Nokian Lastik Hakkında Her Şey

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
Arkadaşlar lastikte garanti dediğimiz olayı ben çözemedim! Ya da bayi! Ben Kocaeli'de yaşıyorum, her markanın bayisi vs. her şeyi mevcut. Ancak neye yaradığı konusunda hiç bir bilgim yok! Goodyear beyisinden yan sanayisi olan Sava marka lastikleri aldım, 1-2 ay sonra bir tanesinin yanaktan balon yaptığını fark ettim, bayi bana kullanıcı hatası dedi! Aynı şekilde daha eskiden Lassa'da da başıma geldi, Kocaeli'nin en büyük lastik bayisi olan Kardeşler rot balans'dan aldım onlar da aynısını söyledi, kullanıcı hatası! Sürüşe etki etmediği için değiştirmeden kullandım. Yani lastik bayisi yalnızca satmak için vardır, onun dışında bayi ile muhataplığınız söz konusu değil ki.

Burada iki tane nokian bayiisini aradım ikisi de ebat elimizde yok dedi. Sipariş versek gelir mi diye sordum, gelmez dediler.
Murat Bey, nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama Türkiye'de en uzak mesafeye 2 bilemediniz 3 gün sonra ayağınıza getiriyor kargo şirketleri, şu an hepsiburada.com'da çok iyi fiyatlar var, bundan 15-20 gün önce sökme-takma ve yol yardımı hediye ediliyordu, onlar dahil değil ama lastik fiyatları çok iyi, dilerseniz bir bakın...

Moderatörün son düzenlenenleri:

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Murat Bey, nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama Türkiye'de en uzak mesafeye 2 bilemediniz 3 gün sonra ayağınıza getiriyor kargo şirketleri, şu an hepsiburada.com'da çok iyi fiyatlar var, bundan 15-20 gün önce sökme-takma ve yol yardımı hediye ediliyordu, onlar dahil değil ama lastik fiyatları çok iyi, dilerseniz bir bakın...

Hepsiburada.com'da tanıdıklarda var, bizde onların tedarikçisiyiz, büyük konuşmayayım ama dünya tersine dönse sipariş vermem oradan :D N11'de buldum ama 180 TL civarı fiyatları var, nexen bana daha mantıklı geliyor bu konuda, o yüzden nexen siparişi vereceğim.

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
Hepsiburada.com'da tanıdıklarda var, bizde onların tedarikçisiyiz, büyük konuşmayayım ama dünya tersine dönse sipariş vermem oradan :D N11'de buldum ama 180 TL civarı fiyatları var, nexen bana daha mantıklı geliyor bu konuda, o yüzden nexen siparişi vereceğim.
Ebatlarınızı bilmiyorum ama biz de bu akşam bir arkadaş için lastik bakarken n11 ile hb arasında 20 lira gibi bir fark vardı, bu da 80 Lira yapıyor ;) . Nexen duydum ama kullanmadım, bulunduğunuz yerde bayisi var mı? :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Ebatlarınızı bilmiyorum ama biz de bu akşam bir arkadaş için lastik bakarken n11 ile hb arasında 20 lira gibi bir fark vardı, bu da 80 Lira yapıyor ;) . Nexen duydum ama kullanmadım, bulunduğunuz yerde bayisi var mı? :)

Bayiisi var mı bilmiyorum, hiç bakmadım :) n11'den sipariş verip buradaki lastikçilerde taktıracağım.

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Bi kaç gündür almış olduğum lastikleri kullanıyorum. Henüz kar testi yapamadık lakin 68 db olması sebebinden sanırım, yol sesine bariz faydası oldu diyebilirim. Lastik yaz lastiği kadar sert değil kış lastiği kadar da yumuşak değil. Ama kış lastiğine biraz daha yakın üretilmiş.
Psikolojik mi bilmem ama lastik cidden kalite. Kar üzerinde de yeterince performans sergileyeceğine inancım tam. Tek çekincem yazın fazla erime yapar mı. Onun haricinde, Nokianlı Mazdamı seviyorum.

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Bi kaç gündür almış olduğum lastikleri kullanıyorum. Henüz kar testi yapamadık lakin 68 db olması sebebinden sanırım, yol sesine bariz faydası oldu diyebilirim. Lastik yaz lastiği kadar sert değil kış lastiği kadar da yumuşak değil. Ama kış lastiğine biraz daha yakın üretilmiş.
Psikolojik mi bilmem ama lastik cidden kalite. Kar üzerinde de yeterince performans sergileyeceğine inancım tam. Tek çekincem yazın fazla erime yapar mı. Onun haricinde, Nokianlı Mazdamı seviyorum.

Yazın kullanma, yazlık uygun fiyatlı bir şey al yazık olur lastiklere...

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Bi kaç güne kar gelir. O zaman belli olur ne yapabildiği. Nexene ne vakit geçtik abi.

huseyin akg

Katılımcı
Araç Markası
Terios
Araç Renk ve Tip
Füme
Lastik alırken değerlendirmede eksik bir kısım var o da lastiklerin yarı ömürlerinde ki performanları.Ilk kullanımlarında performanları tatmin edici olmakla beraber bu özellikleri 5 yıl sonra nasıldır pek bilinmemekte.Raf ömrü 10 yıl genelde. Kullanım ömürleri kullanıma göre değişmekle beraber 60-80.000 km.Kendi tecrübelerime göre kullandığım toyo marka yazlık 205/55/16 lastikler 3. yılında iyice sertleşip yol tutmada sıkıntı vermeye başladı .Kilometre olarak 15 20 bin km yapacak diş derinligi vardı ancak güven vermemekte idi.Fiyat olarak aldığım dönemde uygun idi.Uzun zaman kullanımda kalacak ise pek makul görünmüyor. Corsa da kışlık lastik 195*55*15 nokian wdr3 2 kış gayet iyi 3.yılı kullanımda hiç sıkıntı yok.Muhafazalari uygun şartlarda yapıldı.

Son düzenleme:

Üst Alt