Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 626 GF (1997-02) Yol Bilgisayarının Işığı Yanmıyor

Konu, 'İç Aksam - Elektronik- Aydınlatma' kısmında javier tarafından paylaşıldı.

1. javier

javier Katılımcı

Araç Markası:
    2001 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Dün aracı kendim yıkadım, bu 1 lira atıp su-köpük-cila atılan var ya onlardan. Yıkama sonunda ne oldu? arabanın yol bilgisayarının ışığı artık yanmıyor :(

çalışıyor ama sadece çalışıyor.. ışık gitti, ne yapabilirim?

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Yıkama ile ilgisi yoktur diye tahmin ediyorum, gösterge veya başka yerlerde bulunan ışıkların sağlam olup olmadığını, elektrik aksamların çalışıp çalışmadığını kontrol et, sigorta kutusundan sigortaların sağlam olup olmadığını kontrol et, her şey normalse, ampul işlevini yitirmiş denilebilir...

İşinin ehli elektrikçiye emanet et guzuyu sonra daha farklı sorun olşumasın.

Geçmiş olsun, kolay gelsin.

3. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Bence de yıkamayla alakası yok, tesadüf olmuş

4. javier

javier Katılımcı

Araç Markası:
    2001 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    herşeyin ışığı yanıyor ama sadece bunda sıkıntı oldu. tesadüf olabilir belki.. bir de bu araçlarla kumandalı merkezi kilit standart mı yoksa benim araçtaki sonradan takılmamıdır? pili bitti galiba. iyice yanına yaklaşmadan açılmıyor 2-3 gündür

5. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Pilini kontrol ettir, bu kasalarda durum nedir bilmiyorum... önceki kasada uzaktan kumanda yoktu, sadece merkezi kilit vardı... ;)

6. javier

javier Katılımcı

Araç Markası:
    2001 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    yarın elektrikçide hepsini halledeyim madem. eyvallah abisağolasın,.

7. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Tesadüftür. Soket gevşemiş olabilir, oksitlenme olabilir, ampul/led sorunlu olabilir. Değiştirmesi kolayda sökerken sağa sola zarar vermemek önemli.

8. karardvn

karardvn Aktif

Yıkama ile alakasi olacağını sanmıyorum muhtemelen ampul kesmiştir benimde aynı sıkıntı vardı soktum dipsiz ampul aldım lehim makinesi ile yaptım çok basit ama küçük olduğu için dikkat istiyor bendeki ampul şöyle birşeydi[​IMG][​IMG]

9. karardvn

karardvn Aktif

Elektronikçiden veya tv tamiri yapan yerlerden dipsiz ampul alıp yapın veya yaptırin

Sayfayı Paylaş