Mazda 626 GE (1991-97) Supap İtici Sesi Sorunu

Murat Caymaz

Katılımcı
Konum
Kayseri
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
#1
İyi günler herkese sayın abilerim kardeşlerim. Mazda 626 yı aldığım günden beri sibop iticisinden sesler geliyordu değiştirmeye karar vermiştim fakat ustam bana sesin sorununu bulmak için önce küçük karteri açıp orada bulunan yağı yukarıya basmaya yarayan mermi kovanına benzer bir parçanın bozulmuş olabileceğini ve siboplar değişse bile bu sesin sonradan tekrar gelebileceğini söyledi bende ustamı dinleyerek karteri açtırttım ve parçanın bozuk olduğunu öğrendik ben o parçaya 50 TL ödedim yağ değişimiyle birlikte 200 TL gibi bir ücret ödedim ve sibop sesleri ortadan kalktı siboplar takım olarak değişeceğinden işlikik sibop takımı ve üst kapak contası masrafı 700 TL tutuyordu ve 500 TL kar ettim bu işten eğer aracında sibop sesi olan arkadaşlarım varsa önce karterde bulunan yağ tazik sibobuna baktırmalarını tavsiye ederim parçanın ismini doğru hatırlamıyor olabilirim ama mermi kovanına benzer 1 adet parça hayırlı geceler cümleten ...
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#4
Paylaşım için teşekkürler, geçmiş olsun. Resim mevcutsa, resim de ekleyebilirsiniz.
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#5
Güzel bilgiler bunlar... Lifter sesi çözümü hakkında forumda bilgiler de mevcut...

Kazasız günler.
 

Murat Caymaz

Katılımcı
Konum
Kayseri
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
#6
Elimden geldiğince forumdaki abilerim ve arkadaşlarıma yardımcı olabilmek için öğrendiğim yeni arızaları veye yaptığım pratik çözümleri paylaşmaya devam edeceğim herkeze teşekkür ediyorum. Şimdide Yeni konu açıp 626 da bulunan rolanti sorunun çözümünü yapacağım iyi geceler.
 

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
Konum
İstanbul
#7
evet bu iş için sadece kartel açılıyor yag pompasıın üzerinde takılıdır ve içinde bir yay bulunan yag tazik pistonu aslında onun gerçek adı tapettir özelligini yitirdigi zaman pompadan üst tarafa giden yagın tazigi düşer ve üst taraf ta bulunan otomatik yag ile kendini ayarlıyan yag tapetleri yada vincanlar tam doldurmaz ve ses yapmaya başlar .
 
Üst Alt