumu hatırlamıyorum. Araca bakılıyor, bakımlar aksatılmadan yapılıyorsa bazı küçük şeylere kulak asmamak daha iyi olabiliyor..

Yine de şanzıman yağının değişmediği varsayılarak Hakan abinin dediği gibi onun değişimi denenebilir.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Kullanmış olduğum 2004 Mazda 6 da bahsetiğiniz ses şu şekilde var. 115 - 120 km arasında o 5 km lik dilimde sanki hız uyarı sesi gibi ama çok derinden gelen bir ses belli belirsiz geliyor 120 km yi geçtikten sonra hiç bir şey yok. Sizin duyduğunuz ses de bunun gibi olabilir.

EMD

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Aynı model aracım vardı ve böyle bir ses duyduğumu hatırlamıyorum. Araca bakılıyor, bakımlar aksatılmadan yapılıyorsa bazı küçük şeylere kulak asmamak daha iyi olabiliyor..

Yine de şanzıman yağının değişmediği varsayılarak Hakan abinin dediği gibi onun değişimi denenebilir.
İlginiz için teşekkürler. Aracın bakımını geçtiğimiz nisan ayında yetkili serviste yaptırdım. Şanzımanda bir sorun yok gibi ( bakımda yağ eklemesi yapıldı ) yakın zaman kadar bu ses yoktu. Bu hafta serviste bir baktırayım olmazsa.

Üst Alt