Alınık 130 bin Lira Limitli Otomatik Araç Önerisi

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Merhaba arkadaşlar,
Her yeri ayaklandırdık burasını es geçmek olmaz dedim :)
İstenilen özellikler;
1- İlk öncelik Japon olması
2- Mutlaka otomatik vites olacak
3- Klima olmazsa olmaz
4- Motor mekaniğin sağlam olması ilk önceliğimiz ve tabi ki iç trimde kırık dökük parça olmayacak . Bunun haricinden kaporta da ufak tefek boya cila ne gerekiyorsa yaptırılır.
5- Asla Fransız olmayacak
6- VW Polo veya Golf 4 olabilir
7- B ve C sınıfı tercih nedeni
8- Hb- Sedan farketmez

Arama yaptığımızda karşımıza 99-02 Toyota corolla ( kedi göz ve sonraki ara kasa ) , Honda Civic 1.4 sedan veya hb , ve Nissan Almera çıkıyor. Herhangi biri bizden önce davranmazsa Adapazarı'nda beyaz Almera sahibi ile görüştüm ve ufak tefek ön takım , kaporta çizikleri ile ilgili bilgi aldım. Bugün yarın birileri gelecek dedi ,olursa sağlık olsun olmazsa nasip dedim.

Sizden ricam sağda solda tanıdığınızda bu kriterlere uygun araç var ise (hala bulabiliyorsak ) talibiz.

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
Ben aracı alırken bir tane kırmızı otomatik GF vardı 98 model. Hala kalmışmıdır bilemem tabi. 119bindi rakamı yaklaşık 20 gün oldu ama..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Nissan ile görüştüm , yarın sabah konum atacak gidip bakacağım. Kayınçoya söyledim biraz uzun değil mi dedi dedim audi ile arasında 10 cm gibi bir fark var ne olabilir ki . Adapazarı'nda vw polo classic vardı istersen buna bakalım dedim , 4100 mm ötekilerden 30 cm kısa yok dedi o da biraz eskiymiş.
aralarında sadece 1 yaş var, neyse durun az kaldı yarın şu işi hayırlısı ile tamamlayayım yazarım .

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yaklaşık 10 günlük geceli gündüzlü pc mesaisi, araç sahiplerini telefonla arayıp cımbızla laf alma, yakın olanları binbir zahmet randevu ile görebilme süreci ,
1- Dürüst satıcıları tenzih ederim ,yalnız bu süreçte bana denk gelen tüm satıcılar yalan üstüne yalan söyledi
2- Araç piyasası dolar ve euro dan daha hızlı bir artışla akşam arayıp 135 bine anlaştığınız araç sahibi sabah karga kalkmadan fiyatı 145 olarak güncelleyiveriyor.
3- Araç sahiplerinin bilgilendirmesine göre araçları kusursuz ( en büyük yalan )
4- Adamı arayıp "satılık aracınız için görüşmek istiyorum" diye söze başlayıp aracınızı ne zaman görebilirim dediğinizde satıcıların % 90 ı şu an müsait değilim diyor. E tamam sorun değil bize en azından amca ,dayı , hala, bakkkal mahmut amca birinden biri eşlik etsin kapıları açsın biz bakıverelim diyoruz yok yarın belki diyor.
5- Piyasa fiyatının en üst limitini yazan araç sahiplerinde birinin açıklaması ,
(4 kapılı sedan aracı ) eşim çocukları okula götürmek için kullanıyor ,bu yüzden hiçbir masraftan kaçmadan her şeyini yaptırdım. Tamam o zaman diyoruz gelip bakalım, araç başına gidiyoruz ve dış kozmetik inanılmaz kötü. Hadi olsun görmezden gelmeye çalışırız sonuçta 22 yaşında araç diyoruz ve ilk marş da motor traktör gibi sallanıyor ve hemen sonrasında ( bakımı 2 ay önce yapıldı dene araç ) yağ lambası yanıyor. Eksikleri saysan 2 defteri doldurur , sol lastik inik sağ lastik ortadan yarılmış.
6- Başka bir aracı arıyorum ve araç sahibi diyor ki tabi ki aracı görebilirsiniz size yarın sabah konum atarım. Safız tabi adam güvenlik nedeni ile böyle söylemiş olabilir diyoruz , sabah olduğunda adamı arıyoruz ve adam diyor ki şu an araca bakmaya geldiler. Teşekkür edip telefonu kapattıktan sonra sanayi çayından derin bir yudum alıp ettiğiniz küfürlerin o çayın içinde kaybolmasını umuyorsunuz.
7- Tabi ki tüm bu süreçte kayınço maks. para bu kadar ama aradığım özellikler otomatik olsun , hb olsun , klima olsun , VW Golf , Opel Astra ama G kasa , Honda civic ama sedan , Toyota ama 2001 makyajlı ara kasa , Audi ama A4, Volvo ama S40 , tüm bunların haricinde kore malı olmasın gibi çok fazla alandan sizi daraltınca haliyle sağınızda solunuzda sivilceler çıkıyor :cool:
8- Neyse ya sabır çeke çeke bugüne geldik ve dün akşam ilanları tararken gördüğüm 2001 Opel Astra 1.6 Elegance modelini bulunduğu yerde olan yeğenime hemen arattırıp ön bilgiyi aldıktan sonra sonrasında arayarak ve birinç birinç diyerek ilk sırayı kapmış olduk :)
Sabah hanımı Levent iş kulerine bırak ,eve dö çocuğu okula bırak Adapazarı yollarına düş.

Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim :):)

Yapılacaklar ;
Detaylı iç temizlik
Arka park sensörü
Bakıma 3000 km olsa da rutin yağ bakımı
Üzerinde sonradan takılmış pioneer teyp var ama sorunlu sanırım kontrol edilecek.

Bir iki başlangıç fotoğraf.
WhatsApp Image 2022-06-09 at 21.15.11 (1).jpeg
WhatsApp Image 2022-06-09 at 21.15.11 (3).jpeg
WhatsApp Image 2022-06-09 at 21.15.12 7.jpeg
WhatsApp Image 2022-06-09 at 21.15.12 8.jpeg
WhatsApp Image 2022-06-09 at 21.15.12.jpeg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yaklaşık 10 günlük geceli gündüzlü pc mesaisi, araç sahiplerini telefonla arayıp cımbızla laf alma, yakın olanları binbir zahmet randevu ile görebilme süreci ,
1- Dürüst satıcıları tenzih ederim ,yalnız bu süreçte bana denk gelen tüm satıcılar yalan üstüne yalan söyledi
2- Araç piyasası dolar ve euro dan daha hızlı bir artışla akşam arayıp 135 bine anlaştığınız araç sahibi sabah karga kalkmadan fiyatı 145 olarak güncelleyiveriyor.
3- Araç sahiplerinin bilgilendirmesine göre araçları kusursuz ( en büyük yalan )
4- Adamı arayıp "satılık aracınız için görüşmek istiyorum" diye söze başlayıp aracınızı ne zaman görebilirim dediğinizde satıcıların % 90 ı şu an müsait değilim diyor. E tamam sorun değil bize en azından amca ,dayı , hala, bakkkal mahmut amca birinden biri eşlik etsin kapıları açsın biz bakıverelim diyoruz yok yarın belki diyor.
5- Piyasa fiyatının en üst limitini yazan araç sahiplerinde birinin açıklaması ,
(4 kapılı sedan aracı ) eşim çocukları okula götürmek için kullanıyor ,bu yüzden hiçbir masraftan kaçmadan her şeyini yaptırdım. Tamam o zaman diyoruz gelip bakalım, araç başına gidiyoruz ve dış kozmetik inanılmaz kötü. Hadi olsun görmezden gelmeye çalışırız sonuçta 22 yaşında araç diyoruz ve ilk marş da motor traktör gibi sallanıyor ve hemen sonrasında ( bakımı 2 ay önce yapıldı dene araç ) yağ lambası yanıyor. Eksikleri saysan 2 defteri doldurur , sol lastik inik sağ lastik ortadan yarılmış.
6- Başka bir aracı arıyorum ve araç sahibi diyor ki tabi ki aracı görebilirsiniz size yarın sabah konum atarım. Safız tabi adam güvenlik nedeni ile böyle söylemiş olabilir diyoruz , sabah olduğunda adamı arıyoruz ve adam diyor ki şu an araca bakmaya geldiler. Teşekkür edip telefonu kapattıktan sonra sanayi çayından derin bir yudum alıp ettiğiniz küfürlerin o çayın içinde kaybolmasını umuyorsunuz.
7- Tabi ki tüm bu süreçte kayınço maks. para bu kadar ama aradığım özellikler otomatik olsun , hb olsun , klima olsun , VW Golf , Opel Astra ama G kasa , Honda civic ama sedan , Toyota ama 2001 makyajlı ara kasa , Audi ama A4, Volvo ama S40 , tüm bunların haricinde kore malı olmasın gibi çok fazla alandan sizi daraltınca haliyle sağınızda solunuzda sivilceler çıkıyor :cool:
8- Neyse ya sabır çeke çeke bugüne geldik ve dün akşam ilanları tararken gördüğüm 2001 Opel Astra 1.6 Elegance modelini bulunduğu yerde olan yeğenime hemen arattırıp ön bilgiyi aldıktan sonra sonrasında arayarak ve birinç birinç diyerek ilk sırayı kapmış olduk :)
Sabah hanımı Levent iş kulerine bırak ,eve dö çocuğu okula bırak Adapazarı yollarına düş.

Yapılacaklar ;
Detaylı iç temizlik
Arka park sensörü
Üzerinde sonradan takılmış pioneer teyp var ama sorunlu sanırım kontrol edilecek.

Ekli dosyayı görüntüle 61960Ekli dosyayı görüntüle 61961Ekli dosyayı görüntüle 61962Ekli dosyayı görüntüle 61963Ekli dosyayı görüntüle 61964
Hayırlı olsun abi, Allah kaza bela nazar vermesin inşallah. Hb olaymış dadından yinmezmiş, bu kasaya Hb çok yakışıyor bana göre... Hb'yi tarif etmek için üretilmiş gibi.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan

Yapılacaklar ;
Detaylı iç temizlik
Arka park sensörü

Ekli dosyayı görüntüle 61960Ekli dosyayı görüntüle 61961Ekli dosyayı görüntüle 61962Ekli dosyayı görüntüle 61963Ekli dosyayı görüntüle 61964
Hayırlı olsun abi.
Konuyu kapatmayalim da bana da bulalım :) :)

Üst Alt