Mazda 3 BM Skyactiv Logo İptali

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Konu başlığı her ne kadar 3.nesil Mazda 3 için olsada büyük ihtimal diğer modellerde de aynı şekildedir diye tahmin ediyorum. Logoyu neden iptal ettiniz diye bir soru gelebilir, sadece görünüş için :) Logosuz daha güzel göründüğünü düşünüyorum daha sade bir görüntüsü oluyor.

İşlem için gereken malzemeler Diş ipi, Mikrofiber bez, Leke Çıkarıcı Solüsyon (İçinde boyaya zarar vermeyecek bir malzeme olmalı. Ben Kosla Sıvı kullandım.)

İşlem için öncelikle 30-40cm'lik bir diş ipi kesiyoruz. Daha sonra iki elimizin işaret parmaklarına dolayarak kaldırmak istediğimiz logonun bir köşesinden başlayarak aşağı yukarı hareket ettirip yavaşça altındaki yapışkanla aracın temasını kesiyoruz. Daha sonra logomuz çıkıyor ama altındaki yapışkan kaportada kalıyor. Bunu çıkarmak içinde Mikrofiber bezi solüsyona bandırıp işaret parmağımızla yapışkanları silmeye başlıyoruz biraz uzun sürebilir ama boyaya zarar vermeden en temiz çıkarma yöntemi bu oluyor.

Logolar varken aracın görüntüsü;

qRSJpl.jpg

HZtnY1.jpg

Logo iptalinden sonra aracın görüntüsü;

yseWiw.jpg

nrIVuP.jpg

Lvkns5.jpg

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yurt dışında olanlar bolca yapıyor, güzel çalışma, paylaşım için sağol Kerim. Bu aracın logosunu bilmeyenler tahmin edemeyecek ne olduğunu

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
güzel olmuş ben beğeniyorum ben eski corollama yapmıştım ayrıca toyota logosunu siyaha boyamıştım siyah renkte çok şık oluyor, beyazdada sonuç harika olmuş

Tapatalk

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Abi logolar satilikmi

mercan

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Power 2014
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Gerçekten çok şık olmuş, elinize emeğinize sağlık. Biraz önce başka bir konuda sordum ama burdan size tekrar sormak istiyorum.
Arka bagaj spoyleri ve egzoz çıkışlarınızı nerde yaptırdınız. Bende aynı şekil bir uygulama yapmak niyetindeyim.

Teşekkürler,

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Biraz önce buldum bir kaç bilgi, zahmet etmenize gerek kalmadı :)
Genel olarak dolu bir forumuz, ilgili bölümlerde gezinmek gerekiyor o kadar...:)

Spoiler, Egzoz, Gündüz Farı, Plastidip uygulamaları gibi ekstra yapılan Skyactiv uygulamaları forumda mevcut... Kolay gelsin... :) :)

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yeni aracım içinde logo iptal ve değişimlerine başladım, hayırlı uğurlu olması dileğiyle.. :p İhtiyacımız olan tek şey sıcak hava tabancası, camsil ve mikrofiber bez. Öncelikle logonun kolay çıkması ve boyaya zarar gelmemesi için önce sıcak hava tabancası ile logoyu ısıtıyoruz. Sonra plastik trim sökme takımıyla logonun bir köşesinden yavaşça kaldırıyoruz. Alt kısımda biraz yapışkan kalacak, onunda üstüne camsil sıkıp mikrofiber bez ile silip temizliyoruz. Sonrada istediğiniz logoyu temiz yüzeye monte edebilirsiniz. Biz yine batman'e geri döndük :)

WhatsApp Image 2017-07-08 at 14.58.16.jpeg WhatsApp Image 2017-07-08 at 14.58.17.jpeg WhatsApp Image 2017-07-08 at 14.58.17(1).jpeg WhatsApp Image 2017-07-08 at 14.58.18.jpeg WhatsApp Image 2017-07-08 at 14.58.18(1).jpeg

Son düzenleme:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Mat siyah daha güzel olmazmıydı.

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Arkadaki "mazda"yı da mı söksen... :islik:

Yalnız beyazla araba resmen ruhunu yitiriyor. İyi yine gidip beyaz almamışsın. :D

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arkadaki "mazda"yı da mı söksen... :islik:

Yalnız beyazla araba resmen ruhunu yitiriyor. İyi yine gidip beyaz almamışsın. :D
O zaman Türkiye'de kalan ilk partinin son arabasıydı mecburen Beyaza razı gelmiştim. Onu düşünüyorum hala sökeyim mi diye..Karar veremedim

Üst Alt