Mazda 3 BM Skyactiv Geri Görüş Kamerası Montajı

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

arslangokalp

Sessiz
Araç Markası
2014-Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-sedan
Merhaba, aynı kameradan (6v) aldım. Elektrikçiye soket üzerindeki yerleri buradaki gibi gösterdim ama kamera çalışmadı. Yapılması gereken başka birşey varmı acaba?

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Cmu restart yapmanız gerekiyor. Nav+back+mute tuşlarına aynı anda 10 sn basın, sistem yeniden başlatılacak ve kamerayı tanıyacak. Bazen ilk takışta görüyor, bazen restart yapmak gerekiyor. 2 kez taktım öyle oldu :)

Bu arada Ankara'da olan birisine sadece malzeme masraflarını alarak montaj yapabilirim. Elimde fazladan kamera olacak :)

Moderatörün son düzenlenenleri:

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Gri, siyah, kırmızı, beyaz şeklinde sıralı duran, uçları boşta olanlar sizi ilgilendiriyor. Diğerlerini oynarsanız bagaj kapağınız açılmaz, ya da bagaj ampulü yanmaz

arslangokalp

Sessiz
Araç Markası
2014-Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-sedan
Tamamdır, çok teşekkür ederim. Biz pembe olana giriş yapmıştık. Ondan çalışmamış. :)

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Pembe olanın karşılığı boş değil aman diyim, kamerayı da yakmayın

Ssepil

Sessiz
Araç Markası
2014 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bende aldım bir tane, inş problemsiz montajını yapabilirim.

Anlatan arkadaşa çok teşekkürler.

arslangokalp

Sessiz
Araç Markası
2014-Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-sedan
Bu arada ali express te bağlantı kablosu da satılıyor. Kesme yapmadan bağlamak için
SINOSMART C12 Bağlantı Kablosu için Mazda 3 Sedan ATENZA Araba Kablolama Zarar Vermeden OEM Monitör için Kamera Reversing
http://s.aliexpress.com/6vUzIb67
(from AliExpress Android)

Kamerada;
Stokta SINOSMART Otopark Ters Yedekleme Kamera için Mazda 3 Axela Sedan Fabrika Orijinal Kamera Delik içinde Kolay Kurulum
http://s.aliexpress.com/RbIziQvy

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Kamerada;
Stokta SINOSMART Otopark Ters Yedekleme Kamera için Mazda 3 Axela Sedan Fabrika Orijinal Kamera Delik içinde Kolay Kurulum
Eyvallah,pahalı ama ben de bunları alacam.Bir de ön görüş kamerası takan olsa onun da ekipmanlarını sipariş ederdim....

Kamerada;
6v olanını alıyorum demi...

arslangokalp

Sessiz
Araç Markası
2014-Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-sedan
Evet 6v ve standart olanı. Farklı kablo falan olmasına gerek yok. Eğer bağlantı tablosunu alırsanız bağlantıyı kendiniz çok rahat yapabilirsiniz. Kesme, bozma olmaz. Ben almadım. Sonradan gördüm onu. Elektrikçiye verdiğim para kablodan daha fazla :) hem kesip orijinalliğini bozduk.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Evet 6v ve standart olanı. Farklı kablo falan olmasına gerek yok. Eğer bağlantı tablosunu alırsanız bağlantıyı kendiniz çok rahat yapabilirsiniz. Kesme, bozma olmaz. Ben almadım. Sonradan gördüm onu. Elektrikçiye verdiğim para kablodan daha fazla :) hem kesip orijinalliğini bozduk.
Kabloyu alacam ama yine de elektrikçiye yaptıracam :D

arslangokalp

Sessiz
Araç Markası
2014-Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-sedan
Peki :) kameranın görüntüsü fena değil, gündüz iyi gecede anlaşılır bir görüntü var. Fiyatına göre kaliteli bir kamera. Çok yardımcı oluyor.

Ben ön görüşüde araştırıyorum yakın bir zamanda konuda yapıcam sanırım :) camda belli olmayan gece görüntüsü iyi olan birşey bakıyorum ama fiyatıda çok olmasın diyorum :) takınca paylaşırım

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan

arslangokalp

Sessiz
Araç Markası
2014-Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-sedan
Benim gönderdiğim link tam kamera yuvasına göre olandı. Onu alırsan daha iyi olur.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-11-17-20-48-48.png
    Screenshot_2016-11-17-20-48-48.png
    159.6 KB · Görüntüleme: 57

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bu arada ali express te bağlantı kablosu da satılıyor. Kesme yapmadan bağlamak için
SINOSMART C12 Bağlantı Kablosu için Mazda 3 Sedan ATENZA Araba Kablolama Zarar Vermeden OEM Monitör için Kamera Reversing
SINOSMART C12 Connection Cable for Mazda 3 Sedan ATENZA Reversing Camera to OEM Monitor without Damaging the Car Wiring on Aliexpress.com | Alibaba Group
Kablo yeni çıkmış, bununla direkt bağlantı yaparsınız, kesme biçme yok, ampül takar gibi :) hangi renk neydi diye aramaya da gerek kalmaz. Elektrikçiye para vermeyin, bunu alın :)

Ssepil

Sessiz
Araç Markası
2014 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan

Üst Alt