Mazda 323 BG (1989-94)'ün Sağlamlığı

refik varol

Katılımcı
Konum
İstanbul
Araç Markası
2015 Mazda CX5
Araç Renk ve Tip
Kül Gri - SUV
#1
Çok yakın bir arkadaşımda 1993 model 323 var..İlk sahibi...Araba hala taş gibi ve bugün çok şaşırdığım bir şey söyledi...Egsozunu daha bu ay değiştirmiş..23 sene giden bir egsoz ve daha ilginci bozulmadığını sadece biraz ses ve ufak delikler başladığından değiştirdim dedi...Sağlamlığını çok iyi biliyordum mazdanın ama bu kadarı pes dedirtti..
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#2
Doğrudur abi... Haldızlar yetkili servis müdürü de 18 yıllık amortisör çıktığını söylemişti...

Benim 626 nın marş kömürleri 20 yıllık orijinal çıkmıştı da; elektrikçim bunun gibi markalar yüzünden bir gün aç kalırız diye korkuyorum şeklide espri yapmıştı... :)
 
Konum
Ankara
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
#4
iki-üç senede bir eksoz vs değiştirmeye alışık (bende çok değiştirdim zamanında) olan bizim insanımız bu tür durumlar karşısında hakikaten şaşırıyor, bizler sanıyoruz ki örn:ekzost borusu 3-5 yılda bir değişir, ama öyle değil işte.
 
Konum
Gölcük/Kocaeli
Araç Markası
1998 mazda 626 A/T
Araç Renk ve Tip
Gri/Hatcbeck
#5
14 yıl kullandığım 323 ümde 184 bin de sağ rotil ve baskı balata 215 binde sol Rot kolu değiştirdim Mars motoru 220 binde açıldı şarj dinamosunu hiç ellemedim bile 60 bin de aldigim aracı 230 binde sattim .Aracı komşuma sattim ve iki sene kullandı yaptığı masraf Rot balans ayarı ve balata değişimi ama sonunda kendi hatası yüzünden motor yaptırdı ve satti .Aracı hala görüyorum ve eskisi gibi