Mazda 626 GF (1997-02) Yol Bilgisayarının Işığı Yanmıyor

javier

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Şampanya
Dün aracı kendim yıkadım, bu 1 lira atıp su-köpük-cila atılan var ya onlardan. Yıkama sonunda ne oldu? arabanın yol bilgisayarının ışığı artık yanmıyor :(

çalışıyor ama sadece çalışıyor.. ışık gitti, ne yapabilirim?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yıkama ile ilgisi yoktur diye tahmin ediyorum, gösterge veya başka yerlerde bulunan ışıkların sağlam olup olmadığını, elektrik aksamların çalışıp çalışmadığını kontrol et, sigorta kutusundan sigortaların sağlam olup olmadığını kontrol et, her şey normalse, ampul işlevini yitirmiş denilebilir...

İşinin ehli elektrikçiye emanet et guzuyu sonra daha farklı sorun olşumasın.

Geçmiş olsun, kolay gelsin.

javier

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Şampanya
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
herşeyin ışığı yanıyor ama sadece bunda sıkıntı oldu. tesadüf olabilir belki.. bir de bu araçlarla kumandalı merkezi kilit standart mı yoksa benim araçtaki sonradan takılmamıdır? pili bitti galiba. iyice yanına yaklaşmadan açılmıyor 2-3 gündür

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
herşeyin ışığı yanıyor ama sadece bunda sıkıntı oldu. tesadüf olabilir belki.. bir de bu araçlarla kumandalı merkezi kilit standart mı yoksa benim araçtaki sonradan takılmamıdır? pili bitti galiba. iyice yanına yaklaşmadan açılmıyor 2-3 gündür

Pilini kontrol ettir, bu kasalarda durum nedir bilmiyorum... önceki kasada uzaktan kumanda yoktu, sadece merkezi kilit vardı... ;)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Tesadüftür. Soket gevşemiş olabilir, oksitlenme olabilir, ampul/led sorunlu olabilir. Değiştirmesi kolayda sökerken sağa sola zarar vermemek önemli.

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Dün aracı kendim yıkadım, bu 1 lira atıp su-köpük-cila atılan var ya onlardan. Yıkama sonunda ne oldu? arabanın yol bilgisayarının ışığı artık yanmıyor :(

çalışıyor ama sadece çalışıyor.. ışık gitti, ne yapabilirim?
Yıkama ile alakasi olacağını sanmıyorum muhtemelen ampul kesmiştir benimde aynı sıkıntı vardı soktum dipsiz ampul aldım lehim makinesi ile yaptım çok basit ama küçük olduğu için dikkat istiyor bendeki ampul şöyle birşeydi
69c59952f32d3e5269fadfd8f84675d2.jpg
95ce8ab1e76d5dc6d1111b4822f923eb.jpg

drakyuz

Katılımcı
Araç Markası
2000 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
benimki de yanmıyor, kaç amper baska özelliği var mı bu dipsizlerin

Üst Alt