Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 3 BM Skyactiv Ön Amortisörden Gelen Patlama Veya Gıcırdama Sesi Servis Bülteni

Konu, 'Yürüyen Aksam - Süspansiyon' kısmında domestos tarafından paylaşıldı.

1. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Mazda 3 (BM) Skyactiv'lerde; tümsek veya çukurlardan geçerken patlama sesi ve/veya durduk yerde direksiyonu sağ sol yaptığınızda meydana gelebilecek gıcırtı sesi için garanti kapsamında değişim veya onarım yapılarak bu seslerin önüne geçildiği bilgisi var...

Bu sorunları yaşayan BM kasa Mazda 3 sahipleri yetkili servislere uğrayarak oluşan seslerin çözümü cihetine gidebilirler.

hakan_emre, ezmocesteri ve hagakure bunu beğendi.
  2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    @chacha sendeki sesi bu bülten çözer belki de denemen lazım

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Haziran 2016
    domestos bunu beğendi.
  3. chacha

chacha Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - HB
    hız tümseklerinden geçerken,
    dururken direksiyon çevirince,

Bu iki koşulda da ses gelmiyor bende, eskiden gelen trim sesi tarzı bişey vardı o da artık gelmiyor. Nazar değmesin ses soluk yok arabada.

Ama yine de gidip değiştirtmek mi gerekir acaba böyle durumlarda? Emin değilim.

ezmocesteri bunu beğendi.
  4. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Parça değiştirilmiyor Çağlar; sadece bir iki basit işlem ile gelen ses kesiliyor...

Paylaşılan belgenin son iki maddesinde yazıyor.

5. chacha

chacha Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - HB
    Bunu en iyi servisler bilecektir yine de abi. Seri üretim değişikliği derken "seri üretimde üretilmiş parçaya sonradan yapılan değişiklik" anlamı çıkarıyorum. Yoska ilk aklıma geldiği gibi, "bundan sonra seri üretimde sırasında da bu şekilde üretilecek" anlamında bir değişiklik söz konusu değil herhalde.

domestos bunu beğendi.
  6. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bütün araçlarda bu durum yoktur diye tahmin ediyorum...

Tepetaklak üzerinden, Facit ile gönderildi !!

kadir bunu beğendi.
  7. chaos

chaos Katılımcı

Bende aldığımdan beri var. Park ederken özellikle direksiyon hareketlerinde ve tümsek geçişlerinde elimde kalacak gibi oluyor. 2 bakımdır söylüyorum normal diyorlar hemde en güvendiğim usta! İşte servislerimiz böyle maalesef. Yukarıdaki bülten yayınlanalı da 9 ay olmuş maşallah. Neyse kayıtlı kürekli bültenimizle tekrar gidelim bakalım. Teşekkürler domestos:D

ezmocesteri bunu beğendi.
  8. Anarcx

Anarcx Sessiz

Araç Markası:
    2014 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Titanium Gri
    Herkese Merhaba,
    İlgili konulardan bariz şikayetçi olan ilk kişilerdenim. Belli müdahaleler ile bazı sorunlar çözüldü ancak 5-6 ay sonra şikayetlerim tekrar başladı. Ee bu arada aracın garantiside bittiiii... Şimdi ne olacak ? Önceden kayıt açtırdığım bir şikayet tekrar ediyorsa, garantim bitmişse bile bu arıza firma sorumluluğunda olmaz mı?

9. dr_azoom

dr_azoom Katılımcı

Abi selam

Şase numaranı bana iletirmisin , sisten bi bakayım , ön amortisörle ilgili bülten gelmişti

''BEŞİK'' ten Mezar "TAŞ" ına ...
    "BEŞİKTAŞ"

domestos ve ezmocesteri bunu beğendi.
  10. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Tamamen öyle olması gerekir ama bu sorunu garanti kapsamında değerlendirecek irade gerekli. Haldızlar'ın bunu sorun yapacağını sanmıyorum... :)

Anarcx bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş