Alınık Suv

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Bu gün wv taigoya baktık style paketi gayet dolu yeterince. 1.349 fiyatı vardı değerlendirin bence bu rakamlara çıkıyorsanız.
Not boş paketi 1.192di

Ekli dosyalar

• 99642509-BF34-4DD7-8202-D3CEF504FAE0.jpeg
    99642509-BF34-4DD7-8202-D3CEF504FAE0.jpeg
    192.7 KB · Görüntüleme: 11

Cenk Behram Su

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Genç seviyorum diyosun :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bak mesela böyle bişey var.
Genç sevmek değil de, sıfır almak istiyorum. ;):)İkinci araç olarak da günlük kullanım olarak minivan alacağım zaten. SUV sadece uzun yolda ve çok az olarak da şehiriçinde kullanılacak.:)

Genç seviyorum diyosun :)

Bak mesela böyle bişey var.
Genç sevmek değil de, sıfır almak istiyorum. ;):)İkinci araç olarak da günlük kullanım olarak minivan alacağım zaten. SUV sadece uzun yolda ve çok az olarak da şehiriçinde kullanılacak.:)

Bu gün wv taigoya baktık style paketi gayet dolu yeterince. 1.349 fiyatı vardı değerlendirin bence bu rakamlara çıkıyorsanız.
Not boş paketi 1.192di
Evet tesadüf bu ya ben de az önce bu araca baktım bayiide. Bir de Tcross hybrit modeline baktım. Her ikisinin de full paketi 1.300 civarında dediğiniz gibi. Taigo’nun tek eksiği hız sabitleyicisinin olmaması ki uzun yolda hep kullanırım, Tcrosun ise bagajı Taigoya göre daha küçük.
Öneriniz için teşekkür ederim

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Hybrid değil ama bütçeye yakın benzinli MG'ler ile alakalı güzel yorumlar alıyorum.
Hybrid ler 2 mil üzeri

Cenk Behram Su

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3
Tecrübelerini bekliyoruz.
Henüz 100 km şehir içinde kullandık. Birincisi çok sessiz. Motor sesi hiç içeriye girmiyor diyebilirim. Rüzgar ve lastik sesi de çok az hissediliyor. Sürüşü keyifli. Görüş açısı Mazdam gibi geniş değil. Keskin dönüşlerde arka sağı dikkatlice kontrol etmek gerekiyor. Mazda 3 2011 impresive kadar donanıma sahip olmasa da, bizim için yeterli.
Yakıt tüketimi şu ana kadar 6 lt/100km.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Henüz 100 km şehir içinde kullandık. Birincisi çok sessiz. Motor sesi hiç içeriye girmiyor diyebilirim. Rüzgar ve lastik sesi de çok az hissediliyor. Sürüşü keyifli. Görüş açısı Mazdam gibi geniş değil. Keskin dönüşlerde arka sağı dikkatlice kontrol etmek gerekiyor. Mazda 3 2011 impresive kadar donanıma sahip olmasa da, bizim için yeterli.
Yakıt tüketimi şu ana kadar 6 lt/100km.
Yakıt çok iyi, 4*4 de 1 lt fazla yakar en fazla.

Cenk Behram Su

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3
Beni tek üzen durum şu oldu: 70.000 TL takas desteği kampanyası vardı. Yani bu ne demek; takasa verdiğiniz araç sayesinde, yeni aracınızı 70.000 TL indirimli alacaksınız. Hayır efendim öyle değilmiş.
Diyorlar ki, takasa araç verirseniz liste fiyatından 70.000 TL indirim yapıyoruz ancak eski aracınıza biçtiğimiz değerin 70.000 TL altına alıyoruz.
Şaka gibi kampanya. Ben ne yaptım peki; takas kampanyasına girmedim. Çok sıkı pazarlık yapıp, aracı liste fiyatından 50.000 TL aşağıya aldım
Ben mi, onlar mı kazandı bilmiyorum ama en büyük şoku fatura üzerindeki ÖTV rakamını görünce yaşadım. Aracın fiyatından % 140 fazlası ÖTV idi. Yani % 80 ÖTV ödedik. KDV’yi saymıyorum bile.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Beni tek üzen durum şu oldu: 70.000 TL takas desteği kampanyası vardı. Yani bu ne demek; takasa verdiğiniz araç sayesinde, yeni aracınızı 70.000 TL indirimli alacaksınız. Hayır efendim öyle değilmiş.
Diyorlar ki, takasa araç verirseniz liste fiyatından 70.000 TL indirim yapıyoruz ancak eski aracınıza biçtiğimiz değerin 70.000 TL altına alıyoruz.
Şaka gibi kampanya. Ben ne yaptım peki; takas kampanyasına girmedim. Çok sıkı pazarlık yapıp, aracı liste fiyatından 50.000 TL aşağıya aldım
Ben mi, onlar mı kazandı bilmiyorum ama en büyük şoku fatura üzerindeki ÖTV rakamını görünce yaşadım. Aracın fiyatından % 140 fazlası ÖTV idi. Yani % 80 ÖTV ödedik. KDV’yi saymıyorum bile.
Yıllar önce "eskiyi getir yeniyi şu kadar indirimle al" şeklindeki kampanyaları ilk duyduğumda; beyaz eşya satan arkadaşıma getirilen eskileri ne yapıyorsunuz nerede depoluyorsunuz zor değil mi diye sorduğumda...

"Eskilerle kim uğraşır, almıyoruz ki kağıt üzerinde bi kampanya zaten firma indirim yapıyor adını da cazip olması için böyle koyuyorlar"

Dediğinden beri bu tarz kağıt üzerindeki kampanyalara hiç itibar etmem... Tıpkı dosya masrafı alınan ve alınmayan kredi geri ödemelerinin toplamda aynı tutar olması gibi...

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Aracınız hayırlı olsun. Bende geçen ay 4*4 premium paket aldım. Kadıköy'deki Koşuyolu'nda ki bayisinden.

Ben takas yapmadım ama takas indirimini direk uyguladılar üstüne pazarlıkta yaptılar.

Almayı düşünen varsa oradaki satışcı arkadaşa yönlendirebilirim.

Cenk Behram Su

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3
Aracınız hayırlı olsun. Bende geçen ay 4*4 premium paket aldım. Kadıköy'deki Koşuyolu'nda ki bayisinden.

Ben takas yapmadım ama takas indirimini direk uyguladılar üstüne pazarlıkta yaptılar.

Almayı düşünen varsa oradaki satışcı arkadaşa yönlendirebilirim.
Hayırlı olsun. Fiyatını sorabilir miyim ayıp olmazsa? Ayıp olduysa söylemeyin :D

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Yok niye ayıp olsun söylerim tabi.

İki renkli için 1 milyon 635 bin liraya aldım. Birde 200 bin sıfır faizli kredi imkanı vardı.

Cenk Behram Su

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3
Eveeeet, gelelim Suzuki Vitara Hybrit 2022, 2023 ve 2024 modellerinin kronik arızasına.
Şöyle ki aracı satın aldıktan sonra henüz 600 km dahi yapmadığımız 2024 Vitaramızın multimedya tableti bozuldu. 2023 modeli de kardeşimizde var. Ona sordum, o da aynı sorunu sık sık yaşıyormuş. Konsolda taşıdığı ataç ile tableti ara sıra resetleyerek sorun çözülüyormuş. Ben de denedim ve sorun çözüldü. Ama bununşa yetinmeyip araştırma yaptım internette. Yağmur gibi şikayet var. Suzuki merkezini aradım. “ Gak Guk” dediler, servise başvuru yapmamı önerdiler. Servisten aldığım cevap tahmin ettiğim durumdu. Koskoca Japon elektronik sektörü bir tableti düzgün üretemez mi? Cevap şuydu: “ Abi Japonlar tabletsiz araç kullandıkları için, bu araçlar Türkiye için özel üretiliyor ve tablet yuvası açılıyor ön panele. Ve araçlar ülkemize gelince Çin malı tabletleri takıyoruz”

Ulen, bir işimiz düzgün olsun ya! Japon bişi biliyor da tabletsiz üretiyor demek ki arabaları. Biz sosyetik sürücüler için de ortası delik panelli Suzuki üretiyorlar.
Hey Allah’ım ya..

Üst Alt