Mazda 3 BM Skyactiv Ön Amortisörden Gelen Patlama Veya Gıcırdama Sesi Servis Bülteni

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda 3 (BM) Skyactiv'lerde; tümsek veya çukurlardan geçerken patlama sesi ve/veya durduk yerde direksiyonu sağ sol yaptığınızda meydana gelebilecek gıcırtı sesi için garanti kapsamında değişim veya onarım yapılarak bu seslerin önüne geçildiği bilgisi var...

Bu sorunları yaşayan BM kasa Mazda 3 sahipleri yetkili servislere uğrayarak oluşan seslerin çözümü cihetine gidebilirler.

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
hız tümseklerinden geçerken,
dururken direksiyon çevirince,

Bu iki koşulda da ses gelmiyor bende, eskiden gelen trim sesi tarzı bişey vardı o da artık gelmiyor. Nazar değmesin ses soluk yok arabada.

Ama yine de gidip değiştirtmek mi gerekir acaba böyle durumlarda? Emin değilim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Bu iki koşulda da ses gelmiyor bende, eskiden gelen trim sesi tarzı bişey vardı o da artık gelmiyor. Nazar değmesin ses soluk yok arabada.

Parça değiştirilmiyor Çağlar; sadece bir iki basit işlem ile gelen ses kesiliyor...

Paylaşılan belgenin son iki maddesinde yazıyor.

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Parça değiştirilmiyor Çağlar; sadece bir iki basit işlem ile gelen ses kesiliyor...

Paylaşılan belgenin son iki maddesinde yazıyor.

Bunu en iyi servisler bilecektir yine de abi. Seri üretim değişikliği derken "seri üretimde üretilmiş parçaya sonradan yapılan değişiklik" anlamı çıkarıyorum. Yoska ilk aklıma geldiği gibi, "bundan sonra seri üretimde sırasında da bu şekilde üretilecek" anlamında bir değişiklik söz konusu değil herhalde.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bütün araçlarda bu durum yoktur diye tahmin ediyorum...

Tepetaklak üzerinden, Facit ile gönderildi !!

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Bende aldığımdan beri var. Park ederken özellikle direksiyon hareketlerinde ve tümsek geçişlerinde elimde kalacak gibi oluyor. 2 bakımdır söylüyorum normal diyorlar hemde en güvendiğim usta! İşte servislerimiz böyle maalesef. Yukarıdaki bülten yayınlanalı da 9 ay olmuş maşallah. Neyse kayıtlı kürekli bültenimizle tekrar gidelim bakalım. Teşekkürler domestos:D

Anarcx

Sessiz
Araç Markası
2014 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Titanium Gri
Herkese Merhaba,
İlgili konulardan bariz şikayetçi olan ilk kişilerdenim. Belli müdahaleler ile bazı sorunlar çözüldü ancak 5-6 ay sonra şikayetlerim tekrar başladı. Ee bu arada aracın garantiside bittiiii... Şimdi ne olacak ? Önceden kayıt açtırdığım bir şikayet tekrar ediyorsa, garantim bitmişse bile bu arıza firma sorumluluğunda olmaz mı?

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power

Abi selam

Şase numaranı bana iletirmisin , sisten bi bakayım , ön amortisörle ilgili bülten gelmişti

''BEŞİK'' ten Mezar "TAŞ" ına ...
"BEŞİKTAŞ"

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Herkese Merhaba,
İlgili konulardan bariz şikayetçi olan ilk kişilerdenim. Belli müdahaleler ile bazı sorunlar çözüldü ancak 5-6 ay sonra şikayetlerim tekrar başladı. Ee bu arada aracın garantiside bittiiii... Şimdi ne olacak ? Önceden kayıt açtırdığım bir şikayet tekrar ediyorsa, garantim bitmişse bile bu arıza firma sorumluluğunda olmaz mı?
Tamamen öyle olması gerekir ama bu sorunu garanti kapsamında değerlendirecek irade gerekli. Haldızlar'ın bunu sorun yapacağını sanmıyorum... :)

Üst Alt