Mazda 626 GF (1997-02) Geç Çalışma

Ceranimo

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 626
Merhabalar arkadaşlar!
Kısmet oldu peder beye 98 model bir 626 aldık. Arabamız 135 binde temiz kullanılmış bir araç. Ufak tefek sorunları var.
En önemlisi çalışma sorunu. Sabahları marşa basar basmaz çalışıyor ancak gün içi ara çalıştırmalardan ya da ara sıcak çalıştırmalarda biraz arayarak 5-8 saniyede çalışıyor. Çok istikrarsız. Hiç belli olmuyor. Aklıma ilk akü geldi ölçtürdüm akü iyi. Diğer aklıma gelenler ise enjektörlerde kalıntı falan olabilir mi? Araç sıcakken lpg düğmesine basarak çalıştırdım tık diye 2 saniyede çalışıyor 3 kez denedim. 3ünde de aynı tık diye çalıştı. Bir diğer aklıma gelen de ısı sensörü. Ancak hararet göstergesi ok gibi yerinde duruyor.
Bilgi ve çözüm önerilerinize şimdiden teşekkürler

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Benim guzu da 2-3 vurmaya çalışıyor,bu başka bi sıkıntıya yol açar mı,benim için sıkıntı yok,bikaç kere fazla vurmuşum önemi yok benim için...

Ceranimo

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 626
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Benim guzu da 2-3 vurmaya çalışıyor,bu başka bi sıkıntıya yol açar mı,benim için sıkıntı yok,bikaç kere fazla vurmuşum önemi yok benim için...

Valla kardeşim benim araç normalde 3-5 saniyede çalışması gerekirken 7-8 saniyede çalışıyor. Ben bu sorunu arabanın marşı yorulmasın diye hallettirmenin derdindeyim. Size de tavsiyem.aynı yönde olur

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Valla kardeşim benim araç normalde 3-5 saniyede çalışması gerekirken 7-8 saniyede çalışıyor. Ben bu sorunu arabanın marşı yorulmasın diye hallettirmenin derdindeyim. Size de tavsiyem.aynı yönde olur
@Ceranimo yukarıda tavsiye edilen konuları incelediniz mi?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ceranimo

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 626
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
@Ceranimo yukarıda tavsiye edilen konuları incelediniz mi?

@Oğuzhan bey!
Forumundaki tavsiye edilen tüm başlıkları ve paylaşımları okudum. İnternetten daha detaylı araştırma yaptım. Forumdaki paylaşımlar çok yol göaterici oldu Sorunun kaynağını daha bügün yaptığım denemeler ile buldum. Yeni başlık açarak daha çok kişinin okuyup faydalanmasını istiyorum

Moderatörün son düzenlenenleri:

Üst Alt