Mazda İnce Stepne Önerisi

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Merhaba arkadaşlar ,
Konu doğru yerde değil ise moderatör arkadaşlarımız taşıyabilirler.
Biliyorsunuz bayram öncesi 2004 Mazda 6 alarak model yeniledim ,aracın lpg li olması başlangıçta hiç hoşuma gitmese de ( ki hala gitmiyor )bakımlarını yaptırdım.
Sorunum şu,
Aracın stepnesi tam boy ve bagajda yer kaplıyor ,şehir dışına çıksam stepnesiz olmaz ,lastik tamir köpüğü için birsürü şey söyleniyor, aranızda ince stepne kullanan ya da bu sorunu başka bir şekilde çözen arkadaşlarımız var ise yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Bende de aynı durum var koca lastiği taşımak batıyor ince bir ara araştırmıştım 5*114.3 ebatında bulmak zor. ankarada denk gelmişti 320tl de döndüm çıktım. 150-200 arası bulsam almak isterim

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Benimde eski aracım lpg liydi ve simit tüptü, gidip ince stepne almıştım, sahibinden de 80 TL ye bulmuştum.

Köpük spreyler küçük deliklerde çivi batması gibi durumlarda işe yarıyor, iki kere başıma geldi.
Ama yarılma yada yanaktan darbe alma durumunda stepne şart, köpük bir işe yaramıyor buda başıma geldi :)

Bu durumda ya stepne olacak yada arabayı bırakıp lastiği yaptırıp gelceksinizki son seçenek arabanın çekilmesi.

Ben stepneyi tercih ettim çünkü bagajım genişti, sizinkide oldukça geniş olmalı bence uygun fiyata ince stepne bulursanız risk almayın derim.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Sıfır kılıflı modelleri nette 240tl civarında benim ankarada baktığımla aynı. bagaja koyup bakmıştım cok az yer kaplıyor ve genelde arka koltugun arka eğimine yapısık konulabiliyor, benim araca o şekilde sığıyor. mazda 6 ya da aynı şekilde konulabilir bence.Normal lastik ebatlarımızdan yaklasık toplam çapta 6-7 cm daha kısa. araca takıldığında da 3-3.5 cm takılan taraf düşük durur. önemli de değil kısa süre iş görsün yeter

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Guzumu alırken ki; dalgınlığımdan mıdır, heyecanımdan mıdır? stepnesini unutunca 2 ay gecikmeli olsa da geldi (derin konular girmek istemiyorum)

Ben bu 2 ay içinde hem stepnesiz gezmenin tedirginliğini hemde eski sahibine "gönder bizim stepneyi" diye telefon açmanın dayanılmaz hafifliğini yaşarken yeni bir stepne arayışına girdiğimde; hem internette bir çok yerin sattığını hemde lastik satan işletmelerin sipariş üzerine getirtebileceğini öğrenmiştim... En düşük fiyat olarak 200 TL'ye bulmuştum...

Dikkat edilecek tek nokta ise; jant ölçüleri abi...

Ben şehir içinde taşımıyorum, fakat uzun yolda bagaj hacmini küçültüyor olsa da mecburen bulunduruyorum... Birde benim bagajda simit tankı kamufle etmek için çok güzel sünger döşeme yaptırılmış ama bagaj hacmi küçülmüş, birde stepneyi koyunca eşyaları yerleştirmek için neredeyse yap boz oynuyorum :)

Uzun oldu özür :p

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Veli abi ben unutmuştum, stepnene kavuşmuş olmana sevindim nihayetinde ;)

Evet çok şükür kavuştum, tamda yenisini alma arefesinde gönderildi, durumum kötü olmasaydı "bırak kalsın, sat hayır kurumuna ver" diyecektim ki, bu çıkış bana 200 Yeni Türkiye Lira'sına patlayacak, kalsın dedim içimden... :p

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

jordan23

Sessiz
Araç Markası
Mazda 2
Araç Renk ve Tip
Mavi
Arkadaşlar Merhaba; Mazda 2 Play 2012 model araçımı yeni aldım stepne yok arka bağaj boş. acaba burada lastik tamir kiti mi vardı ?

Attiwolf

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 2
Araç Renk ve Tip
Lacivert - HB
Arkadaşlar Merhaba; Mazda 2 Play 2012 model araçımı yeni aldım stepne yok arka bağaj boş. acaba burada lastik tamir kiti mi vardı ?
Merhaba, öncelikle aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız binmek nasip olur inşallah, benim araçta ince stepne var hocam, tamir kiti mevcut değildi. Belki sizins stepneyi önceki sahibi kullanmıştır belki de lpg tankı takmak için çıkartmış olabilirler.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Stepneye gerek de yok. Bir tane her ihtimale karşı lastik şişirici köpük sprey alın. Bulunsun. İnce deliklerde iş görüyor. Büyük birşey olursa da kasko yol yardım aranır.

Üst Alt