Mazda 626 GE (1991-97) Supap İtici Sesi Sorunu

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
İyi günler herkese sayın abilerim kardeşlerim. Mazda 626 yı aldığım günden beri sibop iticisinden sesler geliyordu değiştirmeye karar vermiştim fakat ustam bana sesin sorununu bulmak için önce küçük karteri açıp orada bulunan yağı yukarıya basmaya yarayan mermi kovanına benzer bir parçanın bozulmuş olabileceğini ve siboplar değişse bile bu sesin sonradan tekrar gelebileceğini söyledi bende ustamı dinleyerek karteri açtırttım ve parçanın bozuk olduğunu öğrendik ben o parçaya 50 TL ödedim yağ değişimiyle birlikte 200 TL gibi bir ücret ödedim ve sibop sesleri ortadan kalktı siboplar takım olarak değişeceğinden işlikik sibop takımı ve üst kapak contası masrafı 700 TL tutuyordu ve 500 TL kar ettim bu işten eğer aracında sibop sesi olan arkadaşlarım varsa önce karterde bulunan yağ tazik sibobuna baktırmalarını tavsiye ederim parçanın ismini doğru hatırlamıyor olabilirim ama mermi kovanına benzer 1 adet parça hayırlı geceler cümleten ...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Güzel bilgiler bunlar... Lifter sesi çözümü hakkında forumda bilgiler de mevcut...

Kazasız günler.

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Elimden geldiğince forumdaki abilerim ve arkadaşlarıma yardımcı olabilmek için öğrendiğim yeni arızaları veye yaptığım pratik çözümleri paylaşmaya devam edeceğim herkeze teşekkür ediyorum. Şimdide Yeni konu açıp 626 da bulunan rolanti sorunun çözümünü yapacağım iyi geceler.

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
evet bu iş için sadece kartel açılıyor yag pompasıın üzerinde takılıdır ve içinde bir yay bulunan yag tazik pistonu aslında onun gerçek adı tapettir özelligini yitirdigi zaman pompadan üst tarafa giden yagın tazigi düşer ve üst taraf ta bulunan otomatik yag ile kendini ayarlıyan yag tapetleri yada vincanlar tam doldurmaz ve ses yapmaya başlar .

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
yag pompası komple resmi budur yag tapetini ( ok) ile işaretledim bahsi geçen tazik tapeti oluyor

20151123_112815.jpg

bu resimde de 8 numaralı parça oluyor ( tapet )

20151123_115836.jpg

bu alttaki resimde otomatik sübop ayarlayıcı vincanları oluyor diyar adı ile bunun da ismi ( tapet) tir
20151123_112928.jpg

Son düzenleme:

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Adem usta daha iyi anlatmış resimler olunca baya iyi olmuş teşekkür ediyorum Adem abi

Üst Alt