Alınık 30-35 Bin Bandında D Segment Araç

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Size en içtenliğimle söyliyebilirmki kesinlikle mondeolardan uzak durun zetec motora ford servisi bile bakmıyor çok sıkıntılı bir aralar 15-25 arası araç aradığımı belirtmiştim ve otomatik 97 mondeo aldık araç tam olarak bir ay bizde kaldı 18 gün sanayide geçti 7-8 bin tl harcamamıza rağmen araç düzelmedi bir ay sonra sattık izmirde uğramadığımız ford ustası kalmadı genelde mazda için parça bulunmaz derler alakası yok mondeo daha sıkıntılı konfor olarak güzel ama yol tutuşu,net sürüş,sessizlik,güven,sağlamlık,genişlik kesinlikle mazda.
Ekli dosyayı görüntüle 52327Ekli dosyayı görüntüle 52328

Kesinlikle katılıyorum bir tanıdık Mondeo ile kaza yaptı arabayı bı araba parası ile topladı ama dikiş tutmadı..

Gökan Turmuş

Katılımcı
Araç Markası
Citroen C5 DC
Araç Renk ve Tip
Gümüş
Ford Mondeo

Bu fiyat ve segmentte, fayda fiyat aracı... ;)
Mondeo nun 2.5 V6 sı xedosla motoru aynımı acaba? fiyatları çok uygun. Kronik hararet sorunu var diyorlar ama muhakkak bakımsızlıktandır diye düşünüyorum. Kara motorlular sorunsuz diyorlar niye böyle bir lakap takmışlar onuda bilemedim, galiba 1.8 olanlar ama her şekilde güzel araçlar.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Mondeo nun 2.5 V6 sı xedosla motoru aynımı acaba? fiyatları çok uygun. Kronik hararet sorunu var diyorlar ama muhakkak bakımsızlıktandır diye düşünüyorum. Kara motorlular sorunsuz diyorlar niye böyle bir lakap takmışlar onuda bilemedim, galiba 1.8 olanlar ama her şekilde güzel araçlar.
Xedos ile değil de MX-6 ile aynı motor Mondeo’lardaki V6.
Xedos motoru Ford Probe V6 motoru ile aynı bildiğim kadarıyla...

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Seceneklerden Carinayi eledim.
Gruplarına falan üye olup bilgi topladım,en temizinden detaylı fotoğraflarını inceledim. Araç bir kere segmentinin kalitesi vermemiş. Göğüs kısmı çoğunda kronik çatlaklar mevcut. Hani bir kaçı düzgün binilmemis olabilir de hepsinde bu hastalığın olması soğuttu beni. Ben 626 larda böyle kronik kozmetik sorununa rastlamadım misal. Birde frenlerinde fabrikasyon hata var aracı durdurmak gücmus. Merkezi başka bir araçla değiştirip buyuruyorlar mis galiba.
Maxima iside askıya alındı,burda epey sıkıntı çekiyormuş kullanıcıları,usta kaynaklı. Ustasini bulabilseydim en mantıklısı oydu aslında.
Yol gene 626 ya çıkıyor. Kalben değil ya beynende ona çıkıyor :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Gruplarına falan üye olup bilgi topladım,en temizinden detaylı fotoğraflarını inceledim. Araç bir kere segmentinin kalitesi vermemiş. Göğüs kısmı çoğunda kronik çatlaklar mevcut. Hani bir kaçı düzgün binilmemis olabilir de hepsinde bu hastalığın olması soğuttu beni. Ben 626 larda böyle kronik kozmetik sorununa rastlamadım misal. Birde frenlerinde fabrikasyon hata var aracı durdurmak gücmus. Merkezi başka bir araçla değiştirip buyuruyorlar mis galiba.
Maxima iside askıya alındı,burda epey sıkıntı çekiyormuş kullanıcıları,usta kaynaklı. Ustasini bulabilseydim en mantıklısı oydu aslında.
Adam üç günde foruma sızıp, fetih yapıp, topraklara geri gelmiş, sen nasıl bir kralsın..

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Corona safkan Japondur. İyidir, hoştur... ;)

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Corona safkan Japondur. İyidir, hoştur... ;)
Coronolar da çok düşük modelli hocam.

@ezmocesteri hocam tekrar okudum da aynen dediğin gibi casusluk yazısı gibi olmuş :)

Nasıl bir Mazda forumuysak ,Mazdasi olan olmayandan az,burdan bildiğimiz bir aracı alamıyoruz. Çünkü yok. Biri gider Maxima alır, satar İnfi alır, geri satar yine Maxi alır, onuda satar yine İnfi alır, tam kısır döngü ye girecekken Subaru alır. Yok ya arada başka bir Subaru da vardı.
Yöneticimiz Mitsubishi ye biner.

Ne varsa @Bayraktar reisde var o da alabileceğimiz Mazdaya binmiyor.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

@ezmocesteri hocam tekrar okudum da aynen dediğin gibi casusluk yazısı gibi olmuş :)

Nasıl bir Mazda forumuysak ,Mazdasi olan olmayandan az,burdan bildiğimiz bir aracı alamıyoruz. Çünkü yok. Biri gider Maxima alır, satar İnfi alır, geri satar yine Maxi alır, onuda satar yine İnfi alır, tam kısır döngü ye girecekken Subaru alır. Yok ya arada başka bir Subaru da vardı.

Hocam seni Accord paklar. Hangi kasa olursa olsun kronik sorun, şikayet duymadım. Amerikanlara güç yetmiyor sanırım. 97-98 2.0 modellerinde hız sabitleyici olanlar bile var. Onlara da sızıp, keşif yapıp raporunu bekliyoruz :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Mazda, Mazda gibi fiyatını bileydi de Mitsubishi'ye binmeyeydik... ;) makyajlı Gf 61 bin lira, o paraya köpek balığı lancer var be... :huhuu:

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
@mustafayk taniyormusun böyle birini, yabancı gelmiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yöneticimiz Mitsubishi ye
@Domestos veli abi hoca yellenirse cemaat ne yapıyordu, ona göre pozisyon alalım :)

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Hocam seni Accord paklar. Hangi kasa olursa olsun kronik sorun, şikayet duymadım. Amerikanlara güç yetmiyor sanırım. 97-98 2.0 modellerinde hız sabitleyici olanlar bile var. Onlara da sızıp, keşif yapıp raporunu bekliyoruz :)
Sizdim hocam,ilk sizdigim marka oydu zaten.
Gönlümde Amerikan var ama 50 den aşağısı yok. Bir alt yada Euro dedikleri ne kendileri bulaşmayın diyor. Kaporta aksamı yok veya çok pahalı. Birde temizi imkansız nerdeyse.
Lakin Toyota da gördüğüm kalite eksikliği Hondada yok. Çoğunun göğsü sağlam. Sıkıntı bildirimi yapan az.
Geçen biri Carina ile kaza bile yapmış,fren nedeniyle. Bereket ucuz atlatmış.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Sizdim hocam,ilk sizdigim marka oydu zaten.
Gönlümde Amerikan var ama 50 den aşağısı yok. Bir alt yada Euro dedikleri ne kendileri bulaşmayın diyor. Kaporta aksamı yok veya çok pahalı. Birde temizi imkansız nerdeyse.
Lakin Toyota da gördüğüm kalite eksikliği Hondada yok. Çoğunun göğsü sağlam. Sıkıntı bildirimi yapan az.
Geçen biri Carina ile kaza bile yapmış,fren nedeniyle. Bereket ucuz atlatmış.
D segmentte Passat hariç kaporta sorunu olmayan araç yokki!
Euro Accordlarda yada diğerlerinde ne sorunlar varmış acaba?
Bu yaştaki araç elektrik arızası vermesin içi çatlayıp patlamasın en önemli kriter o bence.
Motor mekanik arızası ne kadar bakımlı olursa olsun ne marka olursa olsun 20 yılık arabada her an çıkabilir yani

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Hocam şöyle söyleyeyim,geçen bu muhabbet döndü kendi sayfalarında,on panjura bile 900 TL fiyat istemişler eurolara. Amerikan ve üst modelllerin çıkması şunu bunu çok daha uygun bulunabilirmis. Kısacası adamlar diyor ki kaza yapmama garantiniz varsa Euroyu gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Zaten motor kısmı ve sarf malzemelerinde sorun yok.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
27 bin liraya da gf kasa var 61 bine köpek balığı lancer veya 626 almakta tercih meselesi
Mutlaka tercih meselesi...

Yine yazıyorum
Son kez yazıyorum

Burada eleştirilen şey fiyattır
Tercihler, zevkler ve renkler değil.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
626 makyajli kasa aracım varken arkadaşımın otomatik Mondeo'sunu kullanmıştım. Otomatik olmasından mı bilmiyorum beklentimden daha düşük bir performansla karşılaşmıştım. Bana 626 daha hoş gelmişti. Eski arabada özellikle iç mekan sağlamlığı acısından Japonları tek geçerim. Ama Accord'u daha bir çok tercih ederim:)

Üst Alt