Yakit Tüketimi Ve Volkswagen

matkap39

Sessiz
Arkadaşlar bu aksam e2 tv kanalinda saffetin Garajı programı ni seyrediyordum. Sürücülerin araclari kullanimina bagli yakit sarfiyatlari ile alakali yarışma düzenlemiş Volkswagen markası. 1.6 tdi bluemotion golf araci ile 100 km de klima acik farkli sürücüler le yapilan etaplarda 2.9lt yakit yakanda var 5.3 yakanda var. Bu kadar etkili oluyormuş süren kişinin tasarrufa etkisi..paylaşmak istedim. ..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Verilen değer hemen hemen iki katı, bu korkunç gibi gelse de göze kulağa, evet kullanıcının yakıta etkisi yüzde yüze varan oranlarda olabilir...

Dinçer

Katılımcı
Evet kullanıcı etkili. Örneğin Mazda için kılavuzda belirtilen kullanım ile spor kullanım arasındaki tüketim iki katına çıkabilir. Örnek kullanım, motor ısındıktan sonra vites atlamadan birer birer vites büyüteceksin. Vites büyütmelerde arazide yokuş yoksa 26 devirde vites yükselteceksin. Yokuş aşağı boşa almayıp yüksek vites orta devir ineceksin. Durma noktalarında frene yüklenmeden ileride ayağını gazdan çekip aracın kendince yavaşlamasını bekleyeceksin. Son noktada normal bir frenle aracı durduracaksın. Bu kullanım ile tcs kapalı spor kullanım arasında yakıt ikiye katlıyor. Denendi.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Kullanıcı faktörünün etkisi çok fazla babam kullanıyor 7-7.5 ben kullanıyorum 6-6.5 :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Kullanıcıdan çok farkediyor. Gaza yüklenmeler, frenleme, vs çok etkiliyor yakıt kullanım değerlerini. Ayrıca vw ile 2,9 u yakalamış olması çok iyi.

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Kullanıcı faktörünün etkisi çok fazla babam kullanıyor 7-7.5 ben kullanıyorum 6-6.5 :)
Bu baba oğul denklemini bizde yaşıyoruz
Nissanın turbo sesini duymadan vites atmıyor benim babam hoşuna gidiyor o kükreyen ses bende iyi biliyorumki turboyu uyandırdığımda mazotu oluk oluk çekiyor skystar sss :)

Dinçer

Katılımcı
Ticari araç tecrübesi olanlar zaten motoru bi öttürmeden vites değiştirmiyor. Dizele alıştıkları için.

Üst Alt