Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 323 BG (1989-94)'ün Sağlamlığı

Konu, 'Mazda 323 BG (1989-1994)' kısmında refik varol tarafından paylaşıldı.

1. refik varol

refik varol Sessiz

Araç Markası:
    Mazda CX5
    Araç Renk ve Tip:
    2015 Kül Grisi
    Çok yakın bir arkadaşımda 1993 model 323 var..İlk sahibi...Araba hala taş gibi ve bugün çok şaşırdığım bir şey söyledi...Egsozunu daha bu ay değiştirmiş..23 sene giden bir egsoz ve daha ilginci bozulmadığını sadece biraz ses ve ufak delikler başladığından değiştirdim dedi...Sağlamlığını çok iyi biliyordum mazdanın ama bu kadarı pes dedirtti..

hakan_emre bunu beğendi.
  2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Doğrudur abi... Haldızlar yetkili servis müdürü de 18 yıllık amortisör çıktığını söylemişti...

Benim 626 nın marş kömürleri 20 yıllık orijinal çıkmıştı da; elektrikçim bunun gibi markalar yüzünden bir gün aç kalırız diye korkuyorum şeklide espri yapmıştı... :)

kadir bunu beğendi.
  3. Adem Usta

Adem Usta Mazda Ekinci Özel Servis Usta

evet izlenimleriniz çok dogru sanayi seven bir araç degil yanlız çok fazlası ile ustasını seçer yanlış ellerde yavaş yavaş bulaşan virüsler aracınızı bitirir bu durumda ne yapıcaz mümkün mertebe aracımızı mazdacıların ellerine teslim edicez :)

4. immmir

immmir Aktif

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Touring D
    Araç Renk ve Tip:
    Kristal Beyaz-Sedan
    iki-üç senede bir eksoz vs değiştirmeye alışık (bende çok değiştirdim zamanında) olan bizim insanımız bu tür durumlar karşısında hakikaten şaşırıyor, bizler sanıyoruz ki örn:ekzost borusu 3-5 yılda bir değişir, ama öyle değil işte.

kadir bunu beğendi.
  5. emreozkaya

emreozkaya Sessiz

Araç Markası:
    1998 mazda 626 A/T
    Araç Renk ve Tip:
    Gri/Hatcbeck
    14 yıl kullandığım 323 ümde 184 bin de sağ rotil ve baskı balata 215 binde sol Rot kolu değiştirdim Mars motoru 220 binde açıldı şarj dinamosunu hiç ellemedim bile 60 bin de aldigim aracı 230 binde sattim .Aracı komşuma sattim ve iki sene kullandı yaptığı masraf Rot balans ayarı ve balata değişimi ama sonunda kendi hatası yüzünden motor yaptırdı ve satti .Aracı hala görüyorum ve eskisi gibi

ezmocesteri, domestos ve Murat bunu beğendi.
  6. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    @emreozkaya

Bakımları aksatılmazsa ve de en önemlisi düzgün kullanılırsa gerçekten bu araçları bitirmek çok zor :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Haziran 2016
  7. emreozkaya

emreozkaya Sessiz

Araç Markası:
    1998 mazda 626 A/T
    Araç Renk ve Tip:
    Gri/Hatcbeck
    Ha bu arada egsozu atlamisim satma dan 1 kaç ay önce arka susturucuya kaynak attirmistim:)

Sayfayı Paylaş