Yakit Tüketimi Ve Volkswagen

#1
Arkadaşlar bu aksam e2 tv kanalinda saffetin Garajı programı ni seyrediyordum. Sürücülerin araclari kullanimina bagli yakit sarfiyatlari ile alakali yarışma düzenlemiş Volkswagen markası. 1.6 tdi bluemotion golf araci ile 100 km de klima acik farkli sürücüler le yapilan etaplarda 2.9lt yakit yakanda var 5.3 yakanda var. Bu kadar etkili oluyormuş süren kişinin tasarrufa etkisi..paylaşmak istedim. ..
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#2
Verilen değer hemen hemen iki katı, bu korkunç gibi gelse de göze kulağa, evet kullanıcının yakıta etkisi yüzde yüze varan oranlarda olabilir...
 

Dinçer

Katılımcı
Konum
Isparta
#3
Evet kullanıcı etkili. Örneğin Mazda için kılavuzda belirtilen kullanım ile spor kullanım arasındaki tüketim iki katına çıkabilir. Örnek kullanım, motor ısındıktan sonra vites atlamadan birer birer vites büyüteceksin. Vites büyütmelerde arazide yokuş yoksa 26 devirde vites yükselteceksin. Yokuş aşağı boşa almayıp yüksek vites orta devir ineceksin. Durma noktalarında frene yüklenmeden ileride ayağını gazdan çekip aracın kendince yavaşlamasını bekleyeceksin. Son noktada normal bir frenle aracı durduracaksın. Bu kullanım ile tcs kapalı spor kullanım arasında yakıt ikiye katlıyor. Denendi.
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#6
Kullanıcıdan çok farkediyor. Gaza yüklenmeler, frenleme, vs çok etkiliyor yakıt kullanım değerlerini. Ayrıca vw ile 2,9 u yakalamış olması çok iyi.
 
Konum
Samsun
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
#7
Kullanıcı faktörünün etkisi çok fazla babam kullanıyor 7-7.5 ben kullanıyorum 6-6.5 :)
Bu baba oğul denklemini bizde yaşıyoruz
Nissanın turbo sesini duymadan vites atmıyor benim babam hoşuna gidiyor o kükreyen ses bende iyi biliyorumki turboyu uyandırdığımda mazotu oluk oluk çekiyor skystar sss :)