Sanayi Ziyaretim ve Görüşleriniz

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
peki bu araca sübop yanık dediler madem neye dayanarak sübop dediler sübop ayarlarına baktılarmı bu araca her 100 bin km re de bir motor sogukken sübop ayarı yapılır ..

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
eksoz süboplarının 1 tanesine 0,5 filer girse rolanti titrer araçta düzensiz çalışma stop etme olur ..

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Sür İstanbul a Abdulkadir
Bülent abiye katılıyorum bu kadar önemli işler yapılacaksa adem abime kadar götür derim arabayı tecrübe edeceksin diye tanımadık birine araba teslim edilmez bu usta kötüdür anlamına gelmesin belki de adem ustamin dediği gibi subaplara ayar ister ve ayarla düzelir bu tür ciddi ve hayati konularda içim rahat olması için arabayı adem ustama kadar götürürdüm gerekirse bırakırım rahat rahat yapsın

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Belki aynı işlemleri adem abi de yapacak sana en fazla 300lira fazlaya malolur (yol parası olarak) ama içinde gönlünde rahat olur ben muayeneye doğru sırf ön takım için gitmeyi düşünüyorum senin gibi ciddi birşey olsa bir dakika düşünmem bilesin tabi karar takdir senin

sokrates

Katılımcı
Belki aynı işlemleri adem abi de yapacak sana en fazla 300lira fazlaya malolur (yol parası olarak) ama içinde gönlünde rahat olur ben muayeneye doğru sırf ön takım için gitmeyi düşünüyorum senin gibi ciddi birşey olsa bir dakika düşünmem bilesin tabi karar takdir senin
Yani ontakim icin istanbul.
Yani kusura bakmayin ama bir rotil icin bilmem kac km yapacaksan bu markayi kimseye tavsiye etmeyelim

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Yani ontakim icin istanbul.
Yani kusura bakmayin ama bir rotil icin bilmem kac km yapacaksan bu markayi kimseye tavsiye etmeyelim
Benim demek istediğim ön takım için ıstanbula giderim değil bu kadar basit birşey için gitmeyi düşünüyorum motor sorunum olsa bir dakika düşünmem yoksaki rotil için herhalde akıl karı değil hem benimkisi hem ziyaret hem tamirat hem gezme amaçlı olur öyle bişey olursa

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Yav arkadaslar yani biraz kas yaparken goz cikartiyorsunuz.arkadas ankaradan istanbulami gelecek.
Ben kafam rahat edecekse giderim bu sayede gezmiş olurum bahane olur bu tamamen kendi şahsi fikrim yoksaki kimseye illa git demiyorum arkadaş fikir sormuş bende şahsi düşüncemi beyan ettim

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
peki bu araca sübop yanık dediler madem neye dayanarak sübop dediler sübop ayarlarına baktılarmı bu araca her 100 bin km re de bir motor sogukken sübop ayarı yapılır ..

ustam, subapı söyleyen ilk alırken gösterdiğim usta, onu da başka bir şeye bakmadan sadece araca gaz vererek mavi duman çıkışı üzerine söyledi, daha sonra aracı aldıktan sonra sabahları titreme, sarsıntı, tekleme gibi sorunlar baş gösterince herterde aynı teşhisten bahsettiler;
hatta herter da bunun motoru daha önce işlem görmüş, subap ayarı da yapılmıştır falan dedi, ben de elletmedim
ateşleme sistemini elden geçirdim, buji ve buji kablosu değiştim orijinali ile, bir tek ateşleme bobini kaldı
sıkıntı subap yüksek ihtimal, ama senin de dediğini gibi belki yanık değildir, ayarda sıkıntı vardır
....
ben seni gün içinde arayacağım [member=66]Adem Usta[/member] m

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
ben pimpirikliyim :)
o yüzden ben de [member=66]Adem Usta[/member] ya götüreyim a dan z ye elden geçsin, sonra Allah' ın izni ile büyük problem çıkmaz, yani 1 kere istanbul yaparım kafam rahat eder, diğer ufak tefek işler için yine [member=66]Adem Usta[/member] ve sizlerin görüşleri ile ankarada hallederiz

benim kafamı kurcalayan subapta bu sıkıntı ile sürmeye devam etmek daha büyük sıkıntılara sebep olabilir mi?
bir de debriyaj setini bu haliyle ne kadar kullanabilirim?
ona göre durumuma bakmam lazım

javier

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Şampanya
moralini bozma, Allah kaza bela vermesin yeter ki.. parayla hallolacak sorunlar hepsi.. dünya malı dünyada kalacak abdulkadir.

istanbula git, hatta gitmişken bi de Galatasaray maçı denk getirir ona gidersin :)

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
[member=56]ezmocesteri[/member] [member=395]javier[/member]
bu aralar bayağı sıkışığım, biraz toparlanınca olabilir ancak :)

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Yav arkadaslar yani biraz kas yaparken goz cikartiyorsunuz.arkadas ankaradan istanbulami gelecek.
İstanbul'da yaşayan ihtiyaç duyduğu her şeye( Usta parça vs) öyle ya da böyle ulaşabilen biri olarak anlayamazsın :) Deneme yanılma yöntemiyle iş yapan,içinden çıkamayacağı en küçük problemde değiştirelim diyen ustalara servet ödemektense millet keyfi yere geziyor ben de hem ziyaret hem ticaret yapıyım diye kendini avutup gitmek mantıklı geliyor bana.

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
İstanbul'da yaşayan ihtiyaç duyduğu her şeye( Usta parça vs) öyle ya da böyle ulaşabilen biri olarak anlayamazsın :) Deneme yanılma yöntemiyle iş yapan,içinden çıkamayacağı en küçük problemde değiştirelim diyen ustalara servet ödemektense millet keyfi yere geziyor ben de hem ziyaret hem ticaret yapıyım diye kendini avutup gitmek mantıklı geliyor bana.
Aynen öyle ben çok çektiğim için iyi biliyorum

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
adem usta ile telefonda da görüştük, durumu anlattım, o da kendi düşüncelerini söyledi
inşallah üzerinde oynama yapılmamıştır ve işimiz tıkır tıkır gider dedi,
aracın motor fotolarını ve videosunu çekip göndereceğim bakalım, foruma da koyarım
subap olayı yolda bırakmaz, kesme yapmaz dedi, böyle bin dedi, yine debriyaj için de aynı şeyi söyledi
araca sıkıntı verecek çok bir şey yok yani bu haliyle
parasal olarak toparlanınca gideceğim inşallah :)

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
adem usta ile telefonda da görüştük, durumu anlattım, o da kendi düşüncelerini söyledi
inşallah üzerinde oynama yapılmamıştır ve işimiz tıkır tıkır gider dedi,
aracın motor fotolarını ve videosunu çekip göndereceğim bakalım, foruma da koyarım
subap olayı yolda bırakmaz, kesme yapmaz dedi, böyle bin dedi, yine debriyaj için de aynı şeyi söyledi
araca sıkıntı verecek çok bir şey yok yani bu haliyle
parasal olarak toparlanınca gideceğim inşallah :)
Havalar da biraz ısınır baharda İstanbul güzel olur geçmiş olsun ;)

Üst Alt