Alınık 30.000 TL'ye Kadar Temiz Colt Jazz Yaris Aranıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
İşyerinde ehliyeti yeni alan bi abimize temiz tavsiye edebileceğiniz önceliğimiz uno araçtır. temiz olursa tipo'da olur. Ankara civarı olursa iyi olur. Bütçesi 15.000'e kadar. Mazda 323 için çok ısrar ettim ama aracı bilmediği için pek sıcak bakmadı ilk etapta acemi ve 2 kişi olduğu için şimdilik bu yeter diyor.

Arkadaşlar bugün işyerindeki abi bütçeyi ve alternatifleri güncelledim dedi ve alım gücü Fiyatını 30.000TL'ye yükseltmiş ve Mitsubishi COLT'lar hoşumuza gitti. Bu fiyat bandında COLT, YARİŞ, JAZZ üçü arasından temiz tavsiye edilebilecek eş dost akrabalarımızda varsa tavsiye ve önerilerinizi bekliyor Forum ahalisine Hayırlı Cumalar diliyorum.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
İşyerinde ehliyeti yeni alan bi abimize temiz tavsiye edebileceğiniz önceliğimiz uno araçtır. temiz olursa tipo'da olur. Ankara civarı olursa iyi olur. Bütçesi 15.000'e kadar. Mazda 323 için çok ısrar ettim ama aracı bilmediği için pek sıcak bakmadı ilk etapta acemi ve 2 kişi olduğu için şimdilik bu yeter diyor.

bir tandığımda uno var, orijinal 100 bin km, 98 model, lpg takılmamış, 13500 civarı fiyat istiyordu sanırım,ilanı varsa paylaşırım

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
siz tavsiye ediyorsanız sorun yok yalnız siz aracı biliyormusunuz geçmişi temiz mi? aracı araçtan hiç anlamayan bi arkadaşa alacağımız için bilen birinin yardımına ihtiyacımız var.

Bildiğim kadarıyla düzgün bir araba. Sahibi de son derece dürüst bir insan zaten. Uzun yıllar kullanmış, zaten hafta sonları biniyor. Triger ve baskı balata gibi ağır bakımları yapılmış. Ufak tefek kolay halledilebilir masrafları çıkar illaki. Alacak arkadaş itimat ettiği ustaya göstersin tabiki, içi rahat eder.
Uno ları çok bilmem ama aracı tavsiye ederim. Arkadaşınız Ankaradaysa aracı görür karar verir, başka bir ildeyse de boşuna gelmiş olmaz. Yine araç sahibi ile görüşmesinde fayda var.

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Eyvallah çok sagolun @DarK PaSSenGeR bey araç benim de hoşuma gitti ama arkadaş araçtan anlamayınca bana kliması var mı diye soruyor bende sen git 25.000'e klimali ancak bulursun dedim. Arkadaş ta çankırılı. Ankara da olsak gider bakardık Ben kızınca da bakalım düşüneyim bi dedi.

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
Aynen @Murat bey temiz ve tanıdık bildik birinden olması daha da ideal olanı zaten. 3 haftadır bana sarıyor bi uno bul diye bulursun klimayı bahane eder. Bi tüp takacaksin şehir ici motor niyetine bineceksin.

SercanTEK

www.sercanca.com
Araç Markası
1991 - Tabanvay
Araç Renk ve Tip
Kırmızıyı Severim (:
@SercanTEK in uno macerası pek olumlu değildi diye hatırlıyorum. :) iyi araştırmakta fayda var.

Hocam aksine en sevdiğim arabadır. Üstüne çok çalıştım ve hepsini Olmasada çoğunu blog sitemde paylaştım. Uno ile geçirdiğim zaman en büyük tecrübelerimi kazandığım zaman olarak görüyorum.

Uno alacaklar benim blog sitemi mutlaka incelesinler uno yazıları size yol gösterecektir.

Sercanca.com

Özellikle : Fiat Uno – Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ? – Sercanca Çözümler..

İlandaki arabaya baktım şahsi fikrim alırken acele etmeyin.

Lpg kullanılacak ise sxi modelinden uzak durun. Yürütmek icin çok para harcatır.

Klimalı ve hidrolik direksiyonlular maalesef sx modellerinde opsiyonel olarak var.

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
Açıklamalarınız ve tavsiyeleriniz ilaç gibi geldi @SercanTEK bey Allah razi olsun. Hosumuza giden olursa carpilmadanburadan paylaşıp yorumlarınızı alırız inşallah.

SercanTEK

www.sercanca.com
Araç Markası
1991 - Tabanvay
Araç Renk ve Tip
Kırmızıyı Severim (:
Açıklamalarınız ve tavsiyeleriniz ilaç gibi geldi @SercanTEK bey Allah razi olsun. Hosumuza giden olursa carpilmadanburadan paylaşıp yorumlarınızı alırız inşallah.

Ne demek hocam araba bulursanız linkini bu konuya atın bakalım tartışalım. Resimler yeterli ise araba bir çok şeyi zaten anlatır.

SercanTEK

www.sercanca.com
Araç Markası
1991 - Tabanvay
Araç Renk ve Tip
Kırmızıyı Severim (:

Araba sx donanımlı uno ile eşdeğerdir. Hobiler kısa bir süre üretildi. Az vardır. Herşeyi uno sx ile aynıdır. Sadece aksesuarlar farklıdır.

Arabanın resimlerine bakınca diri duruyor.
Gözüme çarpanlar aşağıdaki gibi
- klima yok
- sunroof sonradan takılmış. Lakin unolara sunroof takılınca tavanın yatay dikmesi kesilmek zorunda. Eger kesilip uygun şekilde etraftan döndürülüp tekrar kaynatıldı ise ne ala. Ama yoksa tavan çok zayıflar. Su alıp almamasida çabası.
- araç lpg li ama sx motorları lpg ve benzin geçişlerinde çok sorun yaratır. Bunu satarken söylemezler yoksa satamazlar. Ayni şekilde rolanti sabitlenmesi sıkıntılıdır. Baktırmak denemek gerek.
- aracın koltukları pis ve deforme olmuş duruyor. Alınca kılıf gerekecek.
- sol on çamurluk boyanmış renk ayrımı oluşmuş. Kazasını bilmek gerek.
- normalde fabrika çıkışında on panjur gridir. Bunda panjur araba renginde. Birde ön tamponda sis farı ve far yıkama vardir. Bunda yok. Demek önden kazalı ve değiştirilmiş. Bunlar iptal edilmiş ? Motor kısmı ne durumda acaba?

Resimlerde bunları gördüm. Yakından İyice bakmak ve baktırmak gerek. Çalışmayan bir yeri var mi vs? Motor ne durumda? Altı çürük mü ?

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
Ağzınıza sağlık @SercanTEK hocam. Öyle diyorsanız uğraşmaya değmez o zaman. Yakın olsa bakardik.

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
Hocam ben görüşlerimi söylüyorum. Fikir vermesi icin. Eger aracı beğendi iseniz mutlaka bakın. Yazdıklarımı göz önünde bulundurun yeterli.
Aracı arabadan anlamayan bi abiye bakıyoruz o sadece görüntüye bakiyo uno nün bu modellerini gormus jeep gibi güzel duruyor diye baktik. Kronik sorunu var mi diye mesaj attım donmediler. Neyse @SercanTEK Bey siz şimdi bu unoların en sorunsuzu tüpe en uyumlusu hangisi ise biz ona yönelelim başlangıç için diğerlerine hiç bakmayalım kafa karışıklığı yapmadan. Ankarada tamirci bi abi 95 model 70s. Kullanıyorum pek bi sorun çıkarmıyor eşek niyetine kullanıyorum diyor. Bizde 2000 model civar hangi modeline yönelelim.

SercanTEK

www.sercanca.com
Araç Markası
1991 - Tabanvay
Araç Renk ve Tip
Kırmızıyı Severim (:
Ben 5 sene 96 model 70s kullandım. Yaşadığım sorunlar oldu ama hepsini cozdum. Lpg sorunu çıkartmaz. Yalnız klima, hidrolik direksiyon, elektrikli camlar yok bu arabalarda. Motoru karbüratörlü olduğu icin her usta cozum üretebilir. En son 2000 yılında üretildiler. En genci 18 yasında. Ona göre değerlendirin. Benim araba çok temizdi ve bir çok eklentisi ile beraber geçen sene 10.500 tl ye gitti. Suan es değerleri 11 den fazla etmez benim gözümde. Bilemedin 12 olsun en fazla.

Alırken ustaya gösterin yoksa sıkıntı çok çıkar.

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Üçünün içinde en iyi araba Jazz
Ama bildiğim kadarıyla Jazz bu bütçelere yok.
Colt bence mantıklı olur. Dizelleri de var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt