Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 3 BM Skyactiv Logo İptali

Konu, 'Dış Aksam - Kaporta - Boya' kısmında ktaskan tarafından paylaşıldı.

1. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Konu başlığı her ne kadar 3.nesil Mazda 3 için olsada büyük ihtimal diğer modellerde de aynı şekildedir diye tahmin ediyorum. Logoyu neden iptal ettiniz diye bir soru gelebilir, sadece görünüş için :) Logosuz daha güzel göründüğünü düşünüyorum daha sade bir görüntüsü oluyor.

İşlem için gereken malzemeler Diş ipi, Mikrofiber bez, Leke Çıkarıcı Solüsyon (İçinde boyaya zarar vermeyecek bir malzeme olmalı. Ben Kosla Sıvı kullandım.)

İşlem için öncelikle 30-40cm'lik bir diş ipi kesiyoruz. Daha sonra iki elimizin işaret parmaklarına dolayarak kaldırmak istediğimiz logonun bir köşesinden başlayarak aşağı yukarı hareket ettirip yavaşça altındaki yapışkanla aracın temasını kesiyoruz. Daha sonra logomuz çıkıyor ama altındaki yapışkan kaportada kalıyor. Bunu çıkarmak içinde Mikrofiber bezi solüsyona bandırıp işaret parmağımızla yapışkanları silmeye başlıyoruz biraz uzun sürebilir ama boyaya zarar vermeden en temiz çıkarma yöntemi bu oluyor.

Logolar varken aracın görüntüsü;

Logo iptalinden sonra aracın görüntüsü;

2. isler.ramazan

isler.ramazan Katılımcı

Ben o yazilari gormesem acaba kazami yapti diyorum kendi kendime sacma gelebilir :)

3. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Yurt dışında olanlar bolca yapıyor, güzel çalışma, paylaşım için sağol Kerim. Bu aracın logosunu bilmeyenler tahmin edemeyecek ne olduğunu

4. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz
    güzel olmuş ben beğeniyorum ben eski corollama yapmıştım ayrıca toyota logosunu siyaha boyamıştım siyah renkte çok şık oluyor, beyazdada sonuç harika olmuş

Tapatalk

5. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Hoş bir farklılık diyebilirim... :)

6. hus3yn

hus3yn Katılımcı

daha sade ve hoş olmuş ;)

7. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
  8. mercan

mercan Sessiz

Araç Markası:
    Mazda 3 Power 2014
    Araç Renk ve Tip:
    Gri - Sedan
    Gerçekten çok şık olmuş, elinize emeğinize sağlık. Biraz önce başka bir konuda sordum ama burdan size tekrar sormak istiyorum.
    Arka bagaj spoyleri ve egzoz çıkışlarınızı nerde yaptırdınız. Bende aynı şekil bir uygulama yapmak niyetindeyim.

Teşekkürler,

9. mercan

mercan Sessiz

Araç Markası:
    Mazda 3 Power 2014
    Araç Renk ve Tip:
    Gri - Sedan
    Biraz önce buldum bir kaç bilgi, zahmet etmenize gerek kalmadı :)

domestos ve ezmocesteri bunu beğendi.
  10. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Genel olarak dolu bir forumuz, ilgili bölümlerde gezinmek gerekiyor o kadar...:)

Spoiler, Egzoz, Gündüz Farı, Plastidip uygulamaları gibi ekstra yapılan Skyactiv uygulamaları forumda mevcut... Kolay gelsin... :) :)

Sayfayı Paylaş