Mazda 323 BG (1989-94)'ün Sağlamlığı

refik varol

Katılımcı
Araç Markası
2015 Mazda CX5
Araç Renk ve Tip
Kül Gri - SUV
Çok yakın bir arkadaşımda 1993 model 323 var..İlk sahibi...Araba hala taş gibi ve bugün çok şaşırdığım bir şey söyledi...Egsozunu daha bu ay değiştirmiş..23 sene giden bir egsoz ve daha ilginci bozulmadığını sadece biraz ses ve ufak delikler başladığından değiştirdim dedi...Sağlamlığını çok iyi biliyordum mazdanın ama bu kadarı pes dedirtti..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Doğrudur abi... Haldızlar yetkili servis müdürü de 18 yıllık amortisör çıktığını söylemişti...

Benim 626 nın marş kömürleri 20 yıllık orijinal çıkmıştı da; elektrikçim bunun gibi markalar yüzünden bir gün aç kalırız diye korkuyorum şeklide espri yapmıştı... :)

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
iki-üç senede bir eksoz vs değiştirmeye alışık (bende çok değiştirdim zamanında) olan bizim insanımız bu tür durumlar karşısında hakikaten şaşırıyor, bizler sanıyoruz ki örn:ekzost borusu 3-5 yılda bir değişir, ama öyle değil işte.

emreozkaya

Sessiz
Araç Markası
1998 mazda 626 A/T
Araç Renk ve Tip
Gri/Hatcbeck
14 yıl kullandığım 323 ümde 184 bin de sağ rotil ve baskı balata 215 binde sol Rot kolu değiştirdim Mars motoru 220 binde açıldı şarj dinamosunu hiç ellemedim bile 60 bin de aldigim aracı 230 binde sattim .Aracı komşuma sattim ve iki sene kullandı yaptığı masraf Rot balans ayarı ve balata değişimi ama sonunda kendi hatası yüzünden motor yaptırdı ve satti .Aracı hala görüyorum ve eskisi gibi

emreozkaya

Sessiz
Araç Markası
1998 mazda 626 A/T
Araç Renk ve Tip
Gri/Hatcbeck
Ha bu arada egsozu atlamisim satma dan 1 kaç ay önce arka susturucuya kaynak attirmistim:)

Üst Alt