Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda İnce Stepne Önerisi

Konu, 'Jant - Lastik - Yay [Modifiye]' kısmında hagakure tarafından paylaşıldı.

1. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Merhaba arkadaşlar ,
    Konu doğru yerde değil ise moderatör arkadaşlarımız taşıyabilirler.
    Biliyorsunuz bayram öncesi 2004 Mazda 6 alarak model yeniledim ,aracın lpg li olması başlangıçta hiç hoşuma gitmese de ( ki hala gitmiyor )bakımlarını yaptırdım.
    Sorunum şu,
    Aracın stepnesi tam boy ve bagajda yer kaplıyor ,şehir dışına çıksam stepnesiz olmaz ,lastik tamir köpüğü için birsürü şey söyleniyor, aranızda ince stepne kullanan ya da bu sorunu başka bir şekilde çözen arkadaşlarımız var ise yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

2. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Bende de aynı durum var koca lastiği taşımak batıyor ince bir ara araştırmıştım 5*114.3 ebatında bulmak zor. ankarada denk gelmişti 320tl de döndüm çıktım. 150-200 arası bulsam almak isterim

3. Güven

Güven Katılımcı

Araç Markası:
    2012 - Mazda 3 A/T
    Araç Renk ve Tip:
    Lacivert - Sedan
    Benimde eski aracım lpg liydi ve simit tüptü, gidip ince stepne almıştım, sahibinden de 80 TL ye bulmuştum.

Köpük spreyler küçük deliklerde çivi batması gibi durumlarda işe yarıyor, iki kere başıma geldi.
    Ama yarılma yada yanaktan darbe alma durumunda stepne şart, köpük bir işe yaramıyor buda başıma geldi :)

Bu durumda ya stepne olacak yada arabayı bırakıp lastiği yaptırıp gelceksinizki son seçenek arabanın çekilmesi.

Ben stepneyi tercih ettim çünkü bagajım genişti, sizinkide oldukça geniş olmalı bence uygun fiyata ince stepne bulursanız risk almayın derim.

4. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Sıfır kılıflı modelleri nette 240tl civarında benim ankarada baktığımla aynı. bagaja koyup bakmıştım cok az yer kaplıyor ve genelde arka koltugun arka eğimine yapısık konulabiliyor, benim araca o şekilde sığıyor. mazda 6 ya da aynı şekilde konulabilir bence.Normal lastik ebatlarımızdan yaklasık toplam çapta 6-7 cm daha kısa. araca takıldığında da 3-3.5 cm takılan taraf düşük durur. önemli de değil kısa süre iş görsün yeter

5. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Guzumu alırken ki; dalgınlığımdan mıdır, heyecanımdan mıdır? stepnesini unutunca 2 ay gecikmeli olsa da geldi (derin konular girmek istemiyorum)

Ben bu 2 ay içinde hem stepnesiz gezmenin tedirginliğini hemde eski sahibine "gönder bizim stepneyi" diye telefon açmanın dayanılmaz hafifliğini yaşarken yeni bir stepne arayışına girdiğimde; hem internette bir çok yerin sattığını hemde lastik satan işletmelerin sipariş üzerine getirtebileceğini öğrenmiştim... En düşük fiyat olarak 200 TL'ye bulmuştum...

Dikkat edilecek tek nokta ise; jant ölçüleri abi...

Ben şehir içinde taşımıyorum, fakat uzun yolda bagaj hacmini küçültüyor olsa da mecburen bulunduruyorum... Birde benim bagajda simit tankı kamufle etmek için çok güzel sünger döşeme yaptırılmış ama bagaj hacmi küçülmüş, birde stepneyi koyunca eşyaları yerleştirmek için neredeyse yap boz oynuyorum :)

Uzun oldu özür :p

hagakure bunu beğendi.
  6. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Veli abi ben unutmuştum, stepnene kavuşmuş olmana sevindim nihayetinde ;)

7. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Evet çok şükür kavuştum, tamda yenisini alma arefesinde gönderildi, durumum kötü olmasaydı "bırak kalsın, sat hayır kurumuna ver" diyecektim ki, bu çıkış bana 200 Yeni Türkiye Lira'sına patlayacak, kalsın dedim içimden... :p

8. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
  9. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Benim baktığımda bunun tam aynısıydı. toplam lastık çapımızdan 7 cm falan küçük. Yarıcapta 3.5 cm ye gelir. Alınabilir bence eşşek kadar lastikle uğraşmaktan ii. bunu jiplerdeki gibi bagaj kapağına monteleten gördüm :)))

10. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan

Sayfayı Paylaş