2015 Ssangyong Tivoli Türkiye'ye Ne Zaman Geliyor

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
2015 Tivoli Fiyat Listesi

7yPR4U.jpg

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bunu almanızı hiç tavsiye etmem, çünkü uzun vadede kullanmayacaksınız galiba, kısa sürede satmak da zor, değer de çok kaybedebilir.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Bizim bir tanıdıkta kyron var 2 senedir satılık iş karşılığı almış , iş karşılığı birine sallasam diye bakıyor kesinlikle alınmayacak markaların başında bence

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Dedim ya; adı bile yazılıp telaffuz edilemiyor daha... Değil ki kapıya koycaz... Mümkün değil... Tata vb. Araç kullanıcılarına hitap edebilir belki... ;D

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

selmazda

Katılımcı
[size=10pt]TIVOLI - ILOVIT[/size]

Arkadaşlar bugün Tivoli'yi test ettim. Test aracı en üst versiyondu; yani AT, deri döşeme, anahtarsız giriş(düğme) çift renk jant, gündüz led farları,yokuş kalkış desteği, ısıtmalı direksiyon vb. full özellikliydi.

Araç 1.6 benzinli MT, AT 4x2 B7 SUV görünümlü otomobil olarak geçiyor. 128 HP ve 160 Tork! 6 ileri MT veya AT vites var. 7 hava yastığı var. Lastik basınç takip sistemi. ESP var. Gövde dayanıklılığı artırılmış çelikten yapılma. sunroof var. Diğer özellikleri kitapçığından bakabilirsiniz. Çok fazla çünkü. far ve yağmur sensörü var mesela. Diz hava yastığı bile var. Sürücü-yolcu elektrikli koltuk, 7 inç ekran. soğutmalı sürücü koltuğu vb.

Euro 6 uyumlu. 5 yıl garantili. Eco, power ve winter(kış) sürüş modları var.

Direksiyon sistemini, normal, comfort ve spor olarak seçebiliyorsunuz.

Gösterge paneli 6 farklı renkte görünebiliyor.

Aracı beklediğimden daha iyi bulduğumu söylemeliyim. İlk önce bayide araç çok güzel görünüyordu. İçine oturdum sürücü koltuğu, baş mesafesi ve kokpit çok iyiydi. Bunlarda bir sorun yoktu. Plastik kalitesi çok çok iyi değil ama kötü de değil. Oldukça iyi. Mazdacı olduğumuz için CX-3 ile kıyaslayacağım, her ne kadar CX-3'ü haftaya göreceksek de kalitesini biliyoruz artık az çok. Yani malzeme kalitesi olarak CX-3'ün tabiiki 1-2 gömlek altında, ama kötü değil. Bu araç için yeterli bence

Cam cerçevelikleri krom, tavanda raylar var. Arka koltuğa oturdum, Ön koltuğu uzun boya göre ayarlamama rağmen, arkada diz mesafesi fazlasıyla yeterliydi. Arkada baş mesafesi de yeterli, başım çarpmadı.

Sürüş dinamiklerine gelince; Oldukça tatmin etti beni. Çekişi iyi. Test kulvarı baya dik yokuşları içeriyordu ve başarıyla çekti, teklemedi. Aracın ivmelenmesi yerinde, gaza basınca. 1.6 Mercedes teknolojisiyle yapılmış benzinli e-XGI motoru var. Otomatik şanzuman çift kavramalı Japon teknolojili.

Süspansiyonu oldukça yumuşak sert denemez. Frenleri iyiydi. Start stop sistemi var üst versiyonlarda, düğmeyle çalışıyor. Aracı stop ettiğinizde araçtan çıkmadan güzel bir uğurlama sesi yapıyor.

Genel olarak düşüncelerim bunlar. Araçta bir çok teknik özellik mevcut. Fiyat olarak da 55.400 ile 79.450 arasında ayrıca 2 ton seçeneği istenirse 2500 TL ek ücret ödeniyor. Mesela otomatik almak istediğinizde fiyat 68 bin gibi. Deri döşemeli ve ekstra özelikli olursa fiyat 78+ çıkıyor.

Bu arada belirtmeden geçemeyeceğim; kırmızı deri döşeme araçta çok hoş duruyor, sırf onun için bile alınabilir. Koltukla beraber direksiyon simidi de parçalı kırmızı renk, çok hoş duruyor.

Sonuç olarak belki CX-3 kalitesinde değil ama fiyatından ve özelliklerinden dolayı daha uygun bir araç arayanlar tarafından tercih edilebilir. Almak isteyenler olursa ileride toplu hareket edilip indirim alınabilir. Firma sahibini tanıdığım için almak isteyen olursa bana müracaat edebilir belli bir indirim sağlayabiliriz.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi, inceleme ve bilgilendirme için çok teşekkürler... Fakat; CX-5 ve skyactiv (Kodo) kadar harika bir tasarım görmüş gözlerin, nasıl gidip bu tenekeye bakacak ?? :D Yazık değil mi o gözlere...

Benim şahsen içime sinmedi bu tasarım, 40 bin TL olsa ne yazar...

selmazda

Katılımcı
Veli bey önyargılı olma, aracı bir gör ondan sonra yorum yap. Ben bu kadar iyi olacağını sanmıyordum, dediğim gibi beklediğimden daha iyi çıktı. Teneke filan değil, sacı baya iyi. Araçta bir sorun yok. Çok iyi araç. Ama dediğim gibi bir Mazda olacak hali yok. Sonuçta Mazda'yı tanımayanlar da teneke diyor! ;)

Abi, inceleme ve bilgilendirme için çok teşekkürler... Fakat; CX-5 ve skyactiv (Kodo) kadar harika bir tasarım görmüş gözlerin, nasıl gidip bu tenekeye bakacak ?? :D Yazık değil mi o gözlere...

Benim şahsen içime sinmedi bu tasarım, 40 bin TL olsa ne yazar...

selmazda

Katılımcı
Resimler iyi yansıtmıyor tekrar baktım. Showroomda çok daha iyi görünüyor, tasarımda bir sorun yok, araba çok şık görünüyor ve içi de çok ferah.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi ben o tasarıma dönüp bakmam ki, para vereyim... İçi harika olabilir, donanımı yerindedir ama dış tasarım olmamış bana göre...

Hintli genç pejo 206 yapıyor ya hani reklamlarında... Sanki ek iş olarak o gence yaptırmışlar kasayı...

;D

selmazda

Katılımcı
Ya olabilir herkesin zevki ayrıdır. Ben de 10 numara tasarım demiyorum. Ama dediğim resimlerde farklı görünüyor, benim de tereddütlerim vardı. Görünce daha çok beğendim. Bir bayide görmeyi dene fikrin değişebilir belki.

Abi ben o tasarıma dönüp bakmam ki, para vereyim... İçi harika olabilir, donanımı yerindedir ama dış tasarım olmamış bana göre...

Hintli genç pejo 206 yapıyor ya hani reklamlarında... Sanki ek iş olarak o gence yaptırmışlar kasayı...

;D

selmazda

Katılımcı
YENİ SSANGYONG TİVOLİ'NİN MOTOR, ŞANZIMAN, SÜSPANSİYON VE DİĞER DETAYLARI

Ssangyong'un yeni kompakt SUV modeli Tivoli, motor, şanzıman, yürüyen aksamı, güvenliği, bilgi eğlence sistemleri ve kullanım kolaylığı ile öne çıkıyor. YENİ SSANGYONG TİVOLİ'NİN MOTOR, ŞANZIMAN, SÜSPANSİYON VE DİĞER DETAYLARI

Tivoli kompakt ancak son derece verimli bir motora sahip. 1.6 litre benzinli ya da dizel motor seçenekleri mevcut. 3 yıldır geliştirme sürecinde olan Tivoli, -42 derece soğukta kış koşullarında, 50 derece üzerindeki sıcak çöl koşullarında ve 4000 metre yükseklikteki dağ koşullarında test edildi. Yeni geliştirilen e-XGi160 benzinli motor 126 hp maksimum güç ve 157 Nm maksimum tork üretiyor. E-XGi160 hem şehiriçi trafik hem de şehirlerarası yol koşullarına uyumlu ve gürültü, vibrasyon, sertlik değerleri başarılı şekilde optimize edilmiş. Değişken endüksiyon sistemi de yakıt verimliliğini en üst seviyeye çıkartarak günlük sürüşte maksimum performans sağlıyor.

Diğer dikkat çeken özellikler arasında motor sesini azaltan gelişmiş bir eksantrik kayışı var, bunun yanı sıra Kore’de ilk kez silindir bloğun dip kısmında yüksek basınçlı pres döküm aluminyum motor şasisi kullanılarak motor gücü ve dayanıklılığı arttırılmış. AISIN 6 kademe otomatik vites de Tivoli’de mevcut. AISIN 6 yakıt verimliliğini arttırarak enerji kaybını minimuma indiriyor. Vites oranları 0.67 ile 4.04 arasında değişiyor ve yumuşak vites geçişleri ile vibrasyon ve gürültü daha da azaltılmış. Yeni Tivoli'nin aynı zamanda German DIN standartları açısından test edilerek kalitesi ve sağlamlığı gözden geçirilmiş. Aynı test prosedürü Avrupalı araba üreticileri tarafından da kullanılıyor.

Yeni Tivoli sürüş ve yol tutuş

Akıllı direksiyon

Akıllı direksiyon sistemi üç farklı direksiyon modu içeriyor: normal, konforlu ve spor. Tercihe göre değişmekle birlikte, sürücü yol koşullarına göre direksiyon modunu değiştirebilir, park esnasında güvenli konforlu direksiyonu, düşük hızlarda ya da yüksek hızlı otoban sürüşlerinde farklı modları seçebilir. Standart olarak gelen elektronik hidrolik direksiyon sistemi sürücüye rahatlık sağlarken, enerji tüketimini de düşürüyor.

Süspansiyon & NVH

Tivoli ön tekerleklerde McPherson strut süspansiyon sistemi ve yaylar ile olağanüstü konfor ve yüksek hızda stabilite sağlıyor. Arka tekerlekler için hafif ve sağlam, yaylı Torsion beam süspansiyon kullanılarak yumuşak ve stabil sürüş sağlanmış. Çift izolasyonlu motor-kabin arası bölme paneli de motor gürültüsünü etkili bir şekilde azaltmaya katkı sağlıyor.

Yeni Tivoli Güvenlik

Tivoli olağanüstü yüksek standartlarda sağlamlık ve güvenlik sunan bir araba. Gövde yapısının %40’ı AHSS içeriyor (ileri düzeyde yüksek dayanıklı çelik). Çarpışma etkisini azaltmak için, arabadaki 10 önemli nokta sıcak presli şekillendirme işleminden geçirilmiş. Bu işlemle çeliğin dayanıklılığı (normal çelik dayanıklılığı 590Mpa) 1500Mpa’ya çıkartılıyor. Ek aktif güvenlik önlemleri ESP (elektronik stabilite programı), LED gündüz ışıkları ve lastik basıncı izleme sistemini de içeriyor. Tivoli ayrıca AE-MDB testinde en iyi sonuçları aldı. Bu da çarpışma durumlarında aracın en üst düzeyde güvenlik sağlaması anlamına geliyor. SsangYong güvenliğe çok önem veriyor ve Tivoli yedi airbag ile geliyor. Bunlardan birisi de sürücü için diz hava yastığı. İleri düzey emniyet kemeri sistemi de herhangi bir kaza anında otomatik olarak daha da sıkılaşıyor ve yolcuyu yaralanmalardan koruyor.

Bağlanabilirlik

Tivoli’nin infotainment sisteminin en öncelikli prensibi akıllı cihazlarla araba arasındaki bağlantıyı geliştirmek ve kullanıcıları bu teknolojiden en üst düzeyde faydalandırmak. Akıllı telefonunuzu basitçe HDMI kablo ile bağlayarak telefonunuzdaki tüm video ve müzik dosyalarınızı 7 inch ekranda oynatabilirsiniz. Bu ekran aynı zamanda arka kameraya da bağlı. Çok sayıda multimedya dosyası premium 6 hoparlörlü ses sisteminden dinlenebilir. MP3, WAV, WMA, FLAC ve APE dosya uzantıları destekleniyor.

Kullanım kolaylığı

Tivoli bir klima sistemiyle iç mekandaki ambiyansı daha da konforlu hale getiriyor. Isı 7 farklı seviyeye ayarlanabiliyor. Hafıza özelliğiyle ayrıca klimada 3 farklı mod seçilebiliyor. Akıllı bir anahtar ve kilitleme sisteminin yanı sıra 6 sensör (2 önde, 4 arkada) ve park yardım sistemi güvenli ve rahat park etme imkanı sunuyor. Ek standart kullanım kolaylığı özelliklerinden bazıları da bagaj ekranı, tek dokunuşla ön cam silme/yıkama, otomatik kaza uyarı ışığı aktivasyonu, güvenlikli açılır tavan, seyir kontrolü, yağmur sensörlü silecekler, otomatik far aktivasyonu ve ECM iç mekan arka aynası. Stil detayları karbon görünümlü dış cephe kapı aynaları, aluminyum pedallar ve LED aydınlatmalı kapı koruyucu levhalarını içeriyor.

Üst Alt