Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 626 GF (1997-02) Geç Çalışma

Konu, 'Motor - Şanzıman' kısmında Ceranimo tarafından paylaşıldı.

1. Ceranimo

Ceranimo Sessiz

Araç Markası:
    98 Mazda 626
    Merhabalar arkadaşlar!
    Kısmet oldu peder beye 98 model bir 626 aldık. Arabamız 135 binde temiz kullanılmış bir araç. Ufak tefek sorunları var.
    En önemlisi çalışma sorunu. Sabahları marşa basar basmaz çalışıyor ancak gün içi ara çalıştırmalardan ya da ara sıcak çalıştırmalarda biraz arayarak 5-8 saniyede çalışıyor. Çok istikrarsız. Hiç belli olmuyor. Aklıma ilk akü geldi ölçtürdüm akü iyi. Diğer aklıma gelenler ise enjektörlerde kalıntı falan olabilir mi? Araç sıcakken lpg düğmesine basarak çalıştırdım tık diye 2 saniyede çalışıyor 3 kez denedim. 3ünde de aynı tık diye çalıştı. Bir diğer aklıma gelen de ısı sensörü. Ancak hararet göstergesi ok gibi yerinde duruyor.
    Bilgi ve çözüm önerilerinize şimdiden teşekkürler

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Oğuzhan bunu beğendi.
  3. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Benim guzu da 2-3 vurmaya çalışıyor,bu başka bi sıkıntıya yol açar mı,benim için sıkıntı yok,bikaç kere fazla vurmuşum önemi yok benim için...

4. Ceranimo

Ceranimo Sessiz

Araç Markası:
    98 Mazda 626
    Valla kardeşim benim araç normalde 3-5 saniyede çalışması gerekirken 7-8 saniyede çalışıyor. Ben bu sorunu arabanın marşı yorulmasın diye hallettirmenin derdindeyim. Size de tavsiyem.aynı yönde olur

incirinaltı bunu beğendi.
  5. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    @Ceranimo yukarıda tavsiye edilen konuları incelediniz mi?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Haziran 2016
    Ceranimo bunu beğendi.
  6. Ceranimo

Ceranimo Sessiz

Araç Markası:
    98 Mazda 626

@Oğuzhan bey!
    Forumundaki tavsiye edilen tüm başlıkları ve paylaşımları okudum. İnternetten daha detaylı araştırma yaptım. Forumdaki paylaşımlar çok yol göaterici oldu Sorunun kaynağını daha bügün yaptığım denemeler ile buldum. Yeni başlık açarak daha çok kişinin okuyup faydalanmasını istiyorum

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Haziran 2016
    böcek, Oğuzhan ve ezmocesteri bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş